Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”

/ 9 Mart 2023 / 96 views / yorumsuz

İçki ve kadınlar, yazmam ve yaşamam için gerekliydi. Yazmak ve yaşamak ise her gün seçtiğim bir intihar biçimiydi.

Bayram Sarı – Bukowski’nin Oğlu

Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”

Yazar Bayram Sarı’nın yeni kitabı “Bukowski’ nin Oğlu” Edebiyatist Yayınevi güvencesiyle raflarda yerini aldı. İçinde öykülerin yer aldığı kitap 80 sayfadan oluşuyor.

Sistemin olumlu dediğini olumsuzlayan bir dil düşüncelerimi, duygularımı, yargılarımı sarsarak yaşama bakış açımı sorgulattı. Yeryüzü ve yeraltı arasındaki sınırı geçirgen kılan bu yeni dil kan, ter, gözyaşı, sperm, idrar, şiddet, acı, delilik, suç, utanç, işkence, sömürü, kötülük, mutluluk gibi tüm bu insani durumları biliyor ve yarattığı bu aşıyı zihnime zerk ederek sosyal organizmamı tedavi etmek istiyordu. Bu tedavinin sonucunda da yeraltı dünyasının gerçekliği; yüzyıllar boyunca titizlikle inşa edilen ahlak, iman, korku, bilim, teknoloji, savaş, devlet gibi sistematik iktidar mekanizmalarıyla oluşturulan kodlarımı büyük bir yıkıcılıkla sarstı.

Tanıtım Bülteninden

Onun izinden gitmemi aslında şu yazdıkları çok önceden tetiklemişti: “Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. İyi işleri olan sinekkaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. İlgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam…” Artık biliyordum; çünkü ben Charles Bukowski’ydim! Bukowski, John Fante’nin Bandini’si ile özdeşleşebiliyorsa, ben neden Henry Chinaski’nin kendisi olmayayım ki? Ben ölüyordum ve yeniden doğmak için düşüyordum kadınların rahmine, şehrin kanalizasyonlarına.

“Bukowski’nin Oğlu” kitabını seçkin kitabevlerinden, Edebiyatist Yayınevi ‘nden ve online satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

Benzer Konular
Günümüzün Hayyam’ı Güngör Dinç’ten Yeni Kitap
Kendisini günümüzün Hayyam’ı olarak adlandıran Güngör Dinç’in, rubailerden oluşan yeni kitabı “Bade-nuş iki” okuruyla buluştu. 365 rubaiden oluşan ve Zinde Yayıncılık tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak tasarımı Işıl Özmüş’e ait...
Tülay Tuncaboylu’nun Kaleminden “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu”
Tülay Tuncaboylu’nun kaleme aldığı “Eski İstanbul’da Bir Kız Çocuğu” adlı kitap Liman Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Liman Yayınları etiketiyle 412 sayfalık otobiyografik roman türünde yayınlanan “Eski İstanbul’da Bir Kız..
Ödüllü Yazar Betül Fırat’tan 7. Kitap
Fırat’tan Okurlarına 7. Kitap Müjdesi Yazar ve Şair Betül Fırat okuyucularının karşısına öykü kitabıyla çıktı. Ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT okurları için yeni bir kitaba daha imza attı. Öykü..
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” Adlı Öykü Kitabı Raflarda Yerini Aldı.
Emrecan Doğan’ın “Karanfilim Desteden” adlı öykü kitabı okuyucuyla buluştu. İçerisinde 8 öykünün yer aldığı kitap “Dizelerin Öyküsü” alt başlığıyla sunuldu. Dizelerin Öyküsü alt başlığı fazlasıyla açık sözlü olarak kitabin içeriğini..
Ödüllü Yazar Betül Fırat’tan Yeni Kitap: “Kayıp Lapis Lazuli”
Yazar ve Şair Betül Fırat okuyucularının karşısına çocuk romanıyla çıktı. Ödüllü yazar ve şair Betül FIRAT okurları için yeni bir kitaba imza attı. Çocuk romanı türünde kaleme aldığı “Kayıp Lapis..

Yorum yaz