Şeref Bilsel’in Kaleminden ‘’Kağıdın Ölümü’’

Şair ve yazar Şeref Bilsel’in “Kağıdın Ölümü” adlı şiir kitabı Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. 88 sayfadan oluşan eserde birbirinden değerli şiirler yer almaktadır. Sadece şair olmakla kalmayan,..

Şeref Bilsel’in Kaleminden ‘’Kağıdın Ölümü’’
Yayınlanma: Güncelleme: 687 views

Şair ve yazar Şeref Bilsel’in “Kağıdın Ölümü” adlı şiir kitabı Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. 88 sayfadan oluşan eserde birbirinden değerli şiirler yer almaktadır.

Sadece şair olmakla kalmayan, deneme ve şiir üzerine yazılarıyla tanıdığımız Şeref Bilsel’in 5. şiir kitabı olan “Kağıdın Ölümü” düzyazı formatındaki şiirlerle edebiyatseverlerin beğenisine sunulmuştur.

Tanıtım Bülteninden:

Dünya boşaltılmış, görelim diye uzakları
çocuğun bir elinde nar, diğer eli sessizlik
gidenin bıraktığı boşluk
kalanın gözlerine dolar

Her şey yüktür
sözcüklerden başka yükü olmayana
yürürsün bir zaman
seni büyüten kırlara doğru iyi bak
Annenin sevincinde kan var.

Kitap Adı: Kağıdın Ölümü
Yazar: Şeref: Bilsel
YayıneviYitik: Ülke Yayınları
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 88
Ebat: 13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı: 2023
Baskı Sayısı:1. Basım

Söyleyemedim yazdım, yağmur altında çıldıran su. Bahçenin bana bakıp bakıp söyleyemedikleri… söyleyemedim.
Elleri gül dağıtmaktan yanmış, eski bahçelerin yaprakları üzerinde, yerde bulduğunu gökte saklamak istiyor, kalpsiz zamanlar görmüş fazlasıyla. Ağaca inanmış sonra… sonra yüksek dallarına zamanın, uzağı gören telaşla. Konuşur sonra: bir felakete uğrayacaksam adım seninle anılsın der.
Biz seninle uzun, eğri, esmer yürüdük belki. Taşları dinledik, kadınları açtık sözcüklerle, geceyi duyduk, şehre bakarken nefessiz, biz seninle kesik kesik yanan zamana doğru tırnaklarımızı yiyerek yürüdük. Küfürlü, yağmurlu, camlarla yüklü. Gittin ama gitmemiş saydı seni kırlar, ağzını ayrılıklarla yırtan yarınlar. Biz seninle hiç karşılaşmamış olsaydık keşke, bende ölmemiş sözcükler kalırdı, severdim yine seni kedilerin bile uğramadığı bir köşede. Anlatmak istediklerimiz anlaşılmasın diye şiir var, karşı köşede.

Şeref Bilsel Kimdir?

Şeref Bilsel, 1972 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. Dumlupınar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Özel bir televizyon kanalında program yapımcılığının yanında kültür sanat danışmanlığı da yaptı. Şiir, deneme ve eleştirileriyle pek çok dergide yer aldı. Modern Türk şiiri üzerine yazıları ve şiirleri; Cumhuriyet-Kitap, Varlık, Patika, Başka, Mor Taka, Akatalpa, Şiir Oku, Edebiyat ve Eleştiri, Yasakmeyve, Kaşgar, Budala gibi dergilerde yayımlandı.

Şeref Bilsel, 2010 yılında Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Orhan Koçak ve Ahmet İnam ile birlikte Altın Portakal Şiir Ödülü jürisinde yer aldı.

Şeref Bilsel’in Dünyanın Külü adlı kitabına 18. Altın Portakal Şiir Ödülü verildi. Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet İnam, Hüseyin Ferhad ve Şükrü erbaş’tan oluşan jüri “Sözcük seçimi, imge örgüsü, yakaladığı yüksek müzikalite” göz önüne alınarak Dünyanın Külü kitabına verilmesine karar verildiğini açıkladı.

Yayımlanmış şiir kitapları

• “Dar Zaman Rivayetleri” (1996)
• “Magmada Kış Mevsimi” (2003)
• “Mecnun Dalı” (2007, Yitik Ülke Yayınları)
• “Dünyanın Külü”, (2013 İkaros Yayınları)
• “Sürgündeki Rüzgâr”, (Toplu Şiirler, 2014, Yitik Ülke Yayınları)

Yayına hazırladığı kitaplar

• “Bıldır” (1999)
• “Şairin Günah Defteri” (2008)
• “Şiir Defteri, Şiir ve Hayat 2005-2013”
• “Karadeniz Kitabı-Yağmurlar Ülkesinde Çocuk Olmak”, (2015, Yitik Ülke Yayınları)

Beşinci Sanat

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.