Mert Mutlu’dan Hikayeler: “Aklın Ölçüsü”

/ 18 Şubat 2023 / 194 views / yorumsuz
Mert Mutlu’dan Hikayeler: “Aklın Ölçüsü”

Mert Mutlu’nun “Aklın Ölçüsü” adlı yeni kitabı Armoni Yayınlarından çıktı. “Şairin Beyannamesi” adlı şiir kitabıyla tanıdığımız Mert Mutlu’nun ikinci kitabı “Aklın Ölçüsü – Hikâyeler” Armoni Yayınları güvencesiyle Edebiyatseverlerle buluştu.

Tanıtım Bülteninden:

Deli olduktan sonra sınırlarınız olmaz. Bir kuş misali nereye, ne zaman ve nasıl konacağınaza siz karar verirsiniz. Ama kendini akılı zannedenler kuşları kafeslere tıkıyorlar. Ah bu ne büyük delilik. Deliyim diyen insan gerçekten deli midir? Yoksa kendisini akılı zannedenlerin nasıl delilikler yaptığını görüp akıl yolculuğuna mı çıkmıştır? Akıllı olmak nedir? İnsan neden akılı olmalı? Normal insan şovmen bir kurgucu değil midir? Aklın ölçüsü nedir?

 

 

Kitaptan Alıntılar

Delilik her şeyden azade olmak ise, delilik tarihin en büyük özgürlüğüdür. Deli olarak itham edilen kişi için akılı insanların yaptığı her şey aslında deliliktir. Savaşlar deliliktir, barış deliliktir, dinler, diller, ırklar deliliktir. Yaşam sonsuzdur.
Onu sınırlamak deliliktir.

Bilgi güçtür
Cehalet daha büyük bir güç
Bilgili kişi bilmediği konular karşısında cahildir
Cahil bilmediği konularda bilgili
O hâlde cahil toplumda bilge olmak deliliktir.

Farklı olmak özel olmaktı. Herkes gibi olmak herkes gibi olmaktı. Sıkıcı ve sıradandı.

Enteresan olan şu aslında;
Herkes gibi iken, hiç kimse bile olamamanın verdiği “hazzı” yaşarken; hiç kimseyken, herkesten daha da fazla herkesleşmenin iğrençliğinde boğuluyorum.

Doğmadan önce, doğduktan sonraki yaşamdan bir dakikalık fragman izletildi hepimize. Fragman en güzel anılardan oluşuyordu. Bu anılara kapılıp doğmayı kabul ettik. Bütün ömrümüz bir dakikalık fragmandaki mutlu anıları aramakla geçti. Çoğumuzun ömrü bir dakikaydı.

Kitabı Satın Almak İçin Sayfaları Ziyaret Ediniz.

D&R Kitapyurdu BKM Kitap Armoni Yayınları

 

Mert Mutlu Kimdir?

Mert Mutlu 17/05/1994 Bitlis doğumludur, lise öğrenimi bitinceye kadar hayatına Bitlis’te devam etmiştir. Öğrencilik hayatında iki kere Türkiye’de dereceye girmiştir. Bazı nedenlerden dolayı lise hayatından sonra örgün eğitimi bırakmış olsada her zaman çok iyi bir okur olmuştur. Özellikle Nietzsche ve Kant’tan çok etkilenmiştir. Kendisine ait bir Roman bazı unsurlardan dolayı basılmamış olup 2021 yılı itibari ile “ŞAİRİN BEYANNAMESİ” isimli ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Şiirlerinde üstat Nazım HİKMET ve Hasan Hüseyin KORKMAZGIL’den esinlendiği için genel olarak bir ekmek ve emek kavgası vardır. Aynı zamanda Dante’nin İlahi Komedya’sı da şiirde onun için bir ölçü olmuştur. 2023 yılının ocak ayında ”AKLIN ÖLÇÜSÜ” isimli ikinci kitabını yayınlamıştır. Yazar şuan bir Roman, Hikaye ve Şiir kitabı üzerinde çalışmaktadır. Makaleler de kaleme almaktadır. Aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu ve Masa Tenisi Federasyonu Lisanslı oyuncusudur.

merdoofficial13@gmail.com

Mert Mutlu'nun sitemizdeki yazıları için tıklayınız...
Benzer Konular
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..
Ödüllü Yazar Betül Fırat’tan 7. Kitap
Fırat’tan Okurlarına 7. Kitap Müjdesi Yazar ve Şair Betül Fırat okuyucularının karşısına öykü kitabıyla çıktı. Ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT okurları için yeni bir kitaba daha imza attı. Öykü..
Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”
Yazar Bayram Sarı’nın yeni kitabı “Bukowski’ nin Oğlu” Edebiyatist Yayınevi güvencesiyle raflarda yerini aldı. İçinde öykülerin yer aldığı kitap 80 sayfadan oluşuyor. Sistemin olumlu dediğini olumsuzlayan bir dil düşüncelerimi, duygularımı,..
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” Adlı Öykü Kitabı Raflarda Yerini Aldı.
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” adlı öykü kitabı okuyucuyla buluştu. İçerisinde 8 öykünün yer aldığı kitap “Dizelerin Öyküsü” alt başlığıyla sunuldu. Dizelerin Öyküsü alt başlığı fazlasıyla açık sözlü olarak kitabin içeriğini..

Yorum yaz