Papirüs’ün Dosya Konusu: “Necati Cumalı”

İki aylık edebiyat seçkisi Papirüs’ün Mayıs-Haziran 2023 sayısı, “Bavulu Dolu ve Toplumsal Tanıklığı Yüksek Yazar: Necati Cumalı” başlıklı dosya konusuyla çıktı. Anılan dosyaya Haydar Ergülen, Vedat Akdamar ve Erinç Büyükaşık..

Papirüs’ün Dosya Konusu: “Necati Cumalı”
Yayınlanma: Güncelleme: 355 views

İki aylık edebiyat seçkisi Papirüs’ün Mayıs-Haziran 2023 sayısı, “Bavulu Dolu ve Toplumsal Tanıklığı Yüksek Yazar: Necati Cumalı” başlıklı dosya konusuyla çıktı.

Anılan dosyaya Haydar Ergülen, Vedat Akdamar ve Erinç Büyükaşık katkıda bulundu. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol, “Editörden…” başlıklı yazısında özetle, “Papirüs, edebiyatın bir atölye dergisi olmayı sürdürmekte ve tarihe not düşen, günceli işlemenin yanında, klasik değerleri yeni yazarlarla ve sadık okurlarla buluşturan misyonunu yaşatmayı daimi olarak hedefinde tutmaktadır” dedi.

Papirüs 43’te Özer Uğur, Haydar Yalçınoğlu, Barbaros İrdelmen, Cem Erdeveciler, Metin Turan, Ali Budak, Sanja Domazet, Banu İdrisoğlu, Nevra Bucak, Juan C. Tajes, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Kamber Değirmenci, Filiz Civaner A. Cenk Tanova, Elısabetta Baglı, Mıodrag Jaksıc, Sanja Lukıc, Zeynep Aliye, Sabahattin Yalkın, Gülsüm Cengiz, Sema Günay, Selda Kaya, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Elem Erk yazı ve şiirleri yer aldı.
Artlife’ın konuğu Mata Papaıoannou olurken, “Hatay Restaurant Albümlerinden…” bölümünü Mehmet Ali Işık ve Osman Kartaler hazırladı. Ayrıca Nuray Gök Aksamaz, Yazar-Şair İkbal Kaynar ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Papirüs Edebiyat Dergisi; online kitap siteleri, Mephisto Kitapevinin Kadıköy ve Taksim şubeleri, Kırmızı Kedi Kitabevi ve Kadıköy/Bostancı Hatay Restaurant’tan temin edilebilir.

Beşinci Sanat 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.