Dilek İşcen Akışık’tan “Kışkırtıcı Eşikler”

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Dilek İşcen Akışık’tan “Kışkırtıcı Eşikler”
Yayınlanma: Güncelleme: 87 views

Kadıköylü şair-yazar Dilek İşcen Akışık’ın yeni kitabı “Kışkırtıcı Eşikler”, Edebiyatist Roman etiketiyle yayımlandı. Akışık’ın beşinci kitabı olan “Kışkırtıcı Eşikler”, aynı zamanda ilk romanı.

Romanın teşekkür bölümünde, “Güzel insan Mario Levi’ye delilik diyarından sonsuz teşekkür…” ifadeleri yer alıyor. Romanda bir kadının iç dünyasındaki tutarsızlıklar, isyanlar, üzüntüler, öfke nöbetleri, sorgular, gelgitler hızlandırılmış bir filmi andırırken; yüzleşmelerle yaşamda yol alınabileceği ortaya konuluyor. Mektup türünde kaleme alınmış olan kitabın kapak tasarımı ise, Halimenur Yüce ve Ecem Sabır’a ait.

Akışık, yeni kitabının Mario Levi’nin MİM Sanat Merkezi Yazı Yaratım Atölyesi’nde kaleme alınmış çift katmanlı bir dönüşüm romanı olduğunu belirterek, “Hakikat ile hayal arasındaki bağlantı edebiyatı yakından ilgilendirir. Gözlemler, yaşanmışlıklar, gizemli suskunlukların arkasında saklananlar, hissedilenler; yaşayanlara ve yaşama değer katmaz mı? Can dostuna yazdığı mektupları on yıl sonra okuduğunda, farklı dönemlerden iki kadının birbirini kucaklaması mümkün mü? Soruların yanıtları kitabımda” şeklinde konuştu.

“Kışkırtıcı Eşikler”in arka kapak yazısı özetle şöyle:

“Alın yazısı, nasıl bir şeydir diye düşünürüm bazen. Yazılanlar, doğru alınlarda mıdır? Yazılanlar, sabit midir? Eğer anlaşılması mümkün olmayan tuhaflıklar, etrafında dolaşıp duruyorsa insanın, bunlar birer işaret olabilir mi? İki kişiyi birbirine bağlayan alın yazısının öyle ya da böyle başlangıç ve bitiş zamanı yok mu?”

“Kışkırtıcı Eşikler”, duru anlatımıyla okurların ilgisini çekecek bir kitap. Satış sitelerinden ve Edebiyatist Yayınevi’nden (edebiyatist.com) temin edilebilir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.