Kelimeler / Can Deniz

/ 2 Nisan 2023 / 47 views / yorumsuz
Kelimeler / Can Deniz
Kelimeler…
Hafife aldığın her kelimenin ağırlığı
Ağırlığı altında ezildiğin her kelimenin hafifliği
Basit gibi görünen cümlelerde saklanan
Asit gibi heceler..
Tanrısal bir boyut
Boyutsal bir bütün ama tanrısız..
Yarı mantıklı, yarı mantıksız
Bazen ahlaklı, bazen ahlaksız
Yarı gülmeli, çok ağlamaklı
Kelimeler..
Kırıcı
Kelimeler
Öldürücü ve boğuk
Ölüm gibi soğuk kelimeler..
Cehennem ateşini taşıyacak kadar asiler
İçini yakacak kadar kor
İçini parçalayacak kadar da zor
Kelimeler öldürür
Eğer dikkat etmezsen.​
Can Deniz
Benzer Konular
6 Haziran’a / Sevgi Erol Öçal
Ektik yüreklerimize kokuları özgürlük Renkleri devrim acıları hüzün Işıkları yıldız yoldaşları ektik yüreklerimize Karanfil kokulu karanfil renkli yoldaşları Geçen zaman büyüttü karanfilleri Acırken yüreğimiz boylandı karanfiller Kızıl a durdu yürekler..
Bilemedim / Busenur Dalkılıç
Yazabilseydim seni… altın yaldızlarla dolaşacaktın semalarda.. Saçlarını savuştururken gözlerini kısarken Sevebilseydim seni… Kıyamet kopacaktı avuçlarımda. Yasak sevdamın baş tacısın Gözlerimde duru bir su adın Dudaklarımdan akıyor sensizliğin. Boş versene yanacaksa..
Kız ve Savaş / Adil Başoğul
Kırmızı şapkalı kız Her gün ellerinde kanlı karanfiller ölüyordu Ve onlar için elimden hiçbir şey gelmiyordu Savaşta hep ölenler Ve kahramanlar oluyordu Kötülerden kurtulmaya Suçluluktan arınmaya Ne kadar da az..
Baharlar Gelir Hep / Sevgi Erol Öçal
Biliriz Baharları biliriz biz hepimiz Bedel ödeyenler sürgün edilenler Biliriz biz biliriz biz hepimiz biliriz Bahara tohum ekenler dallanıp budaklananlar Çiçeğe duranlar bilir Baharlar hep gelir gelir hep baharlar Gecikmeden..
Suçlu / Uğur Ünen
Suçluyum Seninle daha fazla vakit geçirmediğim Ellerini yeterince tutmadığım için Mutsuzum Sana daha fazla sarılmadığım Seninle yeterince görüşmediğim için Düşüncelerini görmezden mi geldim Seni sen olarak kabul mü etmedim Susturdum..

Yorum yaz