İnci Yılmaz Şimşek’in Kaleminden: “UZAY’IN KAYIP GEZEGENİ”

Ödüllü öykü yazarı İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser. Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK eserlerine bir yenisini daha ekledi. Göl Kitap Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan..

İnci Yılmaz Şimşek’in Kaleminden: “UZAY’IN KAYIP GEZEGENİ”
Yayınlanma: Güncelleme: 511 views

Ödüllü öykü yazarı İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in kaleminden çocuklar için eğitici ve öğretici bir eser. Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK eserlerine bir yenisini daha ekledi.
Göl Kitap Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı ve resimleri ünlü karikatürist Sonay YILMAZ’IN fırçasından çıktı. Kitabın yayın öncesi geliştirici editörlüğü yazar ve şair Betül FIRAT tarafından yapıldı.

“Uzay’ın Kayıp Gezegeni” hayalinin peşinden koşarken yılmamayı, azmetmeyi çocukları sıkmadan öğretiyor. Aile içi ilişkilerde rolleri tanımlaması açısından eşsiz bir eser olarak görülen Uzay’ın Kayıp Gezegeni; Türkiye’de ilk defa çocuklar için hem psikolojik danışman hem de uzman sınıf öğretmeni onaylı çocuk kitabı olarak raflarda yerini aldı. Hem bir anne, hem bir öğretmen hem de de bir yazar olan İnci YILMAZ ŞİMŞEK kendi çocuklarına ve öğrencilerine anlattığı öyküleri kitaplaştırmaya başladı. Bunun ilk adımı olarak Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı kitabı basıma hazırladı.

Uzay’ın Kayıp Gezegeni gece rüyasında gördüğü gezegeni aramaya başlayan Uzay’ın araştırma sürecinde başından geçenleri anlatıyor. Her ebeveynin gönül rahatlığı ile çocuğuna okuyabileceği, her sınıf öğretmenin gönül rahatlığı ile öğrencilerine okutabileceği bir eser olarak TÜYAP İstanbul’da okuyucularla buluşacak.

Uzay’ın Kayıp Gezegeni Arka Kapak Yazısı

“Uzay’ın kayıp gezegenini aramasına yardımcı olan anne babasının ona yaklaşım tarzı çocukların da merak duygusunu geliştirmek isteyen tüm anne babalara örnek olacak şekilde tasarlanmış. Araştırma yapmaya hevesli ve meraklı tüm çocukların okuması için tavsiye edebileceğim bu kitap aynı zamanda ebeveynleri tarafından da okunabilir. Uygun iletişim becerilerine dikkat edilerek akıcı bir üslupla yazdığı bu yeni kitabı için eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’i tebrik ederim. Bir sonraki macera öyküsünü de sabırsızlıkla bekliyorum.” Psikolojik Danışman Dr. Nuray SEVİNÇ

“Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek’in kaleminden çok akıcı bir dil ile çocukların anlayabileceği ve ilgilerini çekebileceği bir konu üzerinde aynı zamanda okurken her alanda ders alabilecekleri bölümlerle pekiştirilmiş anlamlı bir kitap. Gönül rahatlığıyla 9-10 yaş öğrencilerime tavsiye edeceğim bir eser.” Uzman Sınıf Öğretmeni Dilek YEŞİL

İnci YILMAZ ŞİMŞEK kimdir?

1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Bölüm birincisi olarak okulunu bitirdi. Mesleği süresince başarı Ödülleri, başarı belgeleri ve paketler aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Amerika’daki Illinois Üniversitesinde 2011 yılından beri eğitimlere katılmakta her yıl farklı ülkelerden seçilmiş kırk meslektaşına dezavantajlı çocukların eğitimi, kız çocuklarının eğitimi, kadınların istihdamı, edebiyatta kadın olmak, sanat ve edebiyat, edebiyatta dijitalleşme gibi konularda eğitim vermektedir. Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK evli ve iki çocuk annesidir. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır. Öykülerinin yer aldığı bazı basılı dergiler; Acemi, Cüneyne, Mutena, Güncel Sanat, Göl Edebiyat ve Sarmaşık. Edebiyat alanında çalışmalarına roman ve öykü alanında devam etmektedir.
Mart 2022 – “Bir Kedi ve Bir Adam” öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü.

Mart/Mayıs 2022 – Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’ de seçici jüri.

EDEBÎ ESERLERİ:

1- Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021, Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık
2- Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021, kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık / 2. Baskı – Mayıs 2022 (İngilizce çeviri, Mayıs 2022, KDP Amazon Publishing)
3- Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Etkinlik) Haziran 2021, Kitap Yurdu Doğrudan Yayıncılık / 2. Baskı – Ekim 2022
4- Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı – Haziran 2022
5- Bizim için Toplum, (Antoloji) Eylül 2021, Sarmaşık Yayınları.
6- Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021, Gülnar Yayınları / 2. Baskı – Haziran 2022 (İngilizce çeviri, Mart 2022, KDP Amazon Publishing)
7. Reporting from Hell, ( Şiir- İngilizce Baskı), Amazon Publishing, Ağustos 2022,
8- Summoning the Darkness, (Şiir- İngilizce Baskı), Amazon Publishing, Eylül 2022.
9- Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi, (Antoloji), Ekim 2022, Uyanış Yayınları.
10- Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022, Uyanış Yayınları.
11- Uzay’ın Kayıp Gezegeni, (Çocuk Öykü) Kasım 2022, Göl Yayınları.

İletişim:
E-posta: inadinakivircik@gmail.com
Sosyal Medya Hesapları: @inadinakivircik

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.