Yazarlar Konuşuyor Yeni Sezonu Şair Anne “Sultan Serdar Doksöz” ile açıyor

/ 28 Eylül 2022 / 211 views / yorumsuz
Yazarlar Konuşuyor Yeni Sezonu Şair Anne “Sultan Serdar Doksöz” ile açıyor

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in Yazarlar Konuşuyor adlı canlı yayın serisi yeni konuklarla sezonu açıyor. Dördüncü sezonun ilk konuğu eğitimci yazar Sultan Serdar Doksöz.

30 Eylül Cuma günü saat 21.00’de Instagram’dan canlı olarak yayınlanacak Yazarlar Konuşuyor programını Sultan Serdar Doksöz ‘ün instagram hesabı olan @sair_anne üzerinden ve eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in Instagram hesabı olan @inadinakivircik üzerinden izleyebilirsiniz.

SULTAN SERDAR DOKSÖZ KİMDİR?

Yazar Sultan Serdar Doksöz, 1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Eğitim yıllarını Ankara’da tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında yazmış olduğu tiyatro metinleri sahnelenmeye değer görüldü. On altı yıldır Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan yazar şu an Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde “Proje Koordinatörü” olarak görevini yürütmektedir.

Üniversite yıllarında yazmaya başlayan Doksöz’ün yazmış olduğu eserler çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. 2016 yılında öğretmenler arasında düzenlenen “Ben Bir Öğretmenim.” konulu şiir yarışmasında 3. olarak dereceye girdi. Pandemi sürecinde çocukların motivasyonlarını arttırmak için yaptığı projelerle “Duyarlı Öğretmen” başlığıyla ulusal basında yer aldı.

Yazar, “AKS Education Awards” tarafından düzenlenen etkinlikte yüz sekiz ülkeden binlerce öğretmen arasından “2021 Global Teacher” seçildi. Küresel öğretmen seçilmesinde yirmi iki ülkeye anlattığı masallar ve yeşil bir dünya için yazdığı hikayeler etkili olmuştur.

“Tüm çocuklar şiir duruluğunda yaşamalı, tüm çocukların bakışları şiir gibi olmalı.” diyen yazara edebiyat çevreleri ve eğitim camiası tarafından Şair Anne, unvanı verildi. Yazarın yayımlanmış on kitaptan oluşan “Şiir Tadında Masallar” ve “Şair Anne’den Masallar” olmak üzere iki seti, “Turuncu Kal Benimle” adlı şiir kitabı, “Yürüyen Bahçe” adlı romanı, “Vüçvüç ile Filo” adlı masal kitabı vardır.

Yazar halen Ankara’da ve çocuklar için üretmeye devam ediyor. Yazar Sultan SERDAR DOKSÖZ’ün son çıkan “Sihirli Kitap” serisi çocuklara okumayı sevdirecek.

İNCİ YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR?

1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Evli ve iki çocuk annesi. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır. Öykülerinin yer aldığı bazı basılı dergiler; Acemi, Cüneyne, Mutena, Güncel Sanat, Göl Edebiyat ve Sarmaşık. Roman ve şiir kitapları kitabı Amazon Kindle vasıtası ile 34 dilde dünya okurlarına hitap etmektedir. Türk edebiyatının geldiği son noktayı ve özellikle edebiyatta kadının gücünü tüm dünyaya göstermek isteyen yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK ulusal ve uluslararası bazlı edebi çalışmalarına devam etmektedir.

Mart 2022 – “Bir Kedi ve Bir Adam” öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü.
Mart/Mayıs 2022 – Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’ de seçici jüri.

Edebî Eserleri:

1- Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
2- Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık / 2. Baskı – Mayıs 2022 / İngilizce-Çeviri – Mayıs 2022, KDP Amazon Publishing
3- Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Etkinlik) Haziran 2021, Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık
4- Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı – Haziran 2022
5- Bizim için Toplum, Eylül 2021, Sarmaşık Yayınları (Antoloji kitabında 1 öyküsü yer aldı.)
6- Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı – Haziran 2022 / İngilizce-Çeviri – Mart 2022, KDP Amazon Publishing
7- Reporting From Hell (Cehennemden Bildiriyorum), (Şiir) , İngilizce basım, Ağustos 2022, KDP Amazon Publishing
8- Summoning the Darkness (Karanlığı Çağırma), (Şiir) , İngilizce basım, Eylül 2022, KDP Amazon Publishing

 

 

Benzer Konular
“Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da
4 Nisan Salı günü Semaver Kumpanya tarafından modern bir uyarlama ile yeniden sahneye taşınan Aristofanes’in klasik eseri “Kuşlar” Maximum Uniq Hall’da tiyatroseverler ile buluşturacak! Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya..
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor
Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler. Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini..
Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.
Trakya’da kadın yazarlar, Bizim Sahaf’ta düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor. Yazarlar, farklı kategorilerdeki eserlerini okurları için imzalayacak. Kırklareli Lüleburgaz’da yer alan Bizim Sahaf kitapçısı, 17 Mart Cuma günü..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..

Yorum yaz