+edebiyatkolektifi Cumba Sanat Günlerindeki Standında Okurlarıyla Yüz Yüze Geliyor.

“Kurmacalar Atlası”ve “Lilith Öyküleri” adlı seçkilerle okurlarına ulaşan kolektif yazarları 22-25 Eylül tarihleri arasında Cumba Sanat Günlerindeki standında okurlarıyla yüz yüze geliyor. “Yıllardır yazıp çizen, kalem oynatan ve yazdıklarını bilinçli..

+edebiyatkolektifi Cumba Sanat Günlerindeki Standında Okurlarıyla Yüz Yüze Geliyor.
Yayınlanma: Güncelleme: 346 views

“Kurmacalar Atlası”ve “Lilith Öyküleri” adlı seçkilerle okurlarına ulaşan kolektif yazarları 22-25 Eylül tarihleri arasında Cumba Sanat Günlerindeki standında okurlarıyla yüz yüze geliyor.

“Yıllardır yazıp çizen, kalem oynatan ve yazdıklarını bilinçli bir okur haliyle bir hale yola sokmaya çalışan bir öbek yazan, çizen tayfası (yazar kavramını bir statü, kategori haline getirmeyi yeğlemeden) üzerindeki ataleti atıp kendi sözünü kolektif bir düzlemde tüm çoğulluğu ve özgürlüğüyle seslendirmek için bir araya geldi. Bu platform belki bir edebiyat ortamı olarak yarına ve bu coğrafyaya yaratım, kültür, düşünce, üretiminde kendince bir yol haritası çizecek. Belki de yol ortasında çuvallayacak. Ancak bu ülkenin kültürel tarihinde kendine ait bir sözü olması adına deli işi ve belki de “Don Kişotvari” bir serüvene girişecek.”

Bu ifadelerle 6 ayı aşan bir süredir +edebiyatkolektifi olarak kolektif çalışmalarını genel ağ ortamında ve yayımladıkları “Kurmacalar Atlası”ve “Lilith Öyküleri” adlı seçkilerle okurlarına ulaşan kolektif yazarları 22-25 Eylül tarihleri arasında Cumba Sanat Günlerindeki standında okurlarıyla yüz yüze geliyor. Festival boyunca kolektif yazarları “Münire Özgencan, Erinç Büyükaşık ve Özlem Tüm” kitaplarıyla programda yer alacak.

Edebiyat Kolektifi ayrıca 30 Aralık 2022’ye kadar öykü yazarlarının başvurabileceği “serbest” konuda ilk öykü yarışmasını da bu hafta içerisinde https://www.edebiyatkolektifi.net duyurdu. Yarışma şartnamesine okurlar söz konusu genel ağ sitesinden ulaşabilir.

https://www.edebiyatkolektifi.net

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.