Papirüs’ün Dosya Konusu: “Necati Cumalı”

/ 27 Nisan 2023 / 89 views / yorumsuz

“Bilirim yalnızlık üşütür insanı, kalp daima sevecek birini arar.”
– Necati Cumalı –

Papirüs’ün Dosya Konusu: “Necati Cumalı”

İki aylık edebiyat seçkisi Papirüs’ün Mayıs-Haziran 2023 sayısı, “Bavulu Dolu ve Toplumsal Tanıklığı Yüksek Yazar: Necati Cumalı” başlıklı dosya konusuyla çıktı.

Anılan dosyaya Haydar Ergülen, Vedat Akdamar ve Erinç Büyükaşık katkıda bulundu. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol, “Editörden…” başlıklı yazısında özetle, “Papirüs, edebiyatın bir atölye dergisi olmayı sürdürmekte ve tarihe not düşen, günceli işlemenin yanında, klasik değerleri yeni yazarlarla ve sadık okurlarla buluşturan misyonunu yaşatmayı daimi olarak hedefinde tutmaktadır” dedi.

Papirüs 43’te Özer Uğur, Haydar Yalçınoğlu, Barbaros İrdelmen, Cem Erdeveciler, Metin Turan, Ali Budak, Sanja Domazet, Banu İdrisoğlu, Nevra Bucak, Juan C. Tajes, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Kamber Değirmenci, Filiz Civaner A. Cenk Tanova, Elısabetta Baglı, Mıodrag Jaksıc, Sanja Lukıc, Zeynep Aliye, Sabahattin Yalkın, Gülsüm Cengiz, Sema Günay, Selda Kaya, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Elem Erk yazı ve şiirleri yer aldı.
Artlife’ın konuğu Mata Papaıoannou olurken, “Hatay Restaurant Albümlerinden…” bölümünü Mehmet Ali Işık ve Osman Kartaler hazırladı. Ayrıca Nuray Gök Aksamaz, Yazar-Şair İkbal Kaynar ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Papirüs Edebiyat Dergisi; online kitap siteleri, Mephisto Kitapevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Kadıköy/Bostancı Hatay Restaurant’tan temin edilebilir.

Beşinci Sanat 

Benzer Konular
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi “Derin Dergi” Çıktı.
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi olan Derin dergisinin Mayıs 2023 ÖZEL SAYI’sı ÇIKTI. Hem e dergi hem matbu olarak edebiyat dünyasına hizmet etmek için yola çıkan ve Genel Yayın Yönetmenliğini..
Altıyedi’nin Dosya Konusu: “Umut”
Altıyedi Sanat Edebiyat Dergisi’nin “Bahar-2023” sayısı (15. sayı), “Umut” başlıklı dosya konusuyla çıktı. Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından yayımlanan derginin kapak tasarımı Mine Yörük’e ait. Derginin başyazısında Kürşat..
Göle’ de İmece Zamanı Dergisi’nin 8. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Göle’de İmece Zamanı dergisinin 8. sayısı okuyucusuyla buluştu. Yazı işleri müdürü Öztürk Polat’ı kaybetmenin derin hüznünü yaşayan dergi yönetimi bu sayıyı Öztürk Polat’a adamıştır. Değerli yazarları ve birbirinden zengin içeriğiyle..
”Kadın Emeği ve Kadın Mücadelesi” Dosya Konulu Sancı Dergisi’nin 22. Sayısı Çıktı.
SANCI Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin Mayıs/Haziran 22. sayısı çıktı. Birçok güncel konuya edebiyat, kültür ve sanat gözüyle bakılan, makalelerle dopdolu olan SANCI, 22. sayısında özellikle ”Kadın Emeği ve Kadın..
Pandabiyat Dergi İlk Sayısı Çıktı
Pandabiyat’ın ilk sayısı, çift kapak tasarımıyla ve PND Kitap etiketiyle yayımlandı. 4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat web sitesi olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayınevimiz PND Kitap’ı..

Yorum yaz