Anlayamazsın / Ahmet Rıfat İlhan

ŞİİR

Anlayamazsın / Ahmet Rıfat İlhan
Yayınlanma: Güncelleme: 53 views

Boşlukta çoğaltamazsın kendini,
eksilirsin ancak çürürsün gittikçe,
seversin hatta evrenin içine işleyen sessizliğini,
fark edemezsin.

Boşluk kaplar içini,
yayılır hissizlik sessiz evrene,
boşlukta bulamazsın kendini,
anlayamazsın.

Ahmet Rıfat İlhan

1971, Ankara doğumlu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü lisans, Ankara Üniversitesi Toprak Bölümü lisansüstü mezunu. Türkiye’yi, Birleşmiş Milletler Çevre Programı Akdeniz Eylem Planı çatısı altında on yıl boyunca temsil etti. Halen, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nde Tarım ve Orman Uzmanı olarak çalışmakta. Türkiye Su Bilimleri ve Yönetimi Dergisi ile Su Dergisi’nin imtiyaz sahibi.

Ankara Kültür Sanat Edebiyat Derneği (AKSED), Bilim Sanat Edebiyat Derneği (BİSED), vb. bilim, kültür, sanat ve edebiyat kuruluşlarına üye.

Bilimsel ve teknik makale, kitap incelemesi, öykü ve şiir türündeki yazıları başta Varlık ve Şiirden dergileri olmak üzere birçok dergi, e-dergi, internet sitesiyle yarışma seçki kitaplarında yayımlandı. Katıldığı öykü yarışmalarında çeşitli derece ve ödülleri bulunmakta.

Huzurlu Kuşkular adlı ilk şiir kitabı 2022 yılında Klaros Yayınları’ndan, X Hâli adlı son şiir kitabı 2024 yılında Pikaresk Yayınevi’nden çıktı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.