Sibel Çelikel’in kaleminden: “Kelebek Döngüsü” 

YENİ KİTAP

Sibel Çelikel’in kaleminden:  “Kelebek Döngüsü” 
Yayınlanma: Güncelleme: 135 views

Sibel Çelikel’in kaleminden çıkan “Kelebek Döngüsü”  isimli romanda,  kendi özgünlük ve özgürlük mücadelesini veren bir kadının kendi sanatını bulma yolculuğuna eşlik edeceksiniz.

Deniz’in içsel yolculuğu, umut dolu anları, pişmanlıkları, kararsızlıkları, seçimleri, yaşamın dayattıkları ve yürek burkan ayrılıklarıyla dokunan bu eser, okurları duygusal bir serüvene davet ediyor. Birbirinden farklı dünyaların kesişiminde, aşk ve kariyer arasında sıkışmış bir genç kızın ikircikli hayatına odaklanan bu kitap, unutulmaz bir okuma deneyimi sunuyor.

Sibel Çelikel’in mürekkebiyle hayat bulan “Kelebek Döngüsü” adlı romanı, sıcacık bir Trakya masalı gibi. Büyük şehrin cazibesiyle büyülenen, hayallerinin peşinden koşmak isteyen ancak her defasında engellere takılan Deniz’in, adeta Anka Kuşu gibi küllerinden doğma hikâyesi, okuyucuyu derinden etkiliyor. Bu dokunaklı eseri, içini ısıtacak bir yolculuğa davet ediyorum. Sibel Çelikel’in kelimeleriyle bezeli bu roman, kitapseverler için gerçek bir hazinenin kapılarını aralıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Eserin ilk okurları olan yazarların yorumları ise şu şekilde:

Roman kahramanı Deniz’in yola çıkış, erginlenme ve kendi özüne dönüşüne şahit olmak yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi. Okuyucunun hayat yoluna çıkışında rehberlik edebilecek büyük bir tecrübe eseri. Her hatanın bir öğrenme olduğu bu dünyada yaşama sevinci aşılayan büyük bir eser. Kendinizi bu eşsiz döngünün içinde mutlu hissedeceksiniz.

Mustafa Yoğurtçu / Yazar

… 

İdealist bir sanatçının İstanbul’dan Paris’e uzanan özgürlük mücadelesinde herkes, özellikle de genç kızlar kendinden bir şeyler bulacaktır.

Kadir Horzum / Yazar

“Kelebek Döngüsü” küçük ama anlamı kocaman olan duyguların farkına varmamızı sağlıyor. Doğumdan ölüme kadar bir sınırı olan ama bizim hep sınırsızmış gibi yaşadığımız hayatın her gününü fark etmemizi sağlayan, tat almayı gösteren, çocuk sevincini hiç yitirmeyen huzurunu veriyor. Kimi zaman da hep özlemini hissettiğimiz, yokluğunu başka hiçbir şeyle kapatamadığımız aşkın gücünü anlatıyor. Kitabı okuyan herkes tek başına uzun bir yolculuğa çıkacak, yolculuğun sonunda ise yaşadığı duygularda yalnız olmadığını görmüş olacak. Eğer uzun bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız okuyun bu kitabı. Hazır değilseniz derin duygularda yanmayı ve sevmiyorsanız, size göre değildir bu muhteşem roman. Çünkü geri döndüğünüzde aynı siz, siz olmayacaksınız. Okuduklarınızı değil, kendi öykünüzü düşüneceksiniz. Bu dik duranların kitabı, bu kendine inananların, bu aşka saygısı olanların, bu tüm kalbiyle sevebilenlerin romanı. Bunlar, bir kadının yüreğinden dökülen, insanın neler hissedebileceğini doya doya yaşatan insan hikâyesi. Bu coşkuya, bu heyecana, bu gözyaşlarına ve ağız dolusu gülmelere dayanabilecek mi yüreğiniz? İtiraf edeyim, ben oldukça zorlandım. Bazen yüreğim doldu, bazen de sokaklara çıkıp o yalnız yollarda güneşe karşı koşmak istedim.

Her sayfada sanki bir dostumla karşılıklı konuşuyormuşum gibi hissettim. Kalbim huzurla doldu. Yazar Sibel Çelikel’in bu güçlü kalemini tebrik ediyor, okurlarına duygu dolu yolculuklar diliyorum.

Mustafa Çifci / Aşk Yazarı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.