Engin Nayman’ın Kaleminden “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” Nikea Yayınları Etiketiyle Raflarda

Matbu neşriyatın neredeyse cesaret işi olduğu günümüzde kendi yayınevini kuran yazar/şair Engin Nayman, “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” ve “Hilal Çıkmazı” adlı iki eserini yayımlamıştır. Nikea Yayınları, 13 Ocak 2022 tarihinde,..

Engin Nayman’ın Kaleminden “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” Nikea Yayınları Etiketiyle Raflarda
Yayınlanma: Güncelleme: 358 views

Matbu neşriyatın neredeyse cesaret işi olduğu günümüzde kendi yayınevini kuran yazar/şair Engin Nayman, “Gözlerinin Ardında Kör Hamal” ve “Hilal Çıkmazı” adlı iki eserini yayımlamıştır.

Nikea Yayınları, 13 Ocak 2022 tarihinde, edebî değeri olan her esere ve her yazara fırsat sunabilme amacı ile kurulmuştur.

İki romanından biri olan Gözlerinin Ardında Kör Hamal adlı roman bir üçlemedir. Serinin ikinci kitabı da yayıma hazırlanmaktadır.

Yeni bir yayınevi olması hasebiyle şimdilik üç eseri ardı ardına basarak okurlardan tam not alan Nikea Yayınları, Nikea Çocuk olarak aralık ayında çıkartacağı ilk çocuk kitabının çalışmalarını sürdürmektedir. Önümüzdeki yıl için yayım planına aldığı birbirinden ilginç eserlerle hız kesmeden fark yaratacağa benzemektedir.

Daha geniş bilgiye https://nikeayayinlari.com/ adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Nikea Yayınları’nın yolu açık ve uzun ömürlü olması temennisiyle…

Arka Kapak Yazısı:

Doktor Ferhat gizemli bilgilere sahip bir adam. Zeki, dürüst, bir o kadar da doğruluktan yana… Peşinde acımasız ve kötü insanlar var. Onun gözlerinin ardında bambaşka bir dünya ve kimsenin bilmediği bir sır gizli… Tam on yıl komada kalıyor, uyandığında hem onu hem de sevdiklerini şaşırtan olaylar gerçekleşiyor birbirinin peşi sıra. Kadim medeniyetlerden çıkıp gelen, insanlık için son derece önemli bilgiler… Bu bilgiler kendilerini hak etmeyenlerin ellerine mi geçecek, yoksa hayatları pahasına onları koruyanlar tarafından güvence altına mı alınacaklar?

Gözlerinin Ardında Kör Hamal, heyecan ve sır dolu kapıları aralıyor. Aşk, sadakat ve fedakârlıkla örülü olarak kurgulanmış. Sevdiği adamı yıllarca bekleyen bir kadın, babasının sıcacık ilgisine muhtaç küçük bir kız çocuğu sıcacık yuvalarına kavuşmak istiyorlar. Zamana meydan okuyan sevgiler, elbette kötülükleri de bertaraf edecektir. Kötüler her ne kadar hem güçlü hem acımasız olsalar da iyilik her türlü maddi manevi kapıyı açan en mahir anahtardır.

Bedeni güzel fakat kalbi çirkin Lady ve adamları belki de hedeflerine ulaşabilecekler ya da bir kör hamalın karşısında aciz kalacaklar. Hayat sayısız bilmecelerle dolu bir kitap, çözmesini bilene!

Engin Nayman kimdir?

Hadisi Şerifte buyrulmuştur. “ Allah’ın, arşın altına gizlediği hazineleri vardır. Bu hazinelerin anahtarları da şairlerin dilleridir…”

Dilindeki sihirli kelimeleri keşfettiğinde, Kadırga Teknik Lisesinde okuyordu. O yıllarda karar verdi şair olmaya, yazdığı eserlerinden bazıları bestelenerek şarkıya çevrildi. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir.

Dünyanın en değerli tablosunun insanların kalplerindeki renk mozaiği olduğuna inanan yazarımız, hayata bakışını dile getirirken, kendisini; İstanbul Boğazı’nın iki yakasını ayakta tutan köprüye benzetmekte ve bir yanının Yunus Emre’den feyz aldığını, diğer yanınınsa Nasrettin Hoca’nın mizahıyla resimlendiğini söylemektedir.

Onu Yunus misali duygulandıran bir eşi ve Hoca Nasrettin kadar neşelendiren oğlu ile dünyanın en güzel şehri İstanbul’da yaşamaktadır. Ailesi, kaleme aldığı eserlerinin ve sonsuz ufkunun güneşidir…

Yayınevinden Çıkan Diğer Kitaplar:

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.