Üç Kanatlı Arnavut Kaldırımı / Nuray Tunç

/ 2 Nisan 2023 / 44 views / yorumsuz
Üç Kanatlı Arnavut Kaldırımı / Nuray Tunç

ayaklar tutsak türkülerde,
mavi’ye denk gelecek bir düş’e çıkıyor
Üç Kanatlı Arnavut Kaldırımlarında…
Çoban Kızı var benim resmimde
elinde kaval yerine köy’ünün ağıtı
şehirlere savururken başını
gencecik yaşında
en uçarı hayalleri takılıyor,
Üç Kanatlı Arnavut Kaldırımlarında…
raylar geçiyor köprüler’den dumanlı,
şiir kesiyor bir eşkalin önünü
kuş sesleri uzak’tan
çilek gülüşlü çingenelere bakıyor,
Üç Kanatlı Arnavut Kaldırımlarında…

Nuray Tunç

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız...
Benzer Konular
6 Haziran’a / Sevgi Erol Öçal
Ektik yüreklerimize kokuları özgürlük Renkleri devrim acıları hüzün Işıkları yıldız yoldaşları ektik yüreklerimize Karanfil kokulu karanfil renkli yoldaşları Geçen zaman büyüttü karanfilleri Acırken yüreğimiz boylandı karanfiller Kızıl a durdu yürekler..
Bilemedim / Busenur Dalkılıç
Yazabilseydim seni… altın yaldızlarla dolaşacaktın semalarda.. Saçlarını savuştururken gözlerini kısarken Sevebilseydim seni… Kıyamet kopacaktı avuçlarımda. Yasak sevdamın baş tacısın Gözlerimde duru bir su adın Dudaklarımdan akıyor sensizliğin. Boş versene yanacaksa..
Kız ve Savaş / Adil Başoğul
Kırmızı şapkalı kız Her gün ellerinde kanlı karanfiller ölüyordu Ve onlar için elimden hiçbir şey gelmiyordu Savaşta hep ölenler Ve kahramanlar oluyordu Kötülerden kurtulmaya Suçluluktan arınmaya Ne kadar da az..
Baharlar Gelir Hep / Sevgi Erol Öçal
Biliriz Baharları biliriz biz hepimiz Bedel ödeyenler sürgün edilenler Biliriz biz biliriz biz hepimiz biliriz Bahara tohum ekenler dallanıp budaklananlar Çiçeğe duranlar bilir Baharlar hep gelir gelir hep baharlar Gecikmeden..
Suçlu / Uğur Ünen
Suçluyum Seninle daha fazla vakit geçirmediğim Ellerini yeterince tutmadığım için Mutsuzum Sana daha fazla sarılmadığım Seninle yeterince görüşmediğim için Düşüncelerini görmezden mi geldim Seni sen olarak kabul mü etmedim Susturdum..

Yorum yaz