Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı

/ 11 Şubat 2023 / 175 views / yorumsuz
Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Mart-Nisan 2023” sayısında, gerçekçi edebiyatımızın ölümsüz ismi Orhan Kemal dosyasıyla çıktı. Anılan dosyada Işık Öğütçü, Zeynep Aliye, Çimen G. Erkol, Mazlum Vesek, Nuray Gök Aksamaz, Erinç Büyükaşık ve Selda Kaya, Orhan Kemal’i çeşitli yönleri ve eserleriyle ele aldı.

Dosyanın dışında öykü, şiir ve deneme türündeki yazılarıyla Haydar Ergülen, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, Filiz Civaner A., İbrahim Ünlü, Cenk Tanova, Flavio Teog, Peter Semolic, Rosaria Castellanos, Sabahattin Yalkın, Sabiha Küçüktüfekçi, Neslihan Dağlı, Ahmet Tığlı, Sinan Aydın, Barbaros İrdelmen, Bülent Bulut, Elem Erk, Yusuf Ferhat, Nilüfer Uçar, Leyla Salbaş ve Yunus Koşar katkıda bulundu.

Kamber Değirmenci, Sabiha Küçüktüfekçi ve Sema Günay, resim ve desenleriyle dergide yer aldı. Kapaktaki Orhan Kemal deseni Bersu Turgut’a ait. Artlife’ın konuğu ise, çok yönlü bir isim olan Sema Günay.

PAPİRÜS’ü Online Kitap Sitelerinden, Mephisto Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim Mağazalarından ve Kırmızı Kedi Kitabevi ile Hatay Restaurant’tan (Bostancı-Kadıköy) temin etmek mümkün. Abonelik iletişim adresi, “resillient.mesut@gmail.com” şeklindedir.

Benzer Konular
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” Şiiri, Our Poetry Archive’de Ayın Şiiri Seçildi.
Uluslararası bir kuruluş olan Our Poetry Archive’de Şair Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” adlı şiiri ayın şiiri seçildi. “Seslendim Uyuyordu Dünya” , “Ilgıt” , “Yürek Kuyusu”, “Merhaba Mavi” adlı şiir, “Mendil”..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..
Ulusal Fotoğraf Yarışması “Memleketimden İnsan Manzaraları”
Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” eserinden hareketle bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği,..
“Cumba Fanzin” 40. Sayısı çıktı.
“Sanat Varsa, Hayat Vardır!” anlayışı, bağımsız ve özgür yayıncılık ilkesiyle yayınlanan Cumba Fanzin’in 40. sayısı  çıktı. Tanıtım Metni: Editörlerimizden Salim Nuri Cengiz’in hazırladığı “Nilgün Marmara” dosyası, Genel Yayın Yönetmenimiz Deniz..

Yorum yaz