Papirüs’ün Dosya Konusu: Arif Damar

/ 24 Ağustos 2022 / 195 views / yorumsuz
Papirüs’ün Dosya Konusu: Arif Damar

İki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Eylül-Ekim 2022” sayısında, Çağdaş Türk şiirinin önemli isimlerinden Arif Damar’ı dosya konusu yaptı.

PAPİRÜS’ün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol editör yazısında, ekonomik zorluklara karşın derginin yayın hayatını sürdürmesi için çaba gösterdiklerini vurguladı. Şenol, özetle şunları ifade etti:

“Edebiyatımızın önemli isimlerini sizlere tanıtmanın yanı sıra, aynen Cemal Süreya’nın, PAPİRÜS’ü bir ‘atölye yayını’ olarak tanımlamasına koşut olarak, her baskıda geniş bir yelpazedeki yazar ve şairlerimizi sizlerle buluşturma uygulamamızı kesintisiz sürdürüyoruz.”

Arif Damar Dosyası’na kimler, hangi yazılarıyla katkıda bulundu?

Şeref Birsel- “Yoksulduk Dünyayı Sevdik”
Vedat Akdamar-”Anılarda Arif Damar”
Filiz Civaner A.- “Türk Şiirinde Gerçekçi Akımın Özgün Sesi”

Dosyanın dışında öykü, şiir, deneme ve inceleme türündeki ürünleriyle; Metin Turan, Nuray Gök Aksamaz, Ahmet Zeki Yeşil, Kamber Değirmenci, Zeynep Aliye, Zeliha Aypek, Sabiha Küçüktüfekçi, Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Sabahattin Yalkın, Filiz Civaner A., Barbaros İrdelmen, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Ali F. Bilir, Aleksandros Xios, Mehmet Ata Yiğiz, Enver Karahan, Eser Ceran Erdi, Leyla Salbaş, Cenk Tanova, Selda Kaya, Nilüfer Uçar, Ferhan Özen ve Mustafa Sezer yer aldı.

 

Her zaman olduğu gibi Mehmet Ali Işık’ın, “Hatay Restoran Albümlerinden” dizisi devam ederken, Artlife sanat bölümünde Sabiha Küçüktüfekçi bulunuyor.

PAPİRÜS’ü Online Kitap Sitelerinden, Mephisto Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim Mağazalarından ve Kırmızı Kedi Kitabevi ile Hatay Restaurant’tan (Bostancı-Kadıköy) temin etmek mümkün.

Abonelik iletişim adresi ise,
resillient.mesut@gmail.com” şeklindedir.

Ahmet Zeki Yeşil

 

Benzer Konular
“Cumba Fanzin” 40. Sayısı çıktı.
“Sanat Varsa, Hayat Vardır!” anlayışı, bağımsız ve özgür yayıncılık ilkesiyle yayınlanan Cumba Fanzin’in 40. sayısı  çıktı. Tanıtım Metni: Editörlerimizden Salim Nuri Cengiz’in hazırladığı “Nilgün Marmara” dosyası, Genel Yayın Yönetmenimiz Deniz..
Fikir Sanat ve Edebiyat Dergisi ”ZİL” Okurlarıyla Buluştu.
Fikir Sanat Ve Edebiyat Dergisi Zil’in 29. sayısı okurlarıyla buluştu. 5 yıldan beri okurlarına hizmet veren Zil dergisi, yine zengin içeriğiyle okurlarına merhaba diyor. Editörden : Selam dostlar, Dergimizin yirmi..
Kıyı’nın Dosya Konusu “Yaşar Bedri Özdemir”
Trabzon’da yayımlanan KIYI Kültür Sanat Dergisi’nin “Ocak-Şubat-Mart 2023” sayısı (sayı 315), Yaşar Bedri Özdemir dosya konusuyla çıktı. Derginin başyazısında özetle, “Yeni bir yılda, yeni bir sayıyla sizlere ulaşmanın coşkusunu yaşıyoruz...
Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı
Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Mart-Nisan 2023” sayısında, gerçekçi edebiyatımızın ölümsüz ismi Orhan Kemal dosyasıyla çıktı. Anılan dosyada Işık Öğütçü, Zeynep Aliye, Çimen G...
ÜVERCİNKA 100. SAYISINDA / Banu İmer
Küreselleşmeyle birlikte her alanda hayatımızın önemli bölümünü işgal eden popüler kültür, dergicilik alanında da yapacağını yapıp edebiyat dergilerine el atınca 2010’dan sonra kitabevlerinin yanı sıra marketlerin dergi reyonlarında yeni nesil..

Yorum yaz