Dünya Şiir Antolojisi’nde Türkiye’den 8 Şair Yer Aldı

Demer Press tarafından yayınlanan Dünya Şiir Antolojisi’nde 65 farklı ülkeden 210 şairin şiirleri yer aldı. Dünya Şiiri Antolojisi (Atunis Galaxy Anthology 2024) 65 ülkeden 210 şairin şiirlerine yer verirken Türkiye’den..

Dünya Şiir Antolojisi’nde Türkiye’den 8 Şair Yer Aldı
Yayınlanma: Güncelleme: 356 views

Demer Press tarafından yayınlanan Dünya Şiir Antolojisi’nde 65 farklı ülkeden 210 şairin şiirleri yer aldı.

Dünya Şiiri Antolojisi (Atunis Galaxy Anthology 2024) 65 ülkeden 210 şairin şiirlerine yer verirken Türkiye’den ise 8 şairin şiirleri antolojide yer aldı.

Demer Press tarafından yayınlanan “Atunis Galaxy Anthology” Antolojisinin Genel Yayın Yönetmenliğini Belçika’da yaşayan Arnavut şair yazar Agron Shele üstlenirken, Antolojinin editörlüğünü ise dünyanın farklı ülkelerinden yazar ve şairler yaptı.

Türkiye’den 8 Şair…

65 farklı ülkeden 210 şairin şiirlerinin yer aldığı antolojide Türkiye’den, Bayram Balcı, Tozan Alkan, Gülten Doğruyol İncesu, Nisa Leyla, Nevin Koçoğlu, Nurbani Kablan, Önder Çolakoğlu ve Şeref Bilsel’in de ikişer şiirleri yer aldı.

Bu antolojideki şairlere ütopik ve devrimci bir güç bahşedilmiştir…

Şairler özgeçmişlerinin de yer aldığı antolojide Şair Agron Shele, Hollandalı şair Hannie Rouwele, dünyanın tanınmış yayınevlerinden AABS Yayınevi’nin Kurucusu Sunita Paul ve İtalya’nın tanınmış şairlerinden Claudia Piccinno’nun da birer sunum yazısı bulunuyor. İtalyan şair Claudia Piccinno, sunum yazısında günümüzde dünya şairlerinin istisnalar dışında boyun eğmediklerini hatırlatıyor.

Piccinno sunumunda antoloji hakkında şunları ifade etti:

Bu antolojideki şairlere ütopik ve devrimci bir güç bahşedilmiştir, günlük gerçekliğe uyum sağlamak için büyülü düşünceyi kullanırlar, geçmiş nesillerin tanıklığını bu şiire dokurlar ve içinde yaşadıkları sosyal, ekonomik ve çevresel istikrarsızlığın haritasını çıkarıyorlar.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.