Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”

Yazar Bayram Sarı’nın yeni kitabı “Bukowski’ nin Oğlu” Edebiyatist Yayınevi güvencesiyle raflarda yerini aldı. İçinde öykülerin yer aldığı kitap 80 sayfadan oluşuyor. Sistemin olumlu dediğini olumsuzlayan bir dil düşüncelerimi, duygularımı,..

Bayram Sarı’nın Kaleminden “Bukowski’nin Oğlu”
Yayınlanma: Güncelleme: 336 views

Yazar Bayram Sarı’nın yeni kitabı “Bukowski’ nin Oğlu” Edebiyatist Yayınevi güvencesiyle raflarda yerini aldı. İçinde öykülerin yer aldığı kitap 80 sayfadan oluşuyor.

Sistemin olumlu dediğini olumsuzlayan bir dil düşüncelerimi, duygularımı, yargılarımı sarsarak yaşama bakış açımı sorgulattı. Yeryüzü ve yeraltı arasındaki sınırı geçirgen kılan bu yeni dil kan, ter, gözyaşı, sperm, idrar, şiddet, acı, delilik, suç, utanç, işkence, sömürü, kötülük, mutluluk gibi tüm bu insani durumları biliyor ve yarattığı bu aşıyı zihnime zerk ederek sosyal organizmamı tedavi etmek istiyordu. Bu tedavinin sonucunda da yeraltı dünyasının gerçekliği; yüzyıllar boyunca titizlikle inşa edilen ahlak, iman, korku, bilim, teknoloji, savaş, devlet gibi sistematik iktidar mekanizmalarıyla oluşturulan kodlarımı büyük bir yıkıcılıkla sarstı.

Tanıtım Bülteninden

Onun izinden gitmemi aslında şu yazdıkları çok önceden tetiklemişti: “Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. İyi işleri olan sinekkaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. İlgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam…” Artık biliyordum; çünkü ben Charles Bukowski’ydim! Bukowski, John Fante’nin Bandini’si ile özdeşleşebiliyorsa, ben neden Henry Chinaski’nin kendisi olmayayım ki? Ben ölüyordum ve yeniden doğmak için düşüyordum kadınların rahmine, şehrin kanalizasyonlarına.

“Bukowski’nin Oğlu” kitabını seçkin kitabevlerinden, [button url=”https://edebiyatist.com/” target=”true” text=”Edebiyatist Yayınevi” class=”kirmizi” size=”small”] ‘nden ve online satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.