“Dilsizin Ağıdı” Raflarda Yerini Aldı.

Fatma Türkdoğan’ın 3.öykü kitabı olan “Dilsizin Ağıdı” Nikea Yayınları etiketiyle ekim ayı içinde basılıp raflardaki yerini aldı. İçinde 20 farklı hayatın hikâye edildiği öykülerden mürekkep kitaba adını veren “Dilsizin Ağıdı”..

“Dilsizin Ağıdı” Raflarda Yerini Aldı.
Yayınlanma: Güncelleme: 301 views

Fatma Türkdoğan’ın 3.öykü kitabı olan “Dilsizin Ağıdı” Nikea Yayınları etiketiyle ekim ayı içinde basılıp raflardaki yerini aldı.

İçinde 20 farklı hayatın hikâye edildiği öykülerden mürekkep kitaba adını veren “Dilsizin Ağıdı” adlı öykü diğer öykülerden ayrı bir teknikle yazılmış olup okurun yüreğini burkacak cinsten…

Kadın duyarlılığıyla kaleme alınmış öyküler arasına serpiştirilmiş eril bakış açısını yansıtan öyküler de en az diğerleri kadar ilgi çekici.

Kitapta bulunan üç öykü var ki; başkahramanları doğa, kedi ve çam ağacı… Onların hâlk diliyle anlattığı öyküleri çok ilginç bulacaksınız…

Tüm internet sitelerinde satışta olan kitaba seçkin kitabevlerinden de ulaşabilirsiniz.

Arka Kapak Yazısı:

“İnsanlar ve gölgeleri… Aynı ömür gibi, kimi uzun kimi kısa…”
Dilsizin Ağıdı, ağlayanın çok gülenin az olduğu bir dünyadan haber veriyor. Öyle bir dünya ki varla yok arasında mekik dokumakta. İnce, uzun parmaklı kadınlar gibi kırılgan, ağlamaklı ve sahipsiz. Gökyüzü, lacivert bulutlarından dökülen damlalarıyla yere inerken hüzün kaplar hassas kalpleri. Buğusuna sayısız incecik harf yazılmış camlar, sabah rüzgârından ürperen bir çiy tanesi, taraçalarımızdaki birbirine âşık kumrular, sessiz ve sakin yürüyen eski zaman dervişânı, sırlarında varlıklarını duyumsadığımız aynalar… Her biri raks eder karşımızda tek tek.

Öyküler vardır bizi, bize anlatır. Yorgun adımlarla gelip geçer kahramanları gözlerimizin önünden. Kalmak ve göçmek arasında kararsız, çekip giden mevsimler gibi değişken ve asla geri gelmeyecek geçmiş zaman kadar umarsız. Üstelik sevilen herkes birer çekingen uçurum… Bakıldığında bizi kendine çağıran… Bu yüzden Dilsizin Ağıdı bu kadar içli!   (Hatice Eğilmez Kaya) 

Fatma Türkdoğan Kimdir?

Fatma Türkdoğan. Kütahya doğumlu. Emekli öğretmen. Nikea Yayınları editörü. Son okuma, Cüneyne dergisi.
Deneme ve hikâyeleri Acemi, Temrin, Berceste, Cüneyne ve Mevsimler dergisiyle çeşitli blog ve edebiyat sitelerinde yayınlandı. Acemi dergisi ve Yazarlık Akademisi Derneği’nin birlikte düzenlediği 1.YAZAK Öykü Yarışması’nda (2013) Kesişen Yollar adlı öyküsüyle birincilik ödülü aldı.
Yazarlık Akademisi Derneği (YAZAK) üyesidir.
Evli ve iki çocuk annesidir.

Yayınlanmış eserleri:

– Kybele’nin Vârisleri: Öykü, 1. Baskı Nisan 2015, Ferfir Yayınları

– 2. Baskı Ocak 2020, Yılkad Yayınları
Kırıldığım Yerden Büyüdüm: Öykü, Mart 2021, Anatolia Kültür Yayınları

 

Yazarın Diğer Eserleri

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.