Aksed Sanat 3. Kitap ve Sanat Şöleni

 Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneğinin 3.sünü düzenlediği Kitap ve Sanat Şöleni programı 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 14 ila 18 arasında Ankara Adnan Ötüken İl Halk kütüphanesinde bütün..

Aksed Sanat 3. Kitap ve Sanat Şöleni
Yayınlanma: Güncelleme: 364 views

 Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneğinin 3.sünü düzenlediği Kitap ve Sanat Şöleni programı 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 14 ila 18 arasında Ankara Adnan Ötüken İl Halk kütüphanesinde bütün sanatseverlerini davet ediyor.

Geleneksel hale gelen Kitap ve Sanat şöleni programlarının 3.sü bu yıl Kültür Bakanlığının Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi salonunda gerçekleşecek.

* Dernek olarak yayımlanan 5 Şah-ı Şiirler kitabının tanıtılacağı bugünde 12 farklı yazar ve şair kitaplarını okurlarına imzalayacak. İşte o yazar ve şairlerimiz; Leyla Tunca – Betül Fırat – Güner Dinçaslan – Songül Güngör – Hüseyin Eren – Rasim Kavlak – Serap Şen – Mehmet Emin Aksoy – Ali Yurtseven – Ünzile Şanlı – Yurdagül Öğülmüş Kayıkçı ve Türmen Yazar Şemsettin Kuzeci…

* Besem Sanat Tiyatro grubu oyuncuları Mehmet Bozdoğan – İsmet Serhat Kahya – Leman Bostancı – Metin Bulut – Nihal Kamış ve Bilal Kalaycı güne özen oyunları ile sahne alacaklar.

* Bu güzide sanat şöleninde resim sergimiz de sanatseverlerle olacak. Değerli Ressamlarımız Berrin İçmeli Korucu – Hattat Bekir Er – Demet Adalı – Heykeltraş Zehra Özkan ve Ressam Prof. Dr. Birsen Çeken Sanat Şöleni programımızda çalışmalarını sergileyecekler.

* Şiirin güçlü sesleri, değerli yorumcular Mehmet Emin Eren – Burhan Karacan – Hakan Yılmaz ve Rüya Tokgöz hanım birbirinden güzel şiirleriyle bir şiir ziyafeti sunacaklar dinleyicilere.

* Birbirinden değerli sanatçıların sahne alacağı bu sanat şöleninde ayrıca Aşıklarımız da Türk Aşıklık geleneğinin bir örneği olarak atışma yapacaklar.

Edebiyat, şiir, müzik, resim ve tiyatro sanatı ile taçlandırılan bu güzide programın sunuculuğunu usta yorumcu ve sanatçı Fatihhan ile Dernek yönetim kurulundan Özlem Arslan gerçekleştirecek.

Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve programın organizatörü Mustafa Çelebi Çetinkaya dernek adına bütün sanat severleri bu sanat Şölenine davet ederken şunları söyledi;

“Geleneksel hale getirdiğimiz Sanat Şöleni programlarımızın üçüncüsünü Kültür Bakanlığımızın Adnan Ötüken Kütüphanesinde gerçekleştireceğiz. Kıymetli Sanatçılar, Şairler, Ressamlar, Tiyatro ekibimiz ve Yazarlarımız bizlerle olacak. Bu çalışmada emeği geçen dernek yöneticilerimize, Kütüphanemizden proje ortağı ve destekçimiz, çalışmanın şekillenmesinde etkili olan Sibel Akkamış hanıma ve bütün duyarlı yüreklere teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı günü kaçırmamanızı diliyorum.”

6 Mayıs 2023 Cumartesi günü Saat 14. İla 18. Arasında Kızılay Kumrular Caddesi no:3 te bulunan Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşecek olan 3. Kitap ve Sanat Şöleni programına bütün halkımız davetlidir ve programa katılım ücretsizdir.

Aksed Sanat
Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği
Mustafa Çelebi ÇETİNKAYA

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.