Darağacı Sanat’ın 2023 İlkyaz sayısı okurlarıyla buluştu.

/ 14 Nisan 2023 / 96 views / yorumsuz
Darağacı Sanat’ın 2023 İlkyaz sayısı okurlarıyla buluştu.

Darağacı Sanat’ın 2023 İlkyaz sayısı okurlarıyla buluştu. Edebiyat kökenli sanat dergisi Darağacı Sanat yeni ilkyaz sayısıyla okuyucuya birbirinden renkli içerikler sunuyor.

Darağacı Sanat’tan 2023’e dolu dolu bir merhaba! Yenilenmiş tasarımı, ilgi çekici yazıları ve birbirinden
özel röportajları ile İlkyaz sayısı okuyucusuyla buluşuyor.
Darağacı Sanat’ın yeni sayısının özel konuğu; araştırmacı/yazar Işık Öğütçü. Orhan Kemal Müzesi’nin
kurucusu olan Öğütçü hem müzeye hem de babası Orhan Kemal’e dair bilinmeyenleri anlattı. Yarım kalan romanlar, merak edilen yaşanmışlıklar ve çok daha fazlası bu söyleşide sizleri bekliyor.

İlkyaz sayısının dosya konusu, Edebiyat ve Sinema. Birbiriyle devamlı etkileşim içinde olan bu iki sanat
farklı yönleriyle ele alınıyor. Yazarın hayal dünyasının filme nasıl dönüştüğüne ilişkin yorumlamalara
filmler üzerinden yapılan çıkarımlar eşlik ediyor. İlk kez bu sayıda yer vereceğimiz “İpin Ucunda Konuşmalar” köşesinde, birbirinden ayrı düşünülemeyen bu iki sanat, ayrı ayrı düşünülerek bütünleşiyor. Edebiyat ve sinema arasındaki koparılamaz etkileşimi, bu alanda dersler veren Prof. Dr. Mehmet Güneş kaleme alırken, bu etkileşimden doğan soruları akademisyen, yönetmen ve romancı Cengis T. Asiltürk yanıtlıyor.

Sahaf Söyleşileri köşesinde de Tapınak Sahaf’ın sahibi İbrahim Baysu, sahaflık kültürünü ve bulduğu
kitapların hikâyelerini anlatıyor.

Kıymetli kalemlerin şiir, öykü, deneme ve incelemelerinin yer aldığı kış sayısını sipariş vermek için Bağlantıyı tıklayınız

Benzer Konular
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi “Derin Dergi” Çıktı.
Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergisi olan Derin dergisinin Mayıs 2023 ÖZEL SAYI’sı ÇIKTI. Hem e dergi hem matbu olarak edebiyat dünyasına hizmet etmek için yola çıkan ve Genel Yayın Yönetmenliğini..
Altıyedi’nin Dosya Konusu: “Umut”
Altıyedi Sanat Edebiyat Dergisi’nin “Bahar-2023” sayısı (15. sayı), “Umut” başlıklı dosya konusuyla çıktı. Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından yayımlanan derginin kapak tasarımı Mine Yörük’e ait. Derginin başyazısında Kürşat..
Göle’ de İmece Zamanı Dergisi’nin 8. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Göle’de İmece Zamanı dergisinin 8. sayısı okuyucusuyla buluştu. Yazı işleri müdürü Öztürk Polat’ı kaybetmenin derin hüznünü yaşayan dergi yönetimi bu sayıyı Öztürk Polat’a adamıştır. Değerli yazarları ve birbirinden zengin içeriğiyle..
”Kadın Emeği ve Kadın Mücadelesi” Dosya Konulu Sancı Dergisi’nin 22. Sayısı Çıktı.
SANCI Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin Mayıs/Haziran 22. sayısı çıktı. Birçok güncel konuya edebiyat, kültür ve sanat gözüyle bakılan, makalelerle dopdolu olan SANCI, 22. sayısında özellikle ”Kadın Emeği ve Kadın..
Pandabiyat Dergi İlk Sayısı Çıktı
Pandabiyat’ın ilk sayısı, çift kapak tasarımıyla ve PND Kitap etiketiyle yayımlandı. 4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat web sitesi olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayınevimiz PND Kitap’ı..

Yorum yaz