Leyla Salbaş’ın Yeni Kitabı “Ezelden Yaralı” Çıktı

Şair/Yazar ve dizi oyuncusu Leyla Salbaş’ın, Artshop Yayınevi tarafından basıma hazırlanan yeni şiir kitabı “Ezelden Yaralı”, 9 Ekim günü Taksim/Yazın Sanat Kooperatifi’nde tanıtıldı. 2009 yılında kurulan Yazın Sanat Kooperatifi’nin Başkanı..

Leyla Salbaş’ın Yeni Kitabı “Ezelden Yaralı” Çıktı
Yayınlanma: Güncelleme: 475 views

Şair/Yazar ve dizi oyuncusu Leyla Salbaş’ın, Artshop Yayınevi tarafından basıma hazırlanan yeni şiir kitabı “Ezelden Yaralı”, 9 Ekim günü Taksim/Yazın Sanat Kooperatifi’nde tanıtıldı.

2009 yılında kurulan Yazın Sanat Kooperatifi’nin Başkanı Yazar/Şair Ahmet Tığlı’nın yönetiminde gerçekleştirilen etkinliğe Leyla Salbaş’ın yakınları, sanatçı ve edebiyatçı dostları ile Türk Halk Müziği Sanatçıları Mehmet Özdilek ve Ömer Şen de katıldı.

Papirüs Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mesut Şenol yaptığı konuşmada, Leyla Salbaş’ın şiir anlayışını ve yaklaşımını şöyle özetledi: “Leyla Salbaş’ın şiirinde Anadolu insanının yalınlığı, içtenliği ve ozanlık geleneğinin genlere işlemiş ustalığı görülmektedir. O, bir destan yazarının halkı bilgilendirici, uyarıcı ve hatta harekete geçirici misyonunu üstlenmiş gözüküyor.”

Etkinlikte şiir okundu, müzik icra edildi. İlgiyle karşılanan etkinlikte daha sonra Leyla Salbaş, konuklarına kitaplarını imzaladı. Katılımcıların verdikleri ortak pozdan sonra da etkinlik son buldu.

“Ezelden Yaralı” nasıl bir kitap? 120 şiirden oluşan kitabın kapak tasarımı Vedat Akdamar’a ait. Önsözünü Mesut Şenol kaleme aldı. Kitabın arka kapak yazısı ise, kitaba adını veren şiirin bir bölümünden oluşuyor. “Ezelden Yaralı”, seçkin kitap mağazaları ve kitap satış sitelerinden temin edilebilir.

Leyla SALBAŞ Kimdir?

1963 yılında Ordu/Fatsa’da doğdu. Edebi yaşamı 1978 yılında şiir yazmakla başladı. “Türkülerle Sakla Beni” (2013), “Deryadaki Damlalar” (2014), “O Türküyü Söyler misin” (2017) ve öykü kitabı “Yüreğe Dokunan Kadınlar” (2019) yayımlandı. Öykü kitabı mansiyon ödülü aldı. MESAM üyesi olup 10 adet güftesi çeşitli bestekarlarca bestelendi. Şiirleri çeşitli dergi, gazete ve seçkilerde yer aldı. Bir çok radyo/televizyon programlarına katılarak şiirlerini seslendirdi. Halen edebi etkinliklerini sürdürmektedir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.