Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”

Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu. “Dikkat Vefa İçerir”, bir..

Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”
Yayınlanma: Güncelleme: 550 views

Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu.

“Dikkat Vefa İçerir”, bir ithaf kitabı. Yunus Koşar bu kitabı, yaklaşık on üç yıl önce ebediyete uğurladığı ve kardeşi kadar sevdiği, öğretmen arkadaşı Nedim Çelik’e ithaf ediyor. Kitapta yer alan her bir hikayeyle arkadaşına ve öğretmenlik mesleğine olan tutkusunu okurların beğenisine sunuyor.

Dikkat Vefa İçerir” başlıklı kitapta, birbirinden etkileyici on üç hikaye yer alıyor. Herbir öğretmenin, velinin, öğrencinin eğitim adına hisseler çıkaracağı bu eser okuyucuyu tekrar sınıflarına götürecek. Öğretmene, öğrenciye bakışımızı tazeleyecek içten anlatımıyla sarıp sarmalayacak bir yapıt. Tematik kapak tasarımıyla dikkati çeken kitabın arka kapağında, kitapta yer alan hikayelerden bir bölüm yer alıyor.

Yunus Koşar’ın “Rana” ve “Papatyam” adlı iki şiir kitabının yani sıra, “Gara Bilal”, “Kardeş Kavgası” ve “Joseph’in Yakarışı” adında üç romanı bulunuyor.

Yunus Koşar Kimdir?

1975 yılinda İstanbul’da doğdu. İlkokulu Isparta Yalvaç Kuyucak Köyü ilkokulunda, Ortaokulu Yalvaç Merkez Ortaokulunda, liseyi Yalvaç Atatürk Lisesinde okuduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. 1999 yılında başladığı öğretmenlik hayatına Başakşehir Anadolu Lisesi’nde Edebiyat Öğretmeni olarak devam etmektedir. Öğretmenliğe başladığı günden itibaren değişik yayın kuruluşlarına test sorusu hazırlamıştır. Bu anlamda yayınlanmış bir adet edebiyat soru bankası vardır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.