Araştırmacı Yazar Fatih Oto’dan İki Kitap Birden

KİTAP

Araştırmacı Yazar Fatih Oto’dan İki Kitap Birden
Yayınlanma: Güncelleme: 218 views

Fatih Oto eserlerine 2 yeni kitap daha ekledi. Dorlion yayınlarından çıkan “Yok Edici Karanlıklar Varlığı” ve “Ruh Sızısının Gündoğumu” kitapları okuyucusuyla buluştu.

“Ruh Sızısının Gündoğumu” isimli eser, divan şairleri geleneğinin sofu ve rint çatışmasına şiirsel göndermelerle edebi bir ağırlık taşırken; “Yok Edici Karanlıklar Varlığı” isimli eserinde  ise, paranormal gerilim öğeleri taşımakla beraber gündelik hayatın içinden çarpıcı öyküler de yer almaktadır.

YOK EDİCİ KARANLIKLAR VARLIĞI

Tanıtım Bülteninden

Dünyada garip şeyler olmaktadır. Rüya hâli olduğu sanılan karabasanlar, korkunç yaratıklar bazen yaşamın içinde de kendini gösterebilir. O zaman uyanarak olduğu gibi bundan kurtulmak öyle kolay olmaz. İmgelerle yıkıcı gerçeklerin sınırları bozulup ortadan kalktığında kişi ne yapacağını bilemez.Eserde yer alan öykülerin karakterleri yaşamının içerisinde ürkütücü şeylerle karşılaşırlar. Tarifi güç olanla baş etmek zordur. Âdeta bir labirentin içerisinde kalmışlardır.Nedir bu karanlık varlık, nasıl bir tehlike saçmaktadır, ondan nasıl kurtulacaklardır? Bunlar olurken karşılarına bir de insan görünümlü değişik tür vampirler çıkar.Olağanın sınırlarını aşan, değişik temalı öyküler size bambaşka dünyaların kapılarını açacak…

Yazar: Fatih Oto
Yayınevi: Dorlion
Sayfa Sayısı: 157 Sayfa
Ürün Ebatı: 13.5 x 21 (cm)
Baskı Sayısı: 1
Basım Yılı: 5.2024
Kitap Boyutu: Normal Boy

RUH SIZISININ GÜNDOĞUMU

Tanıtım Bülteninden

Âdeta ip üzerinde yürüyen kadim şairlerin yoldaşı olan bir şair ve onun dostu olan bir edebiyatçı, eşini şansız bir hastalık sonucu kaybetmiş, oğluyla beraber yaşamaktadır. Dert bulutları denir ya üzerlerinden eksik olmaz. Oturdukları evi de kaybetmek üzeredirler. Kendilerini şehrin dışında doğanın bozulmamış olduğu bir yere atarlar. Şair dostuyla da edebî sohbetleri, atışmaları olur. Aralarına edebi dostluktan pay almak isteyen sürprizle dolu bir kadın da katılır. Oğlu da yakınlarında bulunan ilginç bir komşunun yine garip özellikleri olan çocuğuyla arkadaş olmuştur. Ancak ortaya hiç beklenmedik ürkütücü şeyler çıkar, yaşamları adeta kâbusa döner. Sanki o komşuları da bu zaman için vardır. Beklenemedik şekilde gelişen olayların okuyucuya doyumsuz anlar yaşattığı bir roman…

Yazarı:Fatih Oto
Yayınevi:Dorlion Yayınları
Sayfa Sayısı : 122
Kağıt Kalitesi : enzo
Ebatlar : 13.5 x 21 x 0.69

YAZAR HAKKINDA

Bursa doğumludur. 1978’de Kocaeli MYO Elektrik Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi (AÖF) felsefe lisansını (onur derecesiyle üç yılda) bitirdi. Ardından yüksek lisansta; Eğitim Bilimleri Enstitüsü Karakter ve Değer Eğitimi Ana Bilim Dalı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı programlarını bitirdi. 2018, Sertifikalı Psikoloji kurslarını tamamladı.

Geçmiş dönemde elektrik-elektronik işleriyle uğraştı. 2004-2007 yılları arasında Öner Kültür Sanat Dergisinde devamla öykü, makale yazıları yayınlandı. 2007 yılında bir dönem faaliyet gösteren Bursa Gündem gazetesinde bir süre köşe yazarlığı yaptı. Yerel şiir antolojilerinde yer aldı. Çeşitli zamanlarda edebiyat dergilerinde; Yeni Biçem, E Sanat, Yeni Soluk, Eliz Edebiyat, Kurgu Düşün Sanat Edebiyat, Çinikitap’ta, Güncel Sanat (hakemli) dergide, besincisanat.com edebiyat sanat sitesinde devamla makale ve yazıları yer aldı. Doksanlı yıllardan bu yana resim sanatıyla da uğraşı olup birçok sergi açtı. Kurgusal tarzda peyzaj, natürmort, figüratif resimler yapmaktadır.

Daha önce yayınlanan kitapları şunlardır; Siyah Kristal, Edim’in Hayatı, Çapraz İlişki, Değişen Zaman, Tuvalin Gölgesinde, Koanı Bulmak, Sistematik Felsefe, Estetik ve Sanatın Felsefi Kökenleri, Zihnin Metafiziği, Dünya Görüşü ve Yaşam Sanatı, Konversiyon Histeri.

En son çıkan kitapları; Ruh Sızısının Gündoğumu (roman), Yokedici Karanlıklar Varlığı (öykü), Değerlerden Özgürlüğe Felsefi Yol’dur.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.