KUDURUK’UN ORMAN DÜŞLERİ “BASIN BÜLTENİ”

/ 4 Kasım 2022 / 75 views / yorumsuz
KUDURUK’UN ORMAN DÜŞLERİ “BASIN BÜLTENİ”

“Adını “Kuduruk” koymuştu onu sahiplenen Murat. Kuduruk onu bir kedi arkadaşı olarak görüyordu zaten. Kuduruk yaramaz, oyuncu bir kediydi oldum olası. Evin içinde habire koşturur ve sanki içine kocaman bir canavar girmiş gibi miyavlardı.

“Miyyyyy”
“Miyavvvv”

Farklı şekillerde miyavladığında her “mivv” farklı anlamlara karşılık geliyordu…”

Tekir kedi Kuduruk’un düşlerinde zümrüt yeşili bir orman var. Bu ormanda tavşan, aslan, kirpinin kardeşçe yaşadığı bir düşü gelin birlikte görelim bu kitabı okuyarak.

Doğayı koruma, diğer canlıları sevme, açgözlülükten uzak, barış içinde bir dünya özlemini bir kedinin duygu ve düşleminden ukalalıktan, ders vermekten uzak bir kurgu ve anlatımla çocuğa sezdirmek isteyen bir kısacık roman. Dağhan Özek’in çizimlerini yaptığı kitabın yazarı Erinç Büyükaşık. Yetişkinler için romanı ve öykü kitaplarıyla da tanıdığımız Erinç Büyükaşık’ın bu kitabı gezegenimizde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkına, birlikte ve kardeşçe yaşamanın hepimiz için için mümkün olduğuna ve gökkuşağının tüm renkleri altında dans etmenin, eğlenmenin coşkusuna küçük okurlarını hayli hayli ikna ediyor.