Engin Nayman’ın Kaleminden “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” Nikea Yayınları Etiketiyle Raflarda

/ 24 Ekim 2022 / 181 views / yorumsuz
Engin Nayman’ın Kaleminden “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” Nikea Yayınları Etiketiyle Raflarda

Matbu neşriyatın neredeyse cesaret işi olduğu günümüzde kendi yayınevini kuran yazar/şair Engin Nayman, “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” ve “Hilal Çıkmazı” adlı iki eserini yayımlamıştır.

Nikea Yayınları, 13 Ocak 2022 tarihinde, edebî değeri olan her esere ve her yazara fırsat sunabilme amacı ile kurulmuştur.

İki romanından biri olan Gözlerinin Ardında Kör Hamal adlı roman bir üçlemedir. Serinin ikinci kitabı da yayıma hazırlanmaktadır.

Yeni bir yayınevi olması hasebiyle şimdilik üç eseri ardı ardına basarak okurlardan tam not alan Nikea Yayınları, Nikea Çocuk olarak aralık ayında çıkartacağı ilk çocuk kitabının çalışmalarını sürdürmektedir. Önümüzdeki yıl için yayım planına aldığı birbirinden ilginç eserlerle hız kesmeden fark yaratacağa benzemektedir.

Daha geniş bilgiye https://nikeayayinlari.com/ adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Nikea Yayınları’nın yolu açık ve uzun ömürlü olması temennisiyle…

Arka Kapak Yazısı:

Doktor Ferhat gizemli bilgilere sahip bir adam. Zeki, dürüst, bir o kadar da doğruluktan yana… Peşinde acımasız ve kötü insanlar var. Onun gözlerinin ardında bambaşka bir dünya ve kimsenin bilmediği bir sır gizli… Tam on yıl komada kalıyor, uyandığında hem onu hem de sevdiklerini şaşırtan olaylar gerçekleşiyor birbirinin peşi sıra. Kadim medeniyetlerden çıkıp gelen, insanlık için son derece önemli bilgiler… Bu bilgiler kendilerini hak etmeyenlerin ellerine mi geçecek, yoksa hayatları pahasına onları koruyanlar tarafından güvence altına mı alınacaklar?

Gözlerinin Ardında Kör Hamal, heyecan ve sır dolu kapıları aralıyor. Aşk, sadakat ve fedakârlıkla örülü olarak kurgulanmış. Sevdiği adamı yıllarca bekleyen bir kadın, babasının sıcacık ilgisine muhtaç küçük bir kız çocuğu sıcacık yuvalarına kavuşmak istiyorlar. Zamana meydan okuyan sevgiler, elbette kötülükleri de bertaraf edecektir. Kötüler her ne kadar hem güçlü hem acımasız olsalar da iyilik her türlü maddi manevi kapıyı açan en mahir anahtardır.

Bedeni güzel fakat kalbi çirkin Lady ve adamları belki de hedeflerine ulaşabilecekler ya da bir kör hamalın karşısında aciz kalacaklar. Hayat sayısız bilmecelerle dolu bir kitap, çözmesini bilene!

Engin Nayman kimdir?

Hadisi Şerifte buyrulmuştur. “ Allah’ın, arşın altına gizlediği hazineleri vardır. Bu hazinelerin anahtarları da şairlerin dilleridir…”

Dilindeki sihirli kelimeleri keşfettiğinde, Kadırga Teknik Lisesinde okuyordu. O yıllarda karar verdi şair olmaya, yazdığı eserlerinden bazıları bestelenerek şarkıya çevrildi. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir.

Dünyanın en değerli tablosunun insanların kalplerindeki renk mozaiği olduğuna inanan yazarımız, hayata bakışını dile getirirken, kendisini; İstanbul Boğazı’nın iki yakasını ayakta tutan köprüye benzetmekte ve bir yanının Yunus Emre’den feyz aldığını, diğer yanınınsa Nasrettin Hoca’nın mizahıyla resimlendiğini söylemektedir.

Onu Yunus misali duygulandıran bir eşi ve Hoca Nasrettin kadar neşelendiren oğlu ile dünyanın en güzel şehri İstanbul’da yaşamaktadır. Ailesi, kaleme aldığı eserlerinin ve sonsuz ufkunun güneşidir…

Yayınevinden Çıkan Diğer Kitaplar:

Benzer Konular
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”
Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu. “Dikkat Vefa İçerir”, bir..
Şair Cemil Yüksek’in 2. Şiir Kitabı Şiirseverlerle Buluştu.
Şair Cemil Yüksek’in “Dünyayı Sığdırırdın Avuçlarına” adlı ilk şiir kitabından sonra “Sesimi Kendim Duymam” adlı ikinci şiir kitabı raflarda yerini aldı. Tunga Yayınları etiketiyle çıkan kitapta Cemil Yüksek’in yine birbirinden..
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..

Yorum yaz