Ahmet Zeki Yeşil’e Kartal Kitap Fuarı’nda Yoğun İlgi

/ 14 Haziran 2022 / 367 views / yorumsuz

Kartal Kitap Fuarı Ahmet Zeki Yeşil’in Kitaplarıyla Renklendi

Ahmet Zeki Yeşil’e Kartal Kitap Fuarı’nda Yoğun İlgi

Yazar Ahmet Zeki Yeşil katıldığı Kartal Kitap Fuarı’nda yoğun ilgiyle karşılandı.

Mizah Kitaplarının Yazarı Ahmet Zeki Yeşil katıldığı Kartal Kitap Fuarı’nda her yaştan okurunun ilgisine sevinirken özellikle genç yaştaki okurlarının yoğun ilgisi karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi.

 

10 Haziranda kapılarını kitap severlere açan 2. Kartal Kitap Fuarı’ı çok sayıda tanınmış yazarı ağırlıyor. Fuar 18 Haziran’a kadar kitap severleri ağırlamaya devam edecek.

Ahmet Zeki Yeşil Kimdir?

Ahmet Zeki Yeşil; İzmir/Buca Eğitim Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Yazmaya İzmir’de, öğrencilik yıllarında mizah öyküleri/yazılarıyla başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde çalıştı. 90’lı yıllarda, yurtdışında bulunması nedeniyle bir süre yazmaya ara verdi.

İstanbul’da ikamet eden yazarın, mizah öyküleri/yazıları ve şiirleri dergilerde yayınlanmaktadır.

“Ve İzmir” isimli şiiri, İzmir Şiirleri Antolojisi-2010’da yer aldı.

“Hey Üniversiteli” Eğitim-Sen İstanbul 6’nolu Üniversiteler Şubesi ile Homur Mizah Grubu’nun, Şubat 2013’te düzenlediği “I. Altın Yumurta” yarışmasında Marş Güftesi dalında 2.lik ödülünün sahibi oldu.

Mizah bir tutku olarak devam ederken, ilk kitabı için şiirde karar kıldı.

Benzer Konular
Fatma Türkdoğan Röportajı – Hazırlayan: Mehmet Bahçeci
Öykü türündeki son kitabı “Dilsizin Ağıdı” ile edebiyat severlerden tam not alan Fatma Türkdoğan’la beraberiz. Türkdoğan’a hem büyük beğeniyle okuduğumuz yeni kitabı hakkında hem de genel anlamda edebiyata ve güncel..
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
“Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da
4 Nisan Salı günü Semaver Kumpanya tarafından modern bir uyarlama ile yeniden sahneye taşınan Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da tiyatroseverler ile buluşturacak! Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya..
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor
Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler. Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini..

Yorum yaz