Fatih Oto’nun Yeni Kitabı “Değerlerden Özgürlüğe Felsefi Yol” Çıktı.

YENİ KİTAP

Fatih Oto’nun Yeni Kitabı “Değerlerden Özgürlüğe Felsefi Yol” Çıktı.
Yayınlanma: Güncelleme: 184 views

Araştırmacı yazar Fatih Oto’nun yeni kitabı “Değerlerden Özgürlüğe Felsefi Yol” Klaros yayınlarından çıktı.

Kitap, dört yıllık aşamalı bir inceleme sürecinin ürünüdür. Kitapta felsefenin pratiğe dönük kuram ve değerler dizgesi yönleri ele alınıp netleştirilmiştir. Felsefe tarihsel süreç olarak fikirler diyalektiği ve mücadelesidir. Antik dönemden moderniteye takip eden çizgide karşıtlıklarla beraber insani, aydınlanmacı, özgürleştirici yönlere dikkat çekilmiş, kimi yerlerde de gerekli eleştiriler yapılmıştır.

Tanıtım Bülteninden

Yaşamın anlamı, akışı, kavranışı, algılanışı içinde bulunulan değerlerin ne olduğuyla yakından ilgilidir. Antik dönemden beri gelen felsefe ekollerinde insan, yaşam, anlam ve değer üzerine adeta beyin fırtınaları esmiştir. Ortaya çıkan şeyler kültürel, politik, insani anlamda tarihe etki ve yansımalarla yol çizmiş, kılavuzluk etmiştir. Elbette bu felsefi yol birçok zaman politik düzenlerle ayrıksı düşmüş ancak insani adımlar her zaman bir adım daha ileri taşınmıştır. Aklı ve özgür gelişimi amaç edinmiş felsefeler insanlığa her zaman sahip olacakları yolu, değerleri göstermişlerdir. Bunlar süzgeçten geçirilip ele alındığında birtakım sisler çözülür ve Diyojen’in feneri, Epiktetos’un zincirlerinden kurtulması, Platon’un şölenleri, Sokrates’in mantığı, Kant’ın akılsal cesareti ve daha niceleri gibi ışık dolu bir yol sunar. Akıl, fikir, cesaret ve özgürlüğün birleştiği bu ışıklı yolda bir yolculuk…

YAZAR HAKKINDA

Bursa doğumludur. 1978’de Kocaeli MYO Elektrik Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi (AÖF) felsefe lisansını (onur derecesiyle üç yılda) bitirdi. Ardından yüksek lisansta; Eğitim Bilimleri Enstitüsü Karakter ve Değer Eğitimi Ana Bilim Dalı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı programlarını bitirdi. 2018, Sertifikalı Psikoloji kurslarını tamamladı.

Geçmiş dönemde elektrik-elektronik işleriyle uğraştı. 2004-2007 yılları arasında Öner Kültür Sanat Dergisinde devamla öykü, makale yazıları yayınlandı. 2007 yılında bir dönem faaliyet gösteren Bursa Gündem gazetesinde bir süre köşe yazarlığı yaptı. Yerel şiir antolojilerinde yer aldı. Çeşitli zamanlarda edebiyat dergilerinde; Yeni Biçem, E Sanat, Yeni Soluk, Eliz Edebiyat, Kurgu Düşün Sanat Edebiyat, Çinikitap’ta, Güncel Sanat (hakemli) dergide,  besincisanat.com  edebiyat sanat sitesinde devamla makale ve yazıları yer aldı. Doksanlı yıllardan bu yana resim sanatıyla da uğraşı olup birçok sergi açtı. Kurgusal tarzda peyzaj, natürmort, figüratif resimler yapmaktadır.

Daha önce yayınlanan kitapları şunlardır; Siyah Kristal, Edim’in Hayatı, Çapraz İlişki, Değişen Zaman, Tuvalin Gölgesinde, Koanı Bulmak, Sistematik Felsefe, Estetik ve Sanatın Felsefi Kökenleri, Zihnin Metafiziği, Dünya Görüşü ve Yaşam Sanatı, Konversiyon Histeri.

En son çıkan kitapları; Ruh Sızısının Gündoğumu (roman), Yokedici Karanlıklar Varlığı (öykü), Değerlerden Özgürlüğe Felsefi Yol’dur.

Kitabı satın almak için; https://www.shopier.com/ShowProductNew/products.php?id=26910212

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.