Leyla Salbaş’ın Yeni Kitabı “Ezelden Yaralı” Çıktı

/ 10 Ekim 2022 / 247 views / yorumsuz
Leyla Salbaş’ın Yeni Kitabı “Ezelden Yaralı” Çıktı

Şair/Yazar ve dizi oyuncusu Leyla Salbaş’ın, Artshop Yayınevi tarafından basıma hazırlanan yeni şiir kitabı “Ezelden Yaralı”, 9 Ekim günü Taksim/Yazın Sanat Kooperatifi’nde tanıtıldı.

2009 yılında kurulan Yazın Sanat Kooperatifi’nin Başkanı Yazar/Şair Ahmet Tığlı’nın yönetiminde gerçekleştirilen etkinliğe Leyla Salbaş’ın yakınları, sanatçı ve edebiyatçı dostları ile Türk Halk Müziği Sanatçıları Mehmet Özdilek ve Ömer Şen de katıldı.

Papirüs Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol yaptığı konuşmada, Leyla Salbaş’ın şiir anlayışını ve yaklaşımını şöyle özetledi: “Leyla Salbaş’ın şiirinde Anadolu insanının yalınlığı, içtenliği ve ozanlık geleneğinin genlere işlemiş ustalığı görülmektedir. O, bir destan yazarının halkı bilgilendirici, uyarıcı ve hatta harekete geçirici misyonunu üstlenmiş gözüküyor.”

Etkinlikte şiir okundu, müzik icra edildi. İlgiyle karşılanan etkinlikte daha sonra Leyla Salbaş, konuklarına kitaplarını imzaladı. Katılımcıların verdikleri ortak pozdan sonra da etkinlik son buldu.

“Ezelden Yaralı” nasıl bir kitap? 120 şiirden oluşan kitabın kapak tasarımı Vedat Akdamar’a ait. Önsözünü Mesut Şenol kaleme aldı. Kitabın arka kapak yazısı ise, kitaba adını veren şiirin bir bölümünden oluşuyor. “Ezelden Yaralı”, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin edilebilir.

Leyla SALBAŞ Kimdir?

1963 yılında Ordu/Fatsa’da doğdu. Edebi yaşamı 1978 yılında şiir yazmakla başladı. “Türkülerle Sakla Beni” (2013), “Deryadaki Damlalar” (2014), “O Türküyü Söyler misin” (2017) ve öykü kitabı “Yüreğe Dokunan Kadınlar” (2019) yayımlandı. Öykü kitabı mansiyon ödülü aldı. MESAM üyesi olup 10 adet güftesi çeşitli bestekarlarca bestelendi. Şiirleri çeşitli dergi, gazete ve seçkilerde yer aldı. Bir çok radyo/televizyon programlarına katılarak şiirlerini seslendirdi. Halen edebi etkinliklerini sürdürmektedir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”
Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu. “Dikkat Vefa İçerir”, bir..
Şair Cemil Yüksek’in 2. Şiir Kitabı Şiirseverlerle Buluştu.
Şair Cemil Yüksek’in “Dünyayı Sığdırırdın Avuçlarına” adlı ilk şiir kitabından sonra “Sesimi Kendim Duymam” adlı ikinci şiir kitabı raflarda yerini aldı. Tunga Yayınları etiketiyle çıkan kitapta Cemil Yüksek’in yine birbirinden..
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...

Yorum yaz