Meltem Alper Türkoğlu’nun “Hayat Kumbarası” Raflarda

/ 26 Eylül 2022 / 350 views / yorumsuz

… Dökülüverir sararan yıllarımız
Ve her bir yılda ayrı bir yaşanmışlık bırakırız.

Meltem Alper Türkoğlu’nun “Hayat Kumbarası” Raflarda

Meltem Alper Türkoğlu’nun, Artshop Yayınevi tarafından basıma hazırlanan ikinci şiir kitabı “Hayat Kumbarası” okuruyla buluşuyor.

72 şiirin yer aldığı kitap 88 sayfa olup, kapak tasarımını Vedat Akdamar yaptı. Kitabın önsözünü kaleme alan Papirüs Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol, Meltem Alper Türkoğlu’nun sorumlu ve uyarıcı rol üstlenen bir şair karakterinin portresini çizdiğini ifade etti. Mesut Şenol yazısında özetle şöyle dedi: “Şairimiz, geçmişinde biriktirdiği bütün gözlem ve anıları dizelere döküp, iç dünyasının algı ve imgelerini bizimle paylaşıyor.”

“Hayat Kumbarası”nın arka kapak yazısı ise, kitaba adını veren şiirin bir bölümünden oluşuyor.

“Yitirilen her zamanın aynasıdır çizgiler/ Her birinin kendince adı/ Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır/ Sonbahar yaprakları gibi/ Dökülüverir sararan yıllarımız/ Ve her bir yılda ayrı bir yaşanmışlık bırakırız.”

Meltem Alper Türkoğlu, 25 Eylül günü gerçekleştirilen kitap lansmanında, kitabıyla ilgili olarak “Gördüğüm her şeyi kendimce şiirle baştan yarattım” şeklinde konuştu. Meltem Alper Türkoğlu, ilgiyle karşılanan etkinlik süresince okurlarıyla sohbet etti; kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

“Hayat Kumbarası” başlıklı kitabı, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin etmek mümkün.

Meltem Alper Türkoğlu kimdir?

İstanbul’da doğdu. Çamlıca Kız Lisesi’nden mezun oldu. Kadıköy Akademi’de özel şan eğitimi aldıktan sonra müzik çalışmalarını sürdürdü. Vokalist olarak çeşitli müzik gruplarında görev aldı. Bazı şiirleri İngilizceye çevrilmiş olup, antolojilerde yer aldı. İlk şiir kitabı “Eylülde Şah & Mat” iki dilli (İngilizcesi “Check Mate in September”) olarak yayımlandı. 20 yıldır, bir iş kadını olarak kendi işini yürütmektedir.

HaberAhmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”
Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu. “Dikkat Vefa İçerir”, bir..
Şair Cemil Yüksek’in 2. Şiir Kitabı Şiirseverlerle Buluştu.
Şair Cemil Yüksek’in “Dünyayı Sığdırırdın Avuçlarına” adlı ilk şiir kitabından sonra “Sesimi Kendim Duymam” adlı ikinci şiir kitabı raflarda yerini aldı. Tunga Yayınları etiketiyle çıkan kitapta Cemil Yüksek’in yine birbirinden..
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..

Yorum yaz