Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek’in Ödüllü Öyküsü Kitap Halinde Okuyucularıyla Buluşuyor : Bir Kedi ve Bir Adam

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in ödüllü öyküsü “Bir Kedi ve Bir Adam” adlı kitapta yayınlandı. İçinde yirmi öykü bulunan kitap, insan ilişkilerinden sokak hayvanlarına, yoksulluktan kent yaşamına kadar farklı konuları..

Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek’in Ödüllü Öyküsü Kitap Halinde Okuyucularıyla Buluşuyor : Bir Kedi ve Bir Adam
Yayınlanma: Güncelleme: 323 views

Eğitimci yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in ödüllü öyküsü “Bir Kedi ve Bir Adam” adlı kitapta yayınlandı. İçinde yirmi öykü bulunan kitap, insan ilişkilerinden sokak hayvanlarına, yoksulluktan kent yaşamına kadar farklı konuları ele alıyor ve toplumsal yaralara da yer veriyor.

Ödüllü yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in merakla beklenen öykü kitabı nihayet yayınlandı! Çeşitli edebiyat ödülleri kazanan yazarın Bir Kedi ve Bir Adam adlı eseri, insan ilişkilerinden sokak hayvanlarına, yoksulluktan kent yaşamına kadar farklı konularda okuyuculara unutulmaz deneyimler yaşatıyor. İçinde yirmi adet öykü barındıran eser , toplumsal yaralara da yer vererek çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddet gibi önemli konulara da ışık tutuyor.

Mythos Yayıncılık tarafından basılan eser, Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen öykü dosyası yarışması kazanan öykü seçkisi ile birlikte raflardaki yerini aldı. Kendine özgü sürükleyici ve etkileyici üslubuyla İnci YILMAZ ŞİMŞEK, edebiyat dünyasına yeni bir soluk getiriyor ve okuyuculara derin bir deneyim sunuyor.
Mythos Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan Bir Kedi ve Bir Adam adlı öykü kitabı ortaokul çağlarından itibaren her kesime hitap eden öykülerden oluşmakta. Kitabın yayın öncesi geliştirici editörlüğü ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT tarafından yapıldı. Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen öykü dosyası yarışması kazanan öykü seçkisinin tüm basım masrafları Yol Akademi Yayınları tarafından karşılanıp Mythos etiketi ile raflardaki yerini aldı.

BİR KEDİ VE BİR ADAM KİTABININ ARKA KAPAK YAZISI:

“Hayatınıza başka bir bakış açısı getirecek, çevrenizi ve insanları sorgulayacağınız ve çevrenizde görünmez gibi duran ama aslında hep var olanları fark edebileceğiniz bir öykü seli sunuyor size usta yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK. Keyifle okumanızı dilerim.”

Yazar ve Şair Betül FIRAT

“Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK, öykülerinde çarpık kentleşmenin içinde boğulan insanları usta kalemiyle resmediyor. Her öyküsünde değişen dünyamızda kangren haline gelen kadına ve çocuklara yapılan taciz ve şiddete, toplumun yozlaşan ilişkilerine usta kalemiyle ve usta bir ressamın dokunuşuyla aktarıyor tuvale. Öyküleri okurken, düşünüyor ve sorguluyorsunuz. Ben öykülerini severek okudum. Eminim sizler de çok severek okuyacaksınız.”

Yazar Nermin Güday Kaçar

İNCİ YILMAZ ŞİMŞEK KİMDİR?

1983 yılında Siirt’te doğdu. Çukurova Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uzaktan Öğretim alanında yüksek lisansını yaptı. Evli ve iki çocuk annesi. Çeşitli basılı ve dijital dergilerde öyküleri yayınlanmaktadır. Öykülerinin yer aldığı bazı basılı dergiler; Acemi, Cüneyne, Mutena, Güncel Sanat, Göl Edebiyat ve Sarmaşık.

Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK’in ‘Bir Kedi ve Bir Adam’ öyküsü Kaygusuz Abdal 12. Öykü ve Şiir Yarışması’nda Alanya Kale Ödülü’ne layık görüldü. Bu öyküsünün de yer aldığı öykü seçkisi Yol Akademi Yayınları tarafından düzenlenen kitap dosyası yarışmasını kazanarak ücretsiz basım desteği aldı. ‘Acilde İlk Günüm’ adlı öyküsü Acilin Öyküsü 2022 Yarışması’nda yayımlama ödülü alarak yarışmaya ait öykü kitabında yer aldı. ‘Bir Kutu Geçmiş’ adlı öyküsü Yılmaz Sunucu Öykü Yarışması’nda “Anılmaya Değer Öyküler Ödülü” almaya hak kazandı. Amasya Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği ‘Ferhat ve Şirin Öykü Yarışması 2022’ de seçici jüri olarak görev aldı. Yazarın sanat ve edebiyat alanında çeşitli plaketleri, başarı ve katılım belgeleri bulunmaktadır.

EDEBÎ ESERLERİ:

1- Hükümsüz Kimlikler, (Öykü) Ocak 2021 /2. Baskı Eylül 2022
2- Ölümüne Aşk, (Roman) Mart 2021 / 2. Baskı – Mayıs 2022 (İngilizce çeviri, Mayıs 2022)
3- Öğretmenler İçin Yaratıcı Yazarlık El Kitabı, (Araştırma-Etkinlik) Haziran 2021 / 2. Baskı – Ekim 2022
4- Şen Yuva, (Öykü) Eylül 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022
5- Bizim için Toplum, (Antoloji) Eylül 2021
6- Kayıtsız Kimlikler, (Roman) Aralık 2021 / 2. Baskı – Haziran 2022 (İngilizce çeviri, Mart 2022)
7. Reporting from Hell, (Şiir) İngilizce Baskı Ağustos 2022
8- Summoning the Darkness, (Şiir) İngilizce Baskı Eylül 2022
9- Yürekten Kaleme Öykü Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022
10- Yürekten Kaleme Şiir Senfonisi, (Antoloji) Ekim 2022
11- Uzay’ın Kayıp Gezegeni, (Çocuk Öykü) Kasım 2022
12- Bir Kedi ve Bir Adam , (Öykü) Kasım 2022
13- Şah-ı Şiirler, (Antoloji) Aralık 2022

Beşinci Sanat 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.