KUDURUK’UN ORMAN DÜŞLERİ “BASIN BÜLTENİ”

/ 4 Kasım 2022 / 174 views / yorumsuz
KUDURUK’UN ORMAN DÜŞLERİ “BASIN BÜLTENİ”

“Adını “Kuduruk” koymuştu onu sahiplenen Murat. Kuduruk onu bir kedi arkadaşı olarak görüyordu zaten. Kuduruk yaramaz, oyuncu bir kediydi oldum olası. Evin içinde habire koşturur ve sanki içine kocaman bir canavar girmiş gibi miyavlardı.

“Miyyyyy”
“Miyavvvv”

Farklı şekillerde miyavladığında her “mivv” farklı anlamlara karşılık geliyordu…”

Tekir kedi Kuduruk’un düşlerinde zümrüt yeşili bir orman var. Bu ormanda tavşan, aslan, kirpinin kardeşçe yaşadığı bir düşü gelin birlikte görelim bu kitabı okuyarak.

Doğayı koruma, diğer canlıları sevme, açgözlülükten uzak, barış içinde bir dünya özlemini bir kedinin duygu ve düşleminden ukalalıktan, ders vermekten uzak bir kurgu ve anlatımla çocuğa sezdirmek isteyen bir kısacık roman. Dağhan Özek’in çizimlerini yaptığı kitabın yazarı Erinç Büyükaşık. Yetişkinler için romanı ve öykü kitaplarıyla da tanıdığımız Erinç Büyükaşık’ın bu kitabı gezegenimizde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkına, birlikte ve kardeşçe yaşamanın hepimiz için için mümkün olduğuna ve gökkuşağının tüm renkleri altında dans etmenin, eğlenmenin coşkusuna küçük okurlarını hayli hayli ikna ediyor.

Benzer Konular
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..
Ödüllü Yazar Betül Fırat’tan 7. Kitap
Fırat’tan Okurlarına 7. Kitap Müjdesi Yazar ve Şair Betül Fırat okuyucularının karşısına öykü kitabıyla çıktı. Ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT okurları için yeni bir kitaba daha imza attı. Öykü..
Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”
Yazar Bayram Sarı’nın yeni kitabı “Bukowski’ nin Oğlu” Edebiyatist Yayınevi güvencesiyle raflarda yerini aldı. İçinde öykülerin yer aldığı kitap 80 sayfadan oluşuyor. Sistemin olumlu dediğini olumsuzlayan bir dil düşüncelerimi, duygularımı,..
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” Adlı Öykü Kitabı Raflarda Yerini Aldı.
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” adlı öykü kitabı okuyucuyla buluştu. İçerisinde 8 öykünün yer aldığı kitap “Dizelerin Öyküsü” alt başlığıyla sunuldu. Dizelerin Öyküsü alt başlığı fazlasıyla açık sözlü olarak kitabin içeriğini..

Yorum yaz