Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”

/ 28 Mart 2023 / 179 views / yorumsuz
Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”

Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu.

“Dikkat Vefa İçerir”, bir ithaf kitabı. Yunus Koşar bu kitabı, yaklaşık on üç yıl önce ebediyete uğurladığı ve kardeşi kadar sevdiği, öğretmen arkadaşı Nedim Çelik’e ithaf ediyor. Kitapta yer alan her bir hikayeyle arkadaşına ve öğretmenlik mesleğine olan tutkusunu okurların beğenisine sunuyor.

Dikkat Vefa İçerir” başlıklı kitapta, birbirinden etkileyici on üç hikaye yer alıyor. Herbir öğretmenin, velinin, öğrencinin eğitim adına hisseler çıkaracağı bu eser okuyucuyu tekrar sınıflarına götürecek. Öğretmene, öğrenciye bakışımızı tazeleyecek içten anlatımıyla sarıp sarmalayacak bir yapıt. Tematik kapak tasarımıyla dikkati çeken kitabın arka kapağında, kitapta yer alan hikayelerden bir bölüm yer alıyor.

Yunus Koşar’ın “Rana” ve “Papatyam” adlı iki şiir kitabının yani sıra, “Gara Bilal”, “Kardeş Kavgası” ve “Joseph’in Yakarışı” adında üç romanı bulunuyor.

Yunus Koşar Kimdir?

1975 yılinda İstanbul’da doğdu. İlkokulu Isparta Yalvaç Kuyucak Köyü ilkokulunda, Ortaokulu Yalvaç Merkez Ortaokulunda, liseyi Yalvaç Atatürk Lisesinde okuduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 1999 yılında başladığı öğretmenlik hayatına Başakşehir Anadolu Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak devam etmektedir. Öğretmenliğe başladığı günden itibaren değişik yayın kuruluşlarına test sorusu hazırlamıştır. Bu anlamda yayınlanmış bir adet edebiyat soru bankası vardır.

Benzer Konular
Şerif Temurtaş’ın Kaleminden “Edebiyatta İsyan” Raflarda Yerini Aldı
Şerif Temurtaş’ın edebiyat yazılarının yer aldığı “Edebiyatta İsyan” kitabı Somut Yayınları’ndan çıktı. 43 sayfalık kitapta Şerif Temurtaş’ın dergilerde yer alan şiir ve edebiyat üzerine yazıları yer alırken aynı zamanda derin..
Muzaffer Oruçoğlu’ndan Yeni Kitap “Zilli’nin Günlükleri”
“Tohum” ve “Grizu” gibi başyapıt kitaplarıyla tanıdığımız 68 Kuşağı önderlerinden yazar, şair, besteci ve ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun son kitabı “Zilli’nin Günlükleri” Sancı Yayınları’ndan çıktı. Şimdiye kadar toplam altı ülkede 40’tan..
Kitap: “Konut İçi Deprem Risklerini Azaltmaya Yönelik Tasarım Rehberi”
Doç.Dr. S. Banu Garip, Prof.Dr. Ervin Garip ve Dr. Öğr. Üyesi Orkan Güzelci’nin ortaklaşa kaleme aldığı “Konut İçi Deprem Risklerini Azaltmaya Yönelik Tasarım Rehberi”, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yayınevi’nden çıktı...
Hestiakitap Yayınevi’nden “Edebiyat Antolojisi” Projesi Başladı.
Hestiakitap Yayınevi şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırıp, “Edebiyat Antolojisi” projesi yaparak yazar ve şairlerin eserlerini tek kitapta toplama fırsatı sunuyor. Proje, şiir ve öykü olarak iki ayrı kategoride yayınlanacaktır. Hem..
Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı
Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından derlenen “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler” Edebiyat Antolojisi adlı kitap Gülnar Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Betül Fırat ve İnci Yılmaz..

Yorum yaz