“Dilsizin Ağıdı” Raflarda Yerini Aldı.

/ 19 Ekim 2022 / 157 views / yorumsuz

Bir güvercin, gümüşten boynunu uzattı durgun suya. Durgun suda aksini gördü, kederli… Dilsizin Ağıdı döküldü zümrüt dilinden. 

“Dilsizin Ağıdı” Raflarda Yerini Aldı.

Fatma Türkdoğan’ın 3.öykü kitabı olan “Dilsizin Ağıdı” Nikea Yayınları etiketiyle ekim ayı içinde basılıp raflardaki yerini aldı.

İçinde 20 farklı hayatın hikâye edildiği öykülerden mürekkep kitaba adını veren “Dilsizin Ağıdı” adlı öykü diğer öykülerden ayrı bir teknikle yazılmış olup okurun yüreğini burkacak cinsten…

Kadın duyarlılığıyla kaleme alınmış öyküler arasına serpiştirilmiş eril bakış açısını yansıtan öyküler de en az diğerleri kadar ilgi çekici.

Kitapta bulunan üç öykü var ki; başkahramanları doğa, kedi ve çam ağacı… Onların hâlk diliyle anlattığı öyküleri çok ilginç bulacaksınız…

Tüm internet sitelerinde satışta olan kitaba seçkin kitabevlerinden de ulaşabilirsiniz.

Arka Kapak Yazısı:

“İnsanlar ve gölgeleri… Aynı ömür gibi, kimi uzun kimi kısa…”
Dilsizin Ağıdı, ağlayanın çok gülenin az olduğu bir dünyadan haber veriyor. Öyle bir dünya ki varla yok arasında mekik dokumakta. İnce, uzun parmaklı kadınlar gibi kırılgan, ağlamaklı ve sahipsiz. Gökyüzü, lacivert bulutlarından dökülen damlalarıyla yere inerken hüzün kaplar hassas kalpleri. Buğusuna sayısız incecik harf yazılmış camlar, sabah rüzgârından ürperen bir çiy tanesi, taraçalarımızdaki birbirine âşık kumrular, sessiz ve sakin yürüyen eski zaman dervişânı, sırlarında varlıklarını duyumsadığımız aynalar… Her biri raks eder karşımızda tek tek.

Öyküler vardır bizi, bize anlatır. Yorgun adımlarla gelip geçer kahramanları gözlerimizin önünden. Kalmak ve göçmek arasında kararsız, çekip giden mevsimler gibi değişken ve asla geri gelmeyecek geçmiş zaman kadar umarsız. Üstelik sevilen herkes birer çekingen uçurum… Bakıldığında bizi kendine çağıran… Bu yüzden Dilsizin Ağıdı bu kadar içli!   (Hatice Eğilmez Kaya) 

Fatma Türkdoğan Kimdir?

Fatma Türkdoğan. Kütahya doğumlu. Emekli öğretmen. Nikea Yayınları editörü. Son okuma, Cüneyne dergisi.
Deneme ve hikâyeleri Acemi, Temrin, Berceste, Cüneyne ve Mevsimler dergisiyle çeşitli blog ve edebiyat sitelerinde yayınlandı. Acemi dergisi ve Yazarlık Akademisi Derneği’nin birlikte düzenlediği 1.YAZAK Öykü Yarışması’nda (2013) Kesişen Yollar adlı öyküsüyle birincilik ödülü aldı.
Yazarlık Akademisi Derneği (YAZAK) üyesidir.
Evli ve iki çocuk annesidir.

Yayınlanmış eserleri:

– Kybele’nin Vârisleri: Öykü, 1. Baskı Nisan 2015, Ferfir Yayınları

– 2. Baskı Ocak 2020, Yılkad Yayınları
Kırıldığım Yerden Büyüdüm: Öykü, Mart 2021, Anatolia Kültür Yayınları

 

Yazarın Diğer Eserleri

Benzer Konular
Mehmet Bahçeci’nin “İçimdeki Yangın” Romanı Okurlarıyla Buluştu
“Novelius Edebiyat” platformu editörlerinden Mehmet Bahçeci’nin İçimdeki Yangın isimli ilk romanı, şubat 2023’te Sapiens Yayınları etiketiyle yayımlandı. Merkezinde son derece nahif bir aşk öyküsünü barındıran İçimdeki Yangın, üç ana kısımdan ve..
Yunus Koşar’ın Kaleminden: “Dikkat Vefa İçerir”
Eğitimci şair ve yazar Yunus Koşar’ın yeni kitabı “Dikkat Vefa İçerir”, Mühür Kitaplığı tarafından yayımlandı. Editörlüğünü Mustafa Fırat’ın yaptığı anılan kitap, elektronik ortam üzerinden satışa sunuldu. “Dikkat Vefa İçerir”, bir..
Şair Cemil Yüksek’in 2. Şiir Kitabı Şiirseverlerle Buluştu.
Şair Cemil Yüksek’in “Dünyayı Sığdırırdın Avuçlarına” adlı ilk şiir kitabından sonra “Sesimi Kendim Duymam” adlı ikinci şiir kitabı raflarda yerini aldı. Tunga Yayınları etiketiyle çıkan kitapta Cemil Yüksek’in yine birbirinden..
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..

Yorum yaz