Mehmet Ali Tan’ın Yeni Kitabı “Pantolonlu Bulut” Çıktı

Ahmet Zeki Yeşil’in Tanıtımıyla

Mehmet Ali Tan’ın Yeni Kitabı “Pantolonlu Bulut” Çıktı
Yayınlanma: Güncelleme: 261 views

Mehmet Ali Tan’ın yeni şiir kitabı “Pantolonlu Bulut”, Kanguru Kitap etiketiyle yayımlandı.

Genel Yayın Yönetmenliğini Aydın Şimşek’in yaptığı Kanguru Yayınları tarafından basıma hazırlanan kitapta 87 şiir yer almakta olup, kapak tasarımı Nurgül Gökmen’e ait.

Adını, Mayakovski’nin aynı adı taşıyan şiirinden alan “Pantolonlu Bulut”un arka kapağı Mehmet Ali Tan’ın bir şiirine ayrılmış:

Bizler hem sarhoş
Hem ayıklarız
Suda yüzen kayıklarız
Gün geceye girince
Güzeli sayıklarız
Haydi, oğlanlar oğlanlar
Niçin kızlar oynamıyorlar?
“Lariç çum terelelli
hayhahay”

Mehmet Ali Tan, önceki kitabı “Çın Çınn”da olduğu gibi yine rakının ve rakılı sofraların edebiyatını yapıyor. İronili ve eleştirel dili, yine ön planda. Tema ise her zaman hayatın kendisi. Mehmet Ali Tan, kitabıyla ilgili şunları söyledi; “Yazar, yapıtı ağzını açtığında ağzını kapatmalıdır (Nietzche); yazar, yazar, biter; söz okuyucunun.”

Kendine özgü söyleyişiyle şiir severlerin ilgisini çekecek olan “Pantolonlu Bulut”, internet satış sitelerinden ve “www.kanguruyayinlari.com” adresinden temin edilebilir.

Mehmet Ali Tan

1960 Isparta doğumlu. 1982’de Ankara Gazi Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Bir süre Ceyhan’da öğretmenlik yaptı. Yurt dışında dil tahsili gördü. Daha sonra kamuya girdi, özel sektörde de çalıştı. Çeşitli ülkelerde bulundu. Yaşam Sanat, Üvercinka, Kasabadan Esinti, Tmolos, Deliler Teknesi, Artemis, Şehir, Deliler Teknesi, Sin Edebiyat, Zil, Kanca gibi dergilerde şiir ve öyküleri yayımlandı. Bazı antolojilerde de yer aldı. İlk şiir kitabı “Çın Çınn”, 2020’de Klaros Yayınları’ndan çıktı. Ankara’da yaşamaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.