Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor

/ 17 Mart 2023 / 73 views / yorumsuz
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor

Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler.

Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini ifade etmeleri için mükemmel bir ortam sağlıyor. Trakya’da yaşayan yazarlar, Black Kitap Kafe’de düzenlenen bir imza gününe katılacak ve muhteşem bir dayanışma örneği sergileyecekler. Son yıllarda farklı şehirlerdeki imza günlerinde ve fuarlarda bir araya gelen yazarlar Edirne’deki okurları ile buluşmak için gün sayıyor.

21 Mart Salı günü gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Trakya’da yaşayan yazarlar arasında bir çok kitaba imza atan isimler de yer alacak. Bu yazarların arasında, Alaeddin İKİCAN, Asya Nur ŞENER, Aytekin DURAN, Emine GÜRTOPRAK ÖZDİLEK, Eylem YILDIZ , Gürsel İLERİ, İbrahim KOSER, İnci YILMAZ ŞİMŞEK , Merve MANDALI, Namigâr DURAK BAŞBUĞOĞLU , Nazmi METİN, Onur KOÇ, Şelale COŞKUNTUNA ve Yılmaz TAŞDELEN yer alıyor. İmza programı saat 12.00 de başlayıp saat 17.00 de sona erecek.

Yazarlar, farklı türlerdeki eserlerini okurları için imzalayacaklar. Eserleri, çocuk edebiyatından şiire, öyküden romana kadar geniş bir yelpazede yer alan yazarlar, Edirne Merkez’deki okurlarını bekliyorlar. Black Kitap Kafe, Trakya’da yer alan kitapçıların en popülerlerinden biri ve yazarların eserlerine burada yoğun bir ilgi bekleniyor.

Trakya’daki yazarlar, birbirleriyle dayanışma içinde olmanın önemini çalışmaları ile vurguluyorlar. Etkinlik, yazarların eserlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sanatçı dayanışmasını pekiştirmek adına önemli bir adım olarak görülüyor. Okurların yoğun ilgisiyle karşılaşması beklenen etkinliğin, yazarların çalışmalarına ve seslerine daha fazla kulak verilmesine vesile olacağı düşünülüyor.
Trakya’nın güzel doğası ve zengin kültürü, yazarların hayal gücünü besliyor ve onlara ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bu etkinlik, Trakya’nın sanat ve kültür alanındaki zenginliğini yansıtıyor ve yazarların eserlerine daha fazla tanıtım yapma fırsatı da veriyor. Black Kitap Kafe’de ilk defa gerçekleştirilecek olan etkinlik, okurların yazarlarla buluşmasına ve kitaplarını imzalatma fırsatı bulmasına olanak sağlayacak. Trakya’daki yazarlar, Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde okurlarıyla buluşacakları, eserlerini imzalayacakları için heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdiler. İmza günü Black Kitap Kafe’de Mithat Paşa, oral onur sokak No:3/1, 22100 Edirne Merkez/Edirne adresinde gerçekleşecek.

Benzer Konular
Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.
Trakya’da kadın yazarlar, Bizim Sahaf’ta düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor. Yazarlar, farklı kategorilerdeki eserlerini okurları için imzalayacak. Kırklareli Lüleburgaz’da yer alan Bizim Sahaf kitapçısı, 17 Mart Cuma günü..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..
Ulusal Fotoğraf Yarışması “Memleketimden İnsan Manzaraları”
Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” eserinden hareketle bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği,..
“Kürk Mantolu Madonna” Torium Sahne’de
Sabahattin Ali’nin  ölümsüz romanı Kürk Mantolu Madonna sizlerle.. İstanbul Tiyatro Topluluğu  repertuvarında uyarlamasını 2 yıllık bir çalışma ile yapıp ,ülkemizin saygın yazarlarından Sabahattin Ali’nin önemli eserlerinden Kürk Mantolu Madonnanın derin..
“Şirreti Evcilleştirmek” Adlı Oyun Moda Sahnesi’nde
Moda Sahnesi, yeni bir William Shakespeare oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Hakkında moda sahnesi, yeni bir William Shakespeare oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Dilimize daha önce “Hırçın Kız” olarak çevrilen..

Yorum yaz