İnci Yılmaz Şimşek ve Kırklareli Lüleburgaz General Ferhat Akat İlkokulu’nda Dilimizin Zenginlikleri Projesi Etkinliği

ETKİNLİK

İnci Yılmaz Şimşek ve Kırklareli Lüleburgaz General Ferhat Akat İlkokulu’nda Dilimizin Zenginlikleri Projesi Etkinliği
Yayınlanma: Güncelleme: 156 views

Kırklareli Lüleburgaz General Ferhat Akat İlkokulu’nda Dilimizin Zenginlikleri Projesi Etkinlikleri Yazar Buluşması ile Devam Ediyor

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Kırklareli, Lüleburgaz General Ferhat Akat İlkokulu’nu ziyaret ederek, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında öğrencilere dilin zenginliklerini keşfetme fırsatı sundu.

Kırklareli’ye bağlı Lüleburgaz ilçesinde yer alan General Ferhat Akat İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi’ni, Lüleburgaz Lisesin’nde görevli eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in katılımıyla gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle coşkuyla hayata geçirdi. Eğitimci yazar, okulu ziyaret ederek dil bilincini güçlendirmeyi amaçlayan etkileşimli etkinlikler düzenledi.

İnci YILMAZ ŞİMŞEK, sınıflarda Uzay’ın Kayıp Gezegeni adlı çocuk kitabıyla interaktif bir kitap okuma etkinliği düzenleyerek öğrencilere dilimizin zenginliklerini ve güzelliklerini keşfetme imkanı sağladı.

Etkileşimli kitap okuma etkinliğinin ardından öğrenciler, İnci YILMAZ ŞİMŞEK ve sınıf öğretmenleri Emre MUTLU, Seda DURKAN, Nazlı KAHVE AYDOĞAN, Merve YAŞA DUGAN, Mehmet KOZALI ve anasınıfı öğretmenleri Yıldız AKINCI, Güllü CAN’in rehberliğinde etkinlileri tamamladılar. Anasınıfları farklılıklarımız konulu etkileşimli masal resimleme, 1. ve 2. sınıflar etkileşimli hikaye kitabı, 3. ve 4. sınıflar da Türkçe deyimleri içeren bir sözlük hazırlayarak dil zenginliklerini daha yakından tanıma fırsatı buldular.

General Ferhat Akat İlkokulu müdürü Şenol BAYFİDAN, Dilimizin Zenginlikleri Projesi’nin dil bilinci oluşturmanın yanı sıra öğrencilere edebi zevk kazandırmada önemli bir rol oynadığını ifade ederek, bu kıymetli etkinliği gerçekleştirdikleri için sınıf öğretmenleri Emre MUTLU, Seda DURKAN, Nazlı KAHVE AYDOĞAN, Merve YAŞA DUGAN, Mehmet KOZALI ve anasınıfı öğretmenleri Yıldız AKINCI, Güllü CAN’a, öğrenciler ile buluştuğu için eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’e teşekkür etti.

Öğrenciler, etkileşimli etkinlikler sayesinde dilin zenginliklerini bir arada keşfetmenin keyfini yaşayarak, dilimizin çeşitliliğini ve güzelliklerini fark etme imkanı tanıdı. Okul müdürü Şenol BAYFİDAN Dilimizin Zenginlikleri Projesi, dil bilincini güçlendirmeye ve kültürel mirasımıza sahip çıkmalarına önemli bir katkı sağlıyor. Okulumuzda bakanlığımızın başlattığı bu çalışmayı zevkle yapmaya devam edeceğiz diyerek düşüncelerini ifade etti.

İnci Yılmaz Şimşek’in yazıları için tıklayınız…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.