Hayat / Barış Çarboğa

ANLATI

Hayat / Barış Çarboğa
Yayınlanma: Güncelleme: 111 views

Hayat bir matematik problemi gibidir. Tek bir hata yaparsan seni istediğin sonuca ulaştırmaz ama önemli olan yapılması gereken her şeyi silip yeniden başlamak. Tekrar tekrar denemek, doğru sonuca ulaşana kadar. Sadece biraz dikkat, kararlılık, çaba ve bilgi gerek hayatta kalabilmek ve güzel bir yaşam geçirmek için. Her şeyin bir çözümü, formülü vardır ve bir şeyin sadece tek çözüm yolu yoktur. Siz ne kadar çözmek istediniz, gayret ettiniz o kadar çözüme daha çok yaklaşırsınız.

İstek çoğu şeyden daha önemlidir. Bu durumlarda hırs yapmak zararlı olmayacaktır. Doğru yola ulaşmak için hırslı olun. Üzerinize bir sürü yük konulacak. Sizi bulunduğunuz yoldan çıkartmak isteyenler olacak ve kıskananlar… Sakın onlara kendinizi kaptırmayın. Daha iyilerini örnek alabilirsiniz ama siz, sizi düşürmeye çalışanlara aldırış etmeyin.

Kararlılığınızı daima koruyun. Onlara vereceğiniz en iyi cevap sizin başarılarınızdır. Onlar sizi sevmedikçe başardıklarınızı daha da fazla kıskanırlar. Sakın en iyi olduğunuzu düşünerek kötü düşüncelerin esiri olmayın. Bunlar sizi kötü yönde etkiler, fayda etmeyecektir… İyi biri olun kötü olan hiçbir şey kafanızı kurcalamasın. Daima iyiler kazanır.

Çaba gösteriyor fakat bir yararını görmediğinizi düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Size kattığı en iyi şey hayatın zorluklarını öğrenmeniz ve hir dahakine daha fazla çaba göstermeniz gerektiğini görmeniz olacaktır. Bu yolda mutlaka başarabileceğinize inanmanız gerekecektir. İnancınızı asla yitirmeyin. İnanmak başarmanın yarısıdır.

Başarı kolay elde edilen bir şey değildir. Eğer siz başarıyı yakalamak istiyorsanız sınırlarınızı zorlayacaksınız. Bazen de sınırların dışına bile çıkabilmeyi düşüneceksiniz. Mutlaka doğru yolu bulup, istediğiniz yerlere ulaşabileceğinize tüm kalbimle inanıyorum ancak önemli olan sizin de inanmanız ve buna göre hareket etmeniz gerekir.

Barış Çarboğa

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.