Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu Duvar, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

/ 22 Ekim 2022 / 102 views / 1 Yorum
Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu Duvar, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

Zülfü Livaneli, kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu Duvar ile festivale konuk oluyor. 26. İstanbul Tiyatro Festivali, Zülfü Livaneli’nin kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu Duvar’ı izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Ülkemizin kültür sanat alanında en önemli isimlerinden, yarım asırdır edebiyat, sinema ve müzik dallarında ürettiği sayısız eserle uluslararası pek çok ödülün sahibi Zülfü Livaneli, kaleme aldığı ilk tiyatro oyunu Duvar ile festivale konuk oluyor. Yönetmenliğini Bilge Emin’in üstlendiği oyun, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nin “Bu İşte Bir Kadın Var” bölümünde prömiyerini yapıyor.

26. İstanbul Tiyatro Festivali, Duvar’ı izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Bilge Emin’in yönettiği oyun, dünyanın farklı yer ve zamanlarında benzer acıları yaşamış dört insanın bir otel odasında kesişen yollarını ve iç içe geçen hikâyelerini anlatıyor. Duvar, 31 Ekim ve 1 Kasım’da Zorlu PSM’de sahnelenecek.

26. İstanbul Tiyatro Festivali Türkiye’den ve yurt dışından, merakla beklenen, yepyeni oyunlardan yenilikçi ve ufuk açıcı performanslara, toplam 24 tiyatro, performans ve dans gösterisini bir araya getiriyor. 25 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında, Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde düzenlenecek festivalin programı  http://tiyatro.iksv.org/tr/program adresinde; biletler ise, http://passo.com.tr Passo satış kanalları ve İKSV ana gişede satışta.

Yazan: Zülfü Livaneli
Yöneten: Bilge Emin
Süpervizör: Işıl Kasapoğlu
Dramaturji: Zeynep Avcı
Dekor Tasarımı: Hakan Dündar
Kostüm Tasarımı: Nalan Alaylı
Işık Tasarımı: Mustafa Bal
Koreografi: Aslı Öztürk
Yönetmen Yardımcısı: Ekin Deniz Görk

 

Zülfü Livaneli’nin yazdığı ilk tiyatro oyunu Duvar, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nde (1 Yorum)

  1. Tam bir hayal kırıklığıydı, hiç akıcılık yok tutuk tutuk anlatılmak istenen göze sokulmuş uzgunüm ama okul piyesi gibiydi