”Düşerken” ve ”Biriz” Kitaplarının Yazarı Doç. Dr. Serdar Epözdemir

FA Yayınevi’nden çıkan ‘’Düşerken’’ ve ‘’Biriz’’ adlı iki şiir kitabı olan ve aynı zamanda Doktorluk mesleğini de yürüten Serdar Epözdemir, yoğun temposuna rağmen üretim sürecine ara vermeden devam ediyor. Bugün..

”Düşerken” ve ”Biriz” Kitaplarının Yazarı Doç. Dr. Serdar Epözdemir
Yayınlanma: Güncelleme: 374 views

FA Yayınevi’nden çıkan ‘’Düşerken’’ ve ‘’Biriz’’ adlı iki şiir kitabı olan ve aynı zamanda Doktorluk mesleğini de yürüten Serdar Epözdemir, yoğun temposuna rağmen üretim sürecine ara vermeden devam ediyor.

Bugün sizlere doktor, şair ve yazar Serdar Epözdemir’i tanıtacağız.

Doktorluk mesleğinin yanı sıra şiir, müzik ve senaryo yazımı ile de ilgilenen Epözdemir, aynı zamanda uzun yıllardır kaleme aldığı deneme ve makaleleriyle de edebiyatın her alanında üretmeye devam ediyor.

FA Yayınlarından çıkan ilk kitabı ‘’Düşerken’’ adlı eserinin ardından ikinci şiir kitabı, yine aynı yayınevinden çıkan ‘’Biriz’’ ile gerçekleştiren Epözdemir, yakında çıkacak olan üçüncü kitabı ‘’Baba’’ ile de üretim sürecine hız kesmeden devam ediyor.

Serdar Epözdemir

24 Ocak 1966 Diyarbakır doğumlu olan yazarın, çocukluğum ve ilk gençliğim Diyarbakır, Sorgun/ Yozgat, Kırıkkale, Ankara ve Tatvan’da geçti. 1982 yılında Tatvan Lisesinden mezun olduktan sonra, önce Dicle Üniversitesi Batman Meslek Yüksek Okulu Elektrik Teknikerliği bölümünü bitirdi. 1985 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi ve 1991’de mezun oldu. Mecburi hizmetini Kazankaya Kasabası/ Aydıncık/ Yozgat’ta gerçekleştiren Epözdemir. Pratisyen Hekim olarak Van, Ayvalık/ Balıkesir; askerliği döneminde ise Ortabağ/ Uludere/ Şırnak’da çalıştı.

2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünde Uzmanlık eğitimine başlayan yazar. 2005 yılında eğitimini tamamladı. 2019 yılında Doçentlik ünvanı aldı. Akademisyen olarak Üniversite ve özel sektörde halen çalışmakta olan Epözdemir, evli ve üç çocuk babasıdır.

Tutkusunun mesleği; nefes alanlarının ise; edebiyat, müzik ve felsefe olduğunu belirten Epözdemir, kendisini şöyle tanımlamaktadır: ‘’Elli yıldır okuyor on yıldır yazıyorum. Derler ya damarı çekmiş diye. Bende ki bu okuma ve yazmak istemimin damarı rahmetli babamdan işte. Köyün gaz yağı ve ispirto kokan gecelerinden yenilerin deyimiyle epigenetik geçiş hali, karma ve gönüllü öğrenmek tutkusu. Ne mutlu ki bir kısım geçişleri kitaplaştırdım. Fa yayınevinden çıkan “Düşerken” ve “Biriz” adlı iki şiir kitabım var.

Çaba ve emeğin  önemini her zaman vurgulayan  Epözdemir, şiirin ise önemli bir yaratım olduğunu özellikle belirtiyor.

Kendisine, edebiyata kazandırdıkları için teşekkür ediyor, nice eserler üretmesini diliyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.