Darağacı Sanat 2022 Güz Sayısı Raflarda

/ 3 Ekim 2022 / 162 views / yorumsuz

Bu sayı, sanatın uzattığı eli tutan ve yeniye yol yapan kalemlerin Güz’e selamı…

Darağacı Sanat 2022 Güz Sayısı Raflarda

Darağacı Sanat’ın 2022 Güz Sayısı okurlarıyla buluştu. Edebiyat kökenli sanat dergisi Darağacı Sanat yeni sayısıyla Güz’ü karşılarken okuyucuya birbirinden renkli içerikler sunuyor.

Kıymetli kalemlerin şiir, öykü ve denemelerine, “Şiirde Felsefe” konulu dosya eşlik ediyor.

Edebiyat dünyasının meraklı tutkunlarına keyifli köşeler hazırlayan Darağacı Sanat, güçlü çizerlerin resimlerine de sayfalarını açıyor. Sahaf Söyleşileri köşesinde ise Ali Kandaz sahaf kültürü hakkında merak edilenleri yanıtlıyor.

Editörden

Güz’ün ayak sesleri köklerimizi örttüğünde, göğe değen dallarımız alkış tutuyordu sararmış rüzgâra. İlkyaz’da filizlendik, Yaz’da çiçek açtık. Güz’de içine kapansa da hislerimiz; biz yerimizi sevdik, yolumuzu bulduk. Ne gelip geçen bir rüzgârdık ne de rüzgâra göre yön değiştiren aylak bir yelkenli. Akranlarımız kaçışırken biz fırtınalara direnerek güçlendik.

Şirazesi kaymış kitabın kağıttan uçakları dört dönerken çevremizde, kimi yere çakıldı kiminden haber yok. Üzerine titreyen rüzgârın açamadığı bir kitap ise, Darağacı Sanat’ın dallarında hayat buldu. Darağacı Sanat, söyleyecek sözü olan ama tek renk balonlardan ayrıldığı için söyleyecek yer bulamayan hislerin sanatla arasında köprü kurdu. Yolumuz uzun, öyle ki sonu yok ve eşiğinde yenilik var. Bu yoldan dönenler tekrara düştü.
Bu sayı, sanatın uzattığı eli tutan ve yeniye yol yapan kalemlerin Güz’e selamı…

Darağacı Sanat sipariş için tıklayınız.

Benzer Konular
“Cumba Fanzin” 40. Sayısı çıktı.
“Sanat Varsa, Hayat Vardır!” anlayışı, bağımsız ve özgür yayıncılık ilkesiyle yayınlanan Cumba Fanzin’in 40. sayısı  çıktı. Tanıtım Metni: Editörlerimizden Salim Nuri Cengiz’in hazırladığı “Nilgün Marmara” dosyası, Genel Yayın Yönetmenimiz Deniz..
Fikir Sanat ve Edebiyat Dergisi ”ZİL” Okurlarıyla Buluştu.
Fikir Sanat Ve Edebiyat Dergisi Zil’in 29. sayısı okurlarıyla buluştu. 5 yıldan beri okurlarına hizmet veren Zil dergisi, yine zengin içeriğiyle okurlarına merhaba diyor. Editörden : Selam dostlar, Dergimizin yirmi..
Kıyı’nın Dosya Konusu “Yaşar Bedri Özdemir”
Trabzon’da yayımlanan KIYI Kültür Sanat Dergisi’nin “Ocak-Şubat-Mart 2023” sayısı (sayı 315), Yaşar Bedri Özdemir dosya konusuyla çıktı. Derginin başyazısında özetle, “Yeni bir yılda, yeni bir sayıyla sizlere ulaşmanın coşkusunu yaşıyoruz...
Papirüs “Orhan Kemal” Dosyasıyla Çıktı
Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS, “Mart-Nisan 2023” sayısında, gerçekçi edebiyatımızın ölümsüz ismi Orhan Kemal dosyasıyla çıktı. Anılan dosyada Işık Öğütçü, Zeynep Aliye, Çimen G...
ÜVERCİNKA 100. SAYISINDA / Banu İmer
Küreselleşmeyle birlikte her alanda hayatımızın önemli bölümünü işgal eden popüler kültür, dergicilik alanında da yapacağını yapıp edebiyat dergilerine el atınca 2010’dan sonra kitabevlerinin yanı sıra marketlerin dergi reyonlarında yeni nesil..

Yorum yaz