“Umudun Kadınları” Dergisi 21. Sayıya Ulaştı

HABER

“Umudun Kadınları” Dergisi 21. Sayıya Ulaştı
Yayınlanma: Güncelleme: 139 views

Bir grup engelli-engelsiz kadın Şubat 2022’den beri emeklerini gönüllü olarak bir araya getirerek, aylık bir dergi çıkarıyorlar. 21. Sayıya ulaştılar, tamamen bağımsız bir dergi ve ekonomik destek almadan kendi yağlarında kavruluyorlar.

Yazıların düzenlenmesi, seslendirilmesi, video haline getirilmesi, internet sitesi ve youtube’a yüklenmesi, sosyal medya hesaplarının yönetilmesi gibi pek çok iş var, amaçları engelli kadınların dezavantajlı kesimlerin ve genel olarak kadınların hak mücadeleleri konusunda farkındalık yaratmak. Dergi internet ortamında görme engellilerin erişimi için sesli, işitme engellilerin erişimi için yazılı olarak yayımlanıyor. Bu güzel girişime, çeşitli açılardan destek olmanız mümkün.Bunun için, whatsapp üzerinden aşağıdaki kişilerden birisine ulaşmanız yeterli.

Şule Sepin İçli-Tel.0-532-3604831
Sultan Çamur Karataş-Tel.0-506-5140294
umudunkadinlari@gmail.com
www.umudunkadinlari.com

Gerçekleştirmek istedikleri bazı hedefleri var, bunlar;

-Engelli kadınların haklarını öğrenmelerini, kendi potansiyellerini fark etmelerini sağlamak ve deneyimlerini yazmaları konusunda motivasyonlarını arttırmak.

-Başta engelli kadınlar olmak üzere kadınları ve toplumu, kadınların insan hakları konusunda bilinçlendirmek.

-İnternet erişimi bulunmayan, teknolojik olanakları kısıtlı olan kadınlara ulaşabilmek için çalışma yapmak ve onları dergiden yararlanma sürecine dâhil etmek.

-Araştırma ve yazma yeteneği bulunan kadınları kazanmak için çalışmalar yapmak ve yazma konusunda yeni olan kadınları, motive edici çalışmalar yapmak.
Toplumsal cinsiyet eşitliğine inanarak, bu doğrultuda çalışmalar yürütüyorlar. Ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı mücadeleyi benimsiyorlar, kadınların bilinçlenmeleri ve güçlendirilmelerini desteklemek amacıyla ‘mücadele’ ve ‘umut’ ilkesini yazılarda ön plana çıkarıyorlar. Kişisel deneyimlerden yola çıkarak kadınları bilinçlendirici mesajların yazılarda yer almasına olanak tanıyorlar, yeni yazarların bu konuda güçlendirilmelerine katkıda bulunuyorlar.

Dergiye, kadın-erkek herkes yazabiliyor ancak erkeklerin yazılarının kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalı olması koşulu aranıyor.

Dergide özgün yazılar, konu temalı köşeler ve söyleşiler yer alıyor.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI;
You Tube Kanalı: Umudun Kadınları
Twitter: Umudun Kadınları Dergi
Instagram: umudunkadinlari
Facebook hesabı: Umudun Kadınları
Podcast: https://lnkd.in/d6nJdCq7
Spotify: https://lnkd.in/dTUc2fGu

Kerim Özbekler

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.