Pamuk Eller Kitaplıklara!

Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu “PAMUK ELLER KİTAPLIKLARA” sloganıyla kütüphane kuruyor. “İnşa edilen bir kütüphane, yaratılan bir hayattır” der, Carlos Maria Dominguez. Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu’nun büyük..

Pamuk Eller Kitaplıklara!
Yayınlanma: Güncelleme: 251 views

Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu “PAMUK ELLER KİTAPLIKLARA” sloganıyla kütüphane kuruyor.

“İnşa edilen bir kütüphane, yaratılan bir hayattır” der, Carlos Maria Dominguez. Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu’nun büyük bir emekle kurduğu kütüphaneye yapılacak her kitap bağışı, okuma sevdalısı gençlere yeni bir hayatın kapısını aralayacaktır.

Gülten Doğruyol İncesu gerçekleştirdiği faaliyet için şunları söyledi:

Sevgili kitap/edebiyat dostları, Köyüm için bir sorumluluk üstlendim. Çok değerli bir sorumluluk bu; annem ve babam adına bir gençlik kütüphanesi kurmak! Gençleri masallarla, öykülerler, şiir ve romanlarla buluşturmayı amaçlayan heyecanlı bir iş. Her şey güzel ama nasıl olacak bu?

Hemen aklıma eşe dosta haber salmak geldi. Sarıldım telefona, dostları aramaya başladım. Sağ olsunlar sıfatı “dost” ya, hiç biri geri çevirmedi beni. Birer ikişer kitaplar damlamaya başladı… Sonra düşündüm, bir haber de buradan salayım dedim; arkadaşlara, dostlara, kitap severlere, edebiyat düşkünlerine… Ve tabii çorbada benim de tuzum olsun diyenlere.

Dostlar! Kuracağım kütüphaneye birer kitap bağışı bekliyorum. Kullanılmış ya da yeni, fark etmez.
Pamuk eller kitaplıklara!

Kitap bağışının yapılacağı adres:
Esma Doğruyol-Ali Doğruyol Kütüphanesi
İncedere Köyü Hanak/Ardahan

Not: Köye sadece PTT kargo gidiyor.

YORUMLAR (1)

  1. Sevgi erol öçal 8 Haziran 2023, 17:12

    Çok güzel bir düşünce Sizi kutluyorum Ben de o yörenin çocuğuyum Ne kadar mühim bir durum Gençler ve çocuklar için bir kütüphaneye öncelik etmek Ben de bir katkı sunmak istiyorum size Yörenin Leylak kokusu ve o kokuların eşlik ettiği anılarımı yazdığım şiir kitabım LEYLAK KOKUSU nu göndereceğim Sizleri yeniden çok kutluyorum Sevgumlw Selamlar

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.