Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Mart-Nisan 2023” sayısında, gerçekçi edebiyatımızın ölümsüz ismi Orhan Kemal dosyasıyla çıktı. Anılan dosyada Işık Öğütçü, Zeynep Aliye, Çimen G…

Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı
Yayınlanma: Güncelleme: 470 views

Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Mart-Nisan 2023” sayısında, gerçekçi edebiyatımızın ölümsüz ismi Orhan Kemal dosyasıyla çıktı. Anılan dosyada Işık Öğütçü, Zeynep Aliye, Çimen G. Erkol, Mazlum Vesek, Nuray Gök Aksamaz, Erinç Büyükaşık ve Selda Kaya, Orhan Kemal’i çeşitli yönleri ve eserleriyle ele aldı.

Dosyanın dışında öykü, şiir ve deneme türündeki yazılarıyla Haydar Ergülen, Ahmet Zeki Yeşil, Ayça Özbay, Filiz Civaner A., İbrahim Ünlü, Cenk Tanova, Flavio Teog, Peter Semolic, Rosaria Castellanos, Sabahattin Yalkın, Sabiha Küçüktüfekçi, Neslihan Dağlı, Ahmet Tığlı, Sinan Aydın, Barbaros İrdelmen, Bülent Bulut, Elem Erk, Yusuf Ferhat, Nilüfer Uçar, Leyla Salbaş ve Yunus Koşar katkıda bulundu.

Kamber Değirmenci, Sabiha Küçüktüfekçi ve Sema Günay, resim ve desenleriyle dergide yer aldı. Kapaktaki Orhan Kemal deseni Bersu Turgut’a ait. Artlife’ın konuğu ise, çok yönlü bir isim olan Sema Günay.

PAPİRÜS’ü Online Kitap Sitelerinden, Mephisto Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim Mağazalarından ve Kırmızı Kedi Kitabevi ile Hatay Restaurant’tan (Bostancı-Kadıköy) temin etmek mümkün. Abonelik iletişim adresi, “resillient.mesut@gmail.com” şeklindedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.