Mert Mutlu’dan Hikayeler: “Aklın Ölçüsü”

Mert Mutlu’nun “Aklın Ölçüsü” adlı yeni kitabı Armoni Yayınlarından çıktı. “Şairin Beyannamesi” adlı şiir kitabıyla tanıdığımız Mert Mutlu’nun ikinci kitabı “Aklın Ölçüsü – Hikâyeler” Armoni Yayınları güvencesiyle Edebiyatseverlerle buluştu. Tanıtım..

Mert Mutlu’dan Hikayeler: “Aklın Ölçüsü”
Yayınlanma: Güncelleme: 442 views

Mert Mutlu’nun “Aklın Ölçüsü” adlı yeni kitabı Armoni Yayınlarından çıktı. “Şairin Beyannamesi” adlı şiir kitabıyla tanıdığımız Mert Mutlu’nun ikinci kitabı “Aklın Ölçüsü – Hikâyeler” Armoni Yayınları güvencesiyle Edebiyatseverlerle buluştu.

Tanıtım Bülteninden:

Deli olduktan sonra sınırlarınız olmaz. Bir kuş misali nereye, ne zaman ve nasıl konacağınaza siz karar verirsiniz. Ama kendini akılı zannedenler kuşları kafeslere tıkıyorlar. Ah bu ne büyük delilik. Deliyim diyen insan gerçekten deli midir? Yoksa kendisini akılı zannedenlerin nasıl delilikler yaptığını görüp akıl yolculuğuna mı çıkmıştır? Akıllı olmak nedir? İnsan neden akılı olmalı? Normal insan şovmen bir kurgucu değil midir? Aklın ölçüsü nedir?

 

 

Kitaptan Alıntılar

Delilik her şeyden azade olmak ise, delilik tarihin en büyük özgürlüğüdür. Deli olarak itham edilen kişi için akılı insanların yaptığı her şey aslında deliliktir. Savaşlar deliliktir, barış deliliktir, dinler, diller, ırklar deliliktir. Yaşam sonsuzdur.
Onu sınırlamak deliliktir.

Bilgi güçtür
Cehalet daha büyük bir güç
Bilgili kişi bilmediği konular karşısında cahildir
Cahil bilmediği konularda bilgili
O hâlde cahil toplumda bilge olmak deliliktir.

Farklı olmak özel olmaktı. Herkes gibi olmak herkes gibi olmaktı. Sıkıcı ve sıradandı.

Enteresan olan şu aslında;
Herkes gibi iken, hiç kimse bile olamamanın verdiği “hazzı” yaşarken; hiç kimseyken, herkesten daha da fazla herkesleşmenin iğrençliğinde boğuluyorum.

Doğmadan önce, doğduktan sonraki yaşamdan bir dakikalık fragman izletildi hepimize. Fragman en güzel anılardan oluşuyordu. Bu anılara kapılıp doğmayı kabul ettik. Bütün ömrümüz bir dakikalık fragmandaki mutlu anıları aramakla geçti. Çoğumuzun ömrü bir dakikaydı.

Kitabı Satın Almak İçin Sayfaları Ziyaret Ediniz.

[button url=”https://www.dr.com.tr/kitap/aklin-olcusu-hikayeler/mert-mutlu/edebiyat/roman/turkiye-roman/urunno=0002028826001″ target=”true” text=”D&R” class=”mavi” size=”none”]

[button url=”https://www.kitapyurdu.com/kitap/aklin-olcusu/640670.html&filter_name=mert+mutlu” target=”true” text=”Kitapyurdu ” class=”mavi” size=”none”]

[button url=”https://www.bkmkitap.com/aklin-olcusu?waw_keyword=mert%20mutlu” target=”true” text=”BKM Kitap ” class=”mavi” size=”none”]

[button url=”https://www.kitaparmonisi.com/product-page/aklin-olcusu-mert-mutlu” target=”true” text=”Armoni Yayınları ” class=”mavi” size=”none”]

 

Mert Mutlu Kimdir?

Mert Mutlu 17/05/1994 Bitlis doğumludur, lise öğrenimi bitinceye kadar hayatına Bitlis’te devam etmiştir. Öğrencilik hayatında iki kere Türkiye’de dereceye girmiştir. Bazı nedenlerden dolayı lise hayatından sonra örgün eğitimi bırakmış olsada her zaman çok iyi bir okur olmuştur. Özellikle Nietzsche ve Kant’tan çok etkilenmiştir. Kendisine ait bir Roman bazı unsurlardan dolayı basılmamış olup 2021 yılı itibari ile “ŞAİRİN BEYANNAMESİ” isimli ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Şiirlerinde üstat Nazım HİKMET ve Hasan Hüseyin KORKMAZGIL’den esinlendiği için genel olarak bir ekmek ve emek kavgası vardır. Aynı zamanda Dante’nin İlahi Komedya’sı da şiirde onun için bir ölçü olmuştur. 2023 yılının ocak ayında ”AKLIN ÖLÇÜSÜ” isimli ikinci kitabını yayınlamıştır. Yazar şuan bir Roman, Hikaye ve Şiir kitabı üzerinde çalışmaktadır. Makaleler de kaleme almaktadır. Aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu ve Masa Tenisi Federasyonu Lisanslı oyuncusudur.

merdoofficial13@gmail.com

[button url=”https://www.besincisanat.com/category/mert-mutlu/” target=”true” text=”Mert Mutlu’nun sitemizdeki yazıları için tıklayınız… ” class=”turuncu” size=”small”]

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.