Kardeşçe / Mert Mutlu

/ 24 Mart 2023 / 72 views / yorumsuz
Kardeşçe / Mert Mutlu

Bir sabah uykunun en tatlı hâlinden kaldırıp bizleri
Ansızın asmaya götürecekler
Onlara bu hakkı veren bizleriz
Urganı dikende
Dar ağacını kuranda
Bizleriz
Biz ki bizden olanın
Kafasını kesip
Bizden olmayana
Kafatasından
Şarap ikram edenleriz
Bizim için dövüşene
İlk yumruğu atanda
Bizleriz
Ama yine biz
Birleşince
Kardeşçe
Dar ağacı ve urgandan
Salıncak yapar
En güzel umutları sallarız
Yeter ki
Birleşelim
Kardeşçe

Mert Mutlu 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız...

 

Benzer Konular
6 Haziran’a / Sevgi Erol Öçal
Ektik yüreklerimize kokuları özgürlük Renkleri devrim acıları hüzün Işıkları yıldız yoldaşları ektik yüreklerimize Karanfil kokulu karanfil renkli yoldaşları Geçen zaman büyüttü karanfilleri Acırken yüreğimiz boylandı karanfiller Kızıl a durdu yürekler..
Dile Gelmek / Mert Happy
Tost makinesi içindeki artık ekmek kırıntılarını tezgâhın üstüne atmaya çalışıyordu. Tost Makinesi: Yahu ne pasaklı bu kadın beni bu halde bırakıp gitti. Bunu alanın vay haline. Kahve Makinesi: Sen yine iyisin ya..
Bilemedim / Busenur Dalkılıç
Yazabilseydim seni… altın yaldızlarla dolaşacaktın semalarda.. Saçlarını savuştururken gözlerini kısarken Sevebilseydim seni… Kıyamet kopacaktı avuçlarımda. Yasak sevdamın baş tacısın Gözlerimde duru bir su adın Dudaklarımdan akıyor sensizliğin. Boş versene yanacaksa..
Kız ve Savaş / Adil Başoğul
Kırmızı şapkalı kız Her gün ellerinde kanlı karanfiller ölüyordu Ve onlar için elimden hiçbir şey gelmiyordu Savaşta hep ölenler Ve kahramanlar oluyordu Kötülerden kurtulmaya Suçluluktan arınmaya Ne kadar da az..
Baharlar Gelir Hep / Sevgi Erol Öçal
Biliriz Baharları biliriz biz hepimiz Bedel ödeyenler sürgün edilenler Biliriz biz biliriz biz hepimiz biliriz Bahara tohum ekenler dallanıp budaklananlar Çiçeğe duranlar bilir Baharlar hep gelir gelir hep baharlar Gecikmeden..

Yorum yaz