Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.

/ 15 Mart 2023 / 64 views / yorumsuz
Kadın Yazarlar Lüleburgaz’da Buluşuyor.

Trakya’da kadın yazarlar, Bizim Sahaf’ta düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor. Yazarlar, farklı kategorilerdeki eserlerini okurları için imzalayacak.

Kırklareli Lüleburgaz’da yer alan Bizim Sahaf kitapçısı, 17 Mart Cuma günü kadın yazarları ağırlayacak. İmza gününde okurları ile buluşacak yazarlar arasında Asya Nur ŞENER, Elif İpek BİLEK, Emine GÜRTOPRAK ÖZDİLEK, İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Nefise SERRA, Namigâr DURAK BAŞBUĞOĞLU ve Selcan AKTAŞ yer alacak. Saat 12.00 ‘de başlayacak etkinlik 16.00 ‘da sona erecek.

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli ‘den kadın yazarların bir araya gelerek kadın dayanışmasına katkı sağladığı bu buluşmalar, okurlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Bizim Sahaf’ta da yazarların eserlerine yoğun bir ilginin olacağı düşünülüyor.

Eserleri çocuk edebiyatından şiire, öyküden romana geniş bir yelpazede olan yazarlar, okurları için imzalarını atacaklar. İmza gününe katılacak okurlar, yazarlarla buluşarak kitaplarını imzalatma ve yazarlarla tanışma fırsatı bulacaklar.

Bu buluşma, Trakya’daki kadın yazarların çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştırmak ve kadın dayanışmasını pekiştirmek adına önemli bir adım olarak görülüyor. Okurların yoğun ilgisiyle karşılaşacağı düşünülen bu etkinliğin, yazarların çalışmalarına ve kadın yazarların seslerine daha fazla kulak verilmesine vesile olacağı düşünülüyor.

Etkinlik Bizim Sahaf Kitap Kafe ‘de Kocasinan, Yasemin Sk. No:1/A, 39780 Lüleburgaz/Kırklareli adresinde gerçekleşecek.

Benzer Konular
Yazarlar ve Şairler Trakya’da Buluşuyor
Edirne Black Kitap Kafe’de düzenlenecek imza gününde, Trakya’daki yazarlar geniş kitlelere ulaşarak, sanatçı dayanışmasını pekiştirmek istediklerini ifade ettiler. Trakya, yazar ve şairlerin büyüleyici bir coğrafyada yaşayarak, sanatlarını sergilemeleri ve kendilerini..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..
Ulusal Fotoğraf Yarışması “Memleketimden İnsan Manzaraları”
Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” eserinden hareketle bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği,..
“Kürk Mantolu Madonna” Torium Sahne’de
Sabahattin Ali’nin  ölümsüz romanı Kürk Mantolu Madonna sizlerle.. İstanbul Tiyatro Topluluğu  repertuvarında uyarlamasını 2 yıllık bir çalışma ile yapıp ,ülkemizin saygın yazarlarından Sabahattin Ali’nin önemli eserlerinden Kürk Mantolu Madonnanın derin..
“Şirreti Evcilleştirmek” Adlı Oyun Moda Sahnesi’nde
Moda Sahnesi, yeni bir William Shakespeare oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Hakkında moda sahnesi, yeni bir William Shakespeare oyunu ile seyirci karşısına çıkıyor. Dilimize daha önce “Hırçın Kız” olarak çevrilen..

Yorum yaz