Fantastik Roman Severlere Kapılarını Açan Devasa Bir Dünya

KİTAP

Fantastik Roman Severlere Kapılarını Açan Devasa Bir Dünya
112 views

İlk kitabı “Bir Başka Dünya- Krallar Savaşı – istila” ile okuyucuyla buluşan yazar Halil İbrahim Akyüz, sekiz kitaptan oluşacak serinin ilk kitabıyla devasa bir dünyanın kapılarını okuyuculara açmanın heyecanını yaşıyor.

Akyüz, bugüne kadar kaleme aldığı altı kitaptan ilk kez birini yayımlayarak bu heyecanı yaşıyor. Kendisi de tam bir fantastik roman hayranı olan yazar, kitabının çıkış noktası olarak “uzun yıllar zihnimi coşturacak beni heyecanlandıracak bir eser karşıma çıkmadığı için belki de bugüne dek okuduğum tüm romanlarda arayıp bulamadığım heyecanları, gizemleri ve sürprizleri bana yaşatması için yazmışımdır bu romanı, kim bilebilir?” derken “olayların akışına kaptırdığım kalemim öyle zamanlar oldu benim bile zihnimde kurgulamadığım sokakların eşiğine getirdi beni” diyerek sözlerine son verdi.

2019 yılının mart ayında bir askeri kantinde ilk sözcükleri kâğıda dökülen bu devasa fantastik dünya, yaklaşık dört buçuk yıl süren yolculuğun sonunda vücuda geldi. Kitapta en zorlandığı şeyin ise NERİS adlı ırkı daha farklı kılmak adına onlar için yeni bir dil oluşturmak olduğunu belirten Akyüz, serinin ikinci kitabı olan “Bir Başka Dünya- Krallar Savaşı – SAVAŞ OYUNLARI” için ise tarih vermek erken olsa da 2024 yılı bitmeden okuyucuların bu heyecanlı romana kaldıkları yerden devam edebileceklerini söyledi.

Akyüz, “Korku, polisiye, dram ve psikolojik-dram” türünde yazmış olduğu diğer dört kitabın dışında sadece ismini paylaştığı “B aşk A” adıyla yayımlayacağı ve yazdığı tek aşk romanını da en kısa sürede okuyucuyla buluşturmak istediğini ve bu konuda yoğun bir şekilde çalıştığını dile getirdi… Diğer romanlarını yayımlama konusunda ise henüz kat etmesi gereken çok yol olduğunu söyleyin “Zamanı geldiğinde elbette ki onları da okuyucuyla buluşturmak istediğini söyledi.

Edebiyat dünyasında sağlam adımlarla ilerlemek isteyen yazar “Hayallerim yazdıklarımdan daha büyük. Bu yüzden atmam gereken çok sağlam adımlar var önümde” diyerek edebiyat dünyasında yer edinmek için kararlı ve iradeli olduğunu belirtmiş oldu bir bakıma. İlk kitabını okuyan okuyucularına ise şunu söyledi. Tolya’ya hoş geldiniz. Asla bitmesini istemeyeceksiniz ve asla bu dünyada hiçbir şeyi tahmin edemeyeceksiniz…

Yazar ve Şair Halil İbrahim Süleyman AKYÜZ

5 Şubat 1987 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesinde doğan yazar ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Liseye Diyarbakır Fatih Süper Lisesinde başlasa da son sınıfı İstanbul Pendik Gülizar ve Zeki Obdan Y. Dil Lisesinde okudu. 2018 yılında Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Üyesi olan yazar Afyonkarahisar’da kitaplarını yazmaya devam etmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.