Kıyı’nın Dosya Konusu: Ahmet Kutsi Tecer

/ 20 Eylül 2022 / 216 views / 1 Yorum
Kıyı’nın Dosya Konusu: Ahmet Kutsi Tecer

KIYI Kültür Sanat Dergisi’nin yeni sayısı ( Temmuz-Ağustos-Eylül 2022), 55 yıl önce aramızdan ayrılan şair, yazar, eğitimci “Ahmet Kutsi Tecer” dosyasıyla çıktı.

Derginin önsözünde, “KIYI, bir yerel dergi olmanın ötesinde, ulusal bir dergi olduğunu kanıtlamıştır. Bu bağlamda, 313. sayımızın dosyasını Ahmet Kutsi Tecer oluşturmaktadır” denildi. “Atardamar” başlıklı anılan dosyaya Raif Özben, Dr. Mustafa Duman, Alâettin Bahçekapılı ve Emrullah Güney katkıda bulundu.

Dosyanın dışında öykü, şiir ve diğer türdeki ürünleriyle Afsaneh Ahmadi, Ahmet Zeki Yeşil, Aydın Ayan, Ayşe Keskin, Bekir Gerçek, Emin Şir, Güner Yalçın, H. Ertan Tokinan, Hasan Kantarcı, Hilmi Köksal Alişanoğlu, Hüseyin Çevik, Kadir İncesu, Mehmet İş, Melih Yıldız, Murat Ergin, Mustafa Reşat Sümerkan, Ömer Turan, Öner Ciravoğlu, Özlem Keskin, Suat Çağlayan, Şaner Alap, Şeref Bilsel, Yaşar Miraç ve Zekeriya Saka yer aldı. KIYI’nın arka kapak karikatürünü ise, Adnan Taç çizdi.

61 yıldan beri bazı aralıklarla 312 sayı yayımlanan, yer verdiği yazın ve kültür ürünleriyle Trabzon yerelinden ulusal çizgiye taşınan KIYI dergisi, üç ayda bir okuruyla buluşmaktadır.

Yönetim yeri Trabzon olup, iletişim adresi, “kiyidergisi@gmail.com” şeklindedir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
Fatma Türkdoğan Röportajı – Hazırlayan: Mehmet Bahçeci
Öykü türündeki son kitabı “Dilsizin Ağıdı” ile edebiyat severlerden tam not alan Fatma Türkdoğan’la beraberiz. Türkdoğan’a hem büyük beğeniyle okuduğumuz yeni kitabı hakkında hem de genel anlamda edebiyata ve güncel..
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Muzaffer Oruçoğlu” Söyleşisi Ghoroob – Gün Batımı Dergisinde Yayınlandı.
Gülten Doğruyol İncesu’nun Muzaffer Oruçoğlu ile gerçekleştirdiği söyleşi, İran’da yayınlanan Ghoroob – Gün Batımı dergisinin 27. sayısında Farsça ve Azerbaycan Türkçesiyle yayımlandı. 23 Ekim 2022’de geçirdiği kalp krizi sonucu genç..
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..

Yorum yaz

Kıyı’nın Dosya Konusu: Ahmet Kutsi Tecer (1 Yorum)