Bünyamin Tan’ın Kaleminden “Piroman” PND Kitap Etiketiyle Raflarda Yerini Aldı.

1987 Eskişehir doğumlu Bünyamin Tan, lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede, yüksek lisansını Eski Türk Edebiyatı alanında yapan yazar, Türk Dili..

Bünyamin Tan’ın Kaleminden “Piroman” PND Kitap Etiketiyle Raflarda Yerini Aldı.
Yayınlanma: Güncelleme: 432 views

1987 Eskişehir doğumlu Bünyamin Tan, lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Aynı üniversitede, yüksek lisansını Eski Türk Edebiyatı alanında yapan yazar, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak MEB’e atandı.

Pek çok akademik dergide makaleleri, edebiyat dergilerinde yazıları ve spekülatif kurguları yayımlanan Bünyamin Tan’ın Ruh Fotoğrafçısı, Emanetteki Ruhlar ve Karanlıktan Gelenler isimli öykü kitapları bulunmaktadır. Pek çok kolektif kitapta da ortak yazar olarak yer alan Tan’ın edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, sosyoloji, mitoloji, arkeoloji, sinema ve siyaset alanlarında da çalışmaları bulunmaktadır.

2021 yılında Fabisad GİO Yayımlanmamış Öykü Ödülleri’nde, Öykü Başarı Ödülü’nün sahibi olmuştur.
PND Kitap etiketiyle yayımlanan Piroman, yazarın ilk romanıdır.

Kendiliğinden yanma fenomenlerinin tarih boyunca örnekleri görülmüş, fakat herhangi bir geçerli açıklaması yapılamamıştır. Kimileri bilimsel kimileri parapsikolojik olgularla bu vakaları açıklamaya çalışmıştır.

Bünyamin Tan ise Piroman’da, kendiliğinden yanma fenomenine kendi üslubuyla bir bakış açısı getiriyor. Geniş çaplı araştırmalara dayanan çalışmalarıyla tarihteki içten yanma vakalarını da referans alarak kendi korku evrenini yaratıyor.

Çocukluğundan itibaren ateşe hükmetme yeteneği olan bir adamın hikâyesi Piroman. Bu yeteneğini salt kötülük için kullanan Ateş’in, kurbanlarını yakma biçimine hiçbir bilimsel açıklama getirilemiyor. İçten içe yanan insanlar, kadın kurbanlar, alev topları, nereden geldiği anlaşılamayan gizemli sarı sıvı ve Ateş’in şeytani sırrı.
“Ateş, kurbanlarını yakarak seri cinayetler işleyen psikopat bir katil mi, yoksa doğaüstü güçlerle donatılmış, daha yüksek amaçlara hizmet eden kötücül bir ruh mu?”

Yayınevi: PND KİTAP
Yayına Hazırlayan: Pandabiyat
Kapak Tasarımı: Sena Mavi
Sayfa Sayısı: 148
Ebat: 13×19,5 cm
Baskı Yılı: Temmuz 2023
Kategori: Spekülatif Kurgu/Roman
ISBN: 9786057239037

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.