Temirağa Demir’in Kaleminden “Mezarlıktaki Müjde” Çıktı

KİTAP

Temirağa Demir’in Kaleminden “Mezarlıktaki Müjde” Çıktı
Yayınlanma: Güncelleme: 131 views

Daha önce 4 deneme kitabı olan yazar Temirağa Demir’in Parana Yayınevinden çıkan “Mezarlıktaki Müjde” adlı romanı edebiyatseverlerle buluştu. 

“Her Kardan Adam Olmaz” “Edepli Fahişeler” “Vedaların Adıyla” “Ayrılırken Haber Ver” adlı deneme kitaplarının yazarı Temirağa Demir’in Parana Yayınları güvencesiyle satışa sunulan romanı “Mezarlıktaki Müjde” raflarda yerini aldı.

Tanıtım Bülteninden

İçerisi sıcak, dışarısı soğuk olduğundan buğulanıyoruz. Bakıp dışarıya; Bazen çıkmak, bazen oturmak istiyoruz. Nerede olmak istediğimizi aslında tam olarak biz de bilmiyoruz. Hayatın içindeki ısı dengesizliğini yok edebilmek olanaksız ama buğusunu silmek kendi elimizde…Yaşadığın yerde hatıraların yoksa eksik yaşamışsındır. Kötü başlayan hayat çizgisini iyi sürdürebilmekçoğu kez mümkün. Mücadele, saygı ve sevgi aşabilir en onarılması güç travmaları. Bir mahallede zorlu bir yaşamın nasıl güzelleştirildiğinin hikayesi saklıdır bu kitapta. Her şey üst üste gelse bile, her şer hayra yorulmasa dahi. Bir arada kalarak, severek, saygı duyarak, anlayışla bakarak… Yeni bir yaşam öyküsü yazılabilinir. Yazdan kalma tüm iyi alışkanlıkları cebinde saklayan, kendi varlığını ortaya koyan iki sevenin neler yapabildiğinin en somut halidir, çok şey yaşamak tüketmez sevgiyi, aksine bağlar birbirine. Annesini kaybetmiş bir kız çocuğu, büyüdü, sevdi hiç yılmadı, tüm eksikliklerini başkasının tamamlamasını beklemedi, kendi halletti. Omzunda ağlayacağı birini aramadı, birlikte gülebileceği, sevebileceği, yaşayabileceği biriyle çıktı yola pişman olmadı. Şimdi bu dünyadaki en güzel şeyin kıyısındalar. Hem bir ruha söylüyorlar hem bir bedene…

Temirağa Demir Kimdir?

Elazığ’da 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde hayatını sürdüren Demir, Uludağ Üniversitesi Elektrik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İlk kitabı “Her Kardan Adam Olmaz” 2006 yılında olmak üzere, günümüze kadar 4 farklı kitabı yayımlanmıştır.

Yazarlığın yanı sıra Orhangazi Belediyesi’nin Basın Danışmanlığı görevini yürüten yazar aynı zamanda Bursa As TV’de 2011’den beri “Buğu” adlı şiir ve edebiyat programını hazırlayıp sunmaktadır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.