İnci Yılmaz Şimşek’in “Kayıtsız Kimlikler” Romanı Üçüncü Baskısıyla Raflarda

KİTAP

İnci Yılmaz Şimşek’in “Kayıtsız Kimlikler” Romanı Üçüncü Baskısıyla Raflarda
Yayınlanma: Güncelleme: 271 views

İnci Yılmaz Şimşek ‘in Kayıtsız Kimlikler adlı mültecilerin dramını anlatan romanı üçüncü baskısı ile okuyucunun karşısına çıktı.

Lüleburgaz’ın gözde mekanlarından Kangaroo’da gerçekleşen basın bülteni katalog çekimleri sırasında yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK “Kayıtsız Kimlikler” adlı eserinin üçüncü baskısıyla okuyucuların karşısına çıktığını müjdeledi.

“HÜKÜMSÜZ KİMLİKLER”, “ÖLÜMÜNE AŞK”, “ÖĞRETMENLER İÇİN YARATICI YAZARLIK EL KİTABI” ve “ŞEN YUVA” , “UZAY’IN KAYIP GEZEGENİ”, “KAYITSIZ KİMLİKLER” , “BİR KEDİ VE BİR ADAM” kitaplarının yazarı olan ödüllü yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’İN “KAYITSIZ KİMLİKLER” adlı romanı 3. Baskıya geçti. İnci Yılmaz ŞİMŞEK’İN son romanı olan KAYITSIZ KİMLİKLER isimli mülteci romanı çıktığı ilk günden itibaren sosyal medyada, yerel ve ulusal basında büyük ilgi gördü. KAYITSIZ KİMLİKLER romanı ile ilgili haberler basında geniş yer aldı.

“KAYITSIZ KİMLİKLER”, Amerika’da yaşayan Suriye asıllı Amerikalı bir gazetecinin Suriye’den kaçak yollarla Kanada’ya gitmeye çalışan mültecilerle yaptığı etkileyici röportajları içeren bir roman. Eser, Suriye’deki çeşitli etnik kökenlere sahip insanların gözünden Arap Baharı ve Suriye’deki savaşı anlatmaktadır. İlk baskısından itibaren büyük bir ilgi gören roman, üçüncü baskısıyla okuyucuları selamladı. Kapak tasarımı grafik sanatçısı Gönül YILMAZ’a ait olan kitabın editörlüğünü yaratıcı yazarlık eğitmeni Can AKKİRİŞ üstlendi.

Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK, “KAYITSIZ KİMLİKLER”in başarısının, savaşın gerçek yüzünü farklı insanların gözünden aktarmasından kaynaklandığını belirtti. Kitap, kaçak bir gemideki konteynerde geçen bir hikayeyi anlatarak umut tacirleri tarafından aldatılan insanların yaşadıklarını okuyuculara aktarıyor. YILMAZ ŞİMŞEK, “Her zaman söylediğim gibi, savaşta en çok kadınlar ve çocuklar ölür. KAYITSIZ KİMLİKLER, savaşın acımasızlığını, özellikle de kadınlar ve çocuklar açısından, gözler önüne seriyor. Üçüncü baskıya ulaşmamıza katkı sağlayan tüm okurlarıma teşekkür ederim” diyerek düşüncelerini ifade etti.

“KAYITSIZ KİMLİKLER” romanı, Gülnar Yayınları etiketiyle kitapseverlerle buluştu. İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in duygusal ve çarpıcı üslubuyla kaleme aldığı eser, Suriye’deki trajediyi yaşayanların gözünden unutulmaz bir öykü sunmaktadır.

Basılı ve dijital dergilerde öykü çalışmalarını sürdüren, sosyal medyada kısa sürede kendi okur kitlesini oluşturan İnci YILMAZ ŞİMŞEK yeni kitaplarının üzerinde çalıştığının da müjdesini verdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.