Enver Karahan’ın Kaleminden “Bir Yanılsamanın Tragedyası” Raflarda Yerini Aldı

KİTAP

Enver Karahan’ın Kaleminden “Bir Yanılsamanın Tragedyası” Raflarda Yerini Aldı
Yayınlanma: Güncelleme: 439 views

Enver Karahan’ın kaleme aldığı “Bir Yanılsamanın Tragedyası” adlı kitap, Liman Yayınları güvencesiyle satışa sunulmuştur. 180 sayfalık kitabın içeriğinde 25 adet öykü bulunurken, eserin önsözünü yazar Erdal Çakıcıoğlu kaleme almıştır.

Enver Karahan, zaman, düşler, insan ve varoluş kavramları ekseninde kaleme aldığı şiirlerinden sonra bu eserindeki durum / kesit öykülerinde de bu kavramların derinliğinde şekillenen kaygı ve ruhsal çöküntülerin oluşturduğu insan hallerine ve toplumsal sorunların yaşam üzerinde yarattığı olumsuzluklara değinmiştir.

Tanıtım Bülteninden:

Işığa hasret kalmış bir kentin yıkıntılarını andırıyorum. Uğultu gidiyor, karanlık gidiyor, annemin sesi…

Geçen senelerdi, “kahvaltı hazır,” demiş ve gitmişti, sesini bu dünyaya bırakıp. Bense kalmıştım bu dünyanın küflü yaşantısında. Bir bardağın dibinde kalan çay gibiydim, soğuk ve acı. Bir konuşmada kırılan pot, anksiyete ataklarında beliren distopik kaygılar, bir şiire eklenecek kelimeyi yıllarca arayan bir şairin çaresizliğini yaşıyordum. Bir söz gelir hatırıma, kâğıt kalem telaşına düşerken, açık kalan pencereden giren bir kuşun kanadına tutunup uzaklaşır gider sözcükler. Şaşkın bakışlarım sallanan perdeye takılır. Katotonik halim tüm evi işgal ederken giganteuslar, karanlık boşluklardan alaycı bakışlarını serperler üzerime. Bir şarkı çalar radyoda, açarım sesini; yan dairedeki cenaze gelir aklıma önce radyoyu, sonra çenemi kaparım. Akvaryumdaki balıklarımı düşlerimden arta kalan kırıntılarla beslerim.

Kapı paspasımın temiz oluşuna üzülen bir tek ben miyim? Kapı zilimin sesini düşünüyorum bir an, nasıldı diye. Kapıyı açıyorum, temiz paspasıma basıp zile başımı dayıyorum. En son ne zaman duymuştum bu sesi, hatırlayamıyorum…

“Dün Bugün ve Kaygı” adlı öyküden

“Bir Yanılsamanın Tragedyası” adlı eseri kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

Enver Karahan Kimdir?

1983 yılında İzmir’de doğdu. www.besincisanat.com (Beşinci Sanat) Edebiyat, kültür ve sanat sitesinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olan Enver Karahan’ın, öykü, şiir ve inceleme yazıları çeşitli dergilerde ve edebiyat sitelerinde yayınlandı.
“Zamana Yenik Düşler” adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır.
“Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler”, Şiir Treni” ve “Öykü Dükkanı” adlı derleme kitaplarında yer aldı. Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Enver Karahan, halen Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitimine devam etmektedir. Kocaeli’nde yaşayan Enver Karahan evli ve bir çocuk babasıdır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.