Veli Erdem’in “Tanrılar Sofrası” Çıktı

Ahmet Zeki Yeşil’in tanıtımıyla

Veli Erdem’in “Tanrılar Sofrası” Çıktı
Yayınlanma: Güncelleme: 235 views

Eğitimci, şair ve yazar Veli Erdem’in yeni şiir kitabı “Tanrılar Sofrası”, Gülnar Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Anılan kitapta 66 şiir yer almakta olup, kapak tasarımı Hatice Çapar’a ait. Kitabın arka kapağı Veli Erdem’in kitaba adını veren şiirine ayrılmış:

gelirimle yaşarım sanan kadınlar
gerilimle yaşamaya alıştılar
şimdi ellerinde çocuklar
pazar pazar geziyorlar
akşamüstü döküntülerinde
gözlerini kaçırarak
senden benden

Veli Erdem çevresine duyarlı, samimi ve direnişçi bir şair. “Tanrılar Sofrası”, gündelik hayattan etkilenerek yazdığı şiirlerin ön planda olduğu bir kitap. Şiirlerindeki toplumsal söylem, onun şiir anlayışını ve hayata bakışını gösteriyor. Erdem, kitabıyla ilgili olarak “Yüreğimin aynasıdır şiirlerim. Ben ve bendekiler ile doludur. Kimseyi ikna etmek gibi bir çabam yok. Okuru, düşsel yolculuğa çıkarmak ve bu yolculukta düşündürmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Şiir severleri derinden etkileyecek olan  “Tanrılar Sofrası”, internet satış sitelerinden temin edilebilir.

Veli Erdem kimdir?

1966 Anamur doğumlu. İlkokulu Köyünde, Ortaokulu ve liseyi Anamur’da okudu. 1990 yılında, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Mersin, Adıyaman ve Antalya’da çeşitli okullarda görev yaptı. Halen Anamur’da görevini sürdürmektedir. Öyküleri, kültür- edebiyat dergilerinde yayımlandı. 2011 Yılında Kelenderis Öykü Yarışması’nda “Sırrım Yüreğimde Patladı” adlı öyküsü ile Aydıncık Belediyesi Teşvik Ödülü aldı. Edebiyatçılar Derneği üyesidir. “Tanrılar Sofrası” başlıklı kitabının yanı sıra, “Sevgi Şiddetten Kaçarken” (öykü), ‘’Terli Düş’’ (öykü), ‘’Dünle Gelme Bana’’ (şiir) ve ‘’Alkış Kıyamet’’ (şiir) olmak üzere beş kitabı bulunmaktadır.

Ahmet Zeki Yeşil

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.