Tek Başına Sevda / Yusuf Alper Evcil

Gerçek sevgi kör edebilir kimi zaman insanı. Yapmam dediğin bir çok şeyi yaparken bulursun kendini. Asla dediklerin rutini haline geliverir bir anda. Kendini kendi iklimine bile zor bırakırken, bir başka..

Tek Başına Sevda / Yusuf Alper Evcil
Yayınlanma: Güncelleme: 647 views

Gerçek sevgi kör edebilir kimi zaman insanı. Yapmam dediğin bir çok şeyi yaparken bulursun kendini. Asla dediklerin rutini haline geliverir bir anda.

Kendini kendi iklimine bile zor bırakırken, bir başka iklimin hizmetkarı olmaya gönüllü olursun anında. O gururlu mağrur hallerin yerini yumuşacık ve uysal bir rüzgara bırakır. Sende kendini o rüzgarın kollarına. Artık güvenli tüm limanların başka bir ele teslim edilmiştir. Onun olduğu her yer güvenli, onsuz her an huzursuz bir hal almaya başlar.

Hani diyor ya Cahit Zarifoğlu ‘Tek iyi olsunda , yel essin kokusu gelsin’ uzakta bile mutlu olduğunu görmeyi bir lütuf haline getirirsin kendine.

Gelmesin gitmesin aramasın sormasın mutlu olsun da… diye yarım kalan cümlelerine uzaklara dalan puslu gözlerin yarenlik eder. Kendinden bile vazgeçme halidir bu ama sana kendini onunla tek görmek gibi gelir. Sanki o senin benliğinin en önemli parçasıdır artık. İçinde adının geçmediği her nefesin yük olur göğsüne.

Yanından geçmediğin her gün selamını yolarsin gökyüzüne. Sevmenin yok olma halidir bu. Sanki artık sen yoksun, o olmadan olmayacaksın gibidir hayat. Onsuz gözlerin bile görmek istemez çiçeklerin güzelliğini. Onsuz izlediğin her film artık sadece vakit doldurmak içindir. Kitaplar onun aklındaki suretini biraz olsun unutmak için okunur. Fakat her kitap karakteri mutlaka bir şekilde ona benzer ve ucu illaki ona dokunur olayların.

Şimdi vakit sensizliğin ertesi…. derken radyoda Ahmet Kaya çoktan güneş ilk ışıklarıyla aydınlatmaya başlamıştır şehrini. Onsuz başlamamak için güne, onsuz uyumamayı göze alırsın. Çünkü bitmeyen bir gün baslamayacaktirda. Sadece onsuzluğun deva mıdır yaşanan. Bitmek bilmeyen bir tekrar, uçsuz bucaksız bir sevda denizinde.

Ne sen leylaydin ne de ben mecnun derken bile evet ben mecnundum da senin Leyla olduğundan haberin yoktu diye geçirirsin içinden. Çünkü aklında kalbinle birlikte orda bir yerlerde kalmıştır.

Belkide bir şarkı kadar kısa tanıdın onu. Fakat izleri çok derinlerde kaldı. Son ses dinleyip aklına kazisanda o şarkı da bir dinelyiciydin sadece. Sen defalarca da dinlesen şarkının senden haberi dahi olmadı…

Kapatsan da tüm şarkıları, aklında o kalacak. Dinlediğin bir kuş sesi bile seni alıp ona uçuracak. Sevda bu ya, dünyanın onur ucunda da son hülya hayatın ruhun gene koşup onun başucunda duracak…

Yusuf Alper Evcil

[button url=”https://www.besincisanat.com/category/yusuf-alper-evcil/” target=”true” text=”Yazarın diğer yazıları için tıklayınız… ” class=”mavi” size=”small”]

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.