Edebiyat, Kültür ve Sanat Haberleri / Kerim Özbekler

HABER

Edebiyat, Kültür ve Sanat Haberleri / Kerim Özbekler
Yayınlanma: Güncelleme: 234 views

DANTE’NİN HAYATI VE YAPITLARI İSTANBUL 40.KİTAP FUARI’NDA ANLATILACAK

02 Kasım 2023 Perşembe günü, saat.17.00-17.45 arasında;Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi-Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hadımköy Yolu Caddesi, No.9/1 Büyükada Salonu Beylikdüzü-İstanbul adresinde, Tetova-Kuzey Makedonya’da 27. “Ditet E Naimit” “Naimi Günleri”nde Alman-Arnavut şair Silke Liria adına şiirsel ifadede ki başarısı nedeniyle ödül alan. 2’inci Uluslararası Naoussa “Aristotales ve Dünya” şiir festivalinde de şiirleri ile bronz madalya ile ödüllendirilen Muhsine Arda’nın moderatörlüğünde ”Lucilla Trapazzo’nun Şiir Penceresi’nden Dante’nin Yaşamına ve Yapıtlarına Yolculuk” konusu işlenecek ve kısa film ”The Girl” Edebiyatçılar Derneği’nin etkinliği olarak gerçekleştirilecektir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

***

YAZILI KÜLTÜRÜN GELECEĞİ İSTANBUL 40.KİTAP FUARI’NDA TARTIŞILACAK

03 Kasım 2023 Cuma günü, saat.14.00-14.45 arasında;Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi-Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hadımköy Yolu Caddesi, No.9/1 Büyükada Salonu Beylikdüzü-İstanbul adresinde, Tetova-Kuzey Makedonya’da 27. “Ditet E Naimit” “Naimi Günleri”nde Alman-Arnavut şair Silke Liria adına şiirsel ifadede ki başarısı nedeniyle ödül alan. 2’inci Uluslararası Naoussa “Aristotales ve Dünya” şiir festivalinde de şiirleri ile bronz madalya ile ödüllendirilen Muhsine Arda’nın moderatörlüğünde. Teresa Cadete,Billy Ramsell,Lucilla Trapozzo ve Entela Kasse’nin iştirakı ile ”Yeni Teknolojik Toplumlarda Yazılı Kültürün Geleceği” konusunda bir söyleşi de bulunacaklardır. Proğramın sunumunu Edebiyatçılar Derneği Genel Başkanı Gökhan Cengizhan yapacaktır, ilgilenenlere önemle duyurulur.

***

İSTANBUL 40.KİTAP FUARI’NDA ŞİİR DİNLETİSİ YAPILACAK

03 Kasım 2023 Cuma günü, saat.15.00-15.45 arasında;Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi-Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hadımköy Yolu Caddesi, No.9/1 Büyükada Salonu Beylikdüzü-İstanbul adresinde, Tetova-Kuzey Makedonya’da 27. “Ditet E Naimit” “Naimi Günleri”nde Alman-Arnavut şair Silke Liria adına şiirsel ifadede ki başarı nedeniyle ödül alan, 2’inci Uluslararası Naoussa “Aristotales ve Dünya” şiir festivalinde de şiirleri ile bronz madalya ile ödüllendirilen Muhsine Arda’nın moderatörlük yapacağı ”İstanbul’da Şiir Köprüler Kurar” isimli bir şiir dinletisi yapılacaktır. Dinleti de şiir okuyacak şairlerin isimleri Billy Ramsell, Entela Kasi, Lucilla Trapazzo, Teresa Cadete, Donya Mirzaei, Kevser Atay ve Güney Özkılınç’tır. Tezer Nur Kücükoğlu ise programın akerdeon ile müzik bölümünü icra edecektir, organize merkezi Ankara’da bulunan ”Edebiyatçılar Derneği”ne aittir. İlgilenenlere, önemle duyurulur.

Kerim Özbekler

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.