Aksed Sanat 3. Kitap ve Sanat Şöleni

/ 28 Nisan 2023 / 144 views / yorumsuz
Aksed Sanat 3. Kitap ve Sanat Şöleni

 Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneğinin 3.sünü düzenlediği Kitap ve Sanat Şöleni programı 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 14 ila 18 arasında Ankara Adnan Ötüken İl Halk kütüphanesinde bütün sanatseverlerini davet ediyor.

Geleneksel hale gelen Kitap ve Sanat şöleni programlarının 3.sü bu yıl Kültür Bakanlığının Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi salonunda gerçekleşecek.

* Dernek olarak yayımlanan 5 Şah-ı Şiirler kitabının tanıtılacağı bugünde 12 farklı yazar ve şair kitaplarını okurlarına imzalayacak. İşte o yazar ve şairlerimiz; Leyla Tunca – Betül Fırat – Güner Dinçaslan – Songül Güngör – Hüseyin Eren – Rasim Kavlak – Serap Şen – Mehmet Emin Aksoy – Ali Yurtseven – Ünzile Şanlı – Yurdagül Öğülmüş Kayıkçı ve Türmen Yazar Şemsettin Kuzeci…

* Besem Sanat Tiyatro grubu oyuncuları Mehmet Bozdoğan – İsmet Serhat Kahya – Leman Bostancı – Metin Bulut – Nihal Kamış ve Bilal Kalaycı güne özen oyunları ile sahne alacaklar.

* Bu güzide sanat şöleninde resim sergimiz de sanatseverlerle olacak. Değerli Ressamlarımız Berrin İçmeli Korucu – Hattat Bekir Er – Demet Adalı – Heykeltraş Zehra Özkan ve Ressam Prof. Dr. Birsen Çeken Sanat Şöleni programımızda çalışmalarını sergileyecekler.

* Şiirin güçlü sesleri, değerli yorumcular Mehmet Emin Eren – Burhan Karacan – Hakan Yılmaz ve Rüya Tokgöz hanım birbirinden güzel şiirleriyle bir şiir ziyafeti sunacaklar dinleyicilere.

* Birbirinden değerli sanatçıların sahne alacağı bu sanat şöleninde ayrıca Aşıklarımız da Türk Aşıklık geleneğinin bir örneği olarak atışma yapacaklar.

Edebiyat, şiir, müzik, resim ve tiyatro sanatı ile taçlandırılan bu güzide programın sunuculuğunu usta yorumcu ve sanatçı Fatihhan ile Dernek yönetim kurulundan Özlem Arslan gerçekleştirecek.

Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve programın organizatörü Mustafa Çelebi Çetinkaya dernek adına bütün sanat severleri bu sanat Şölenine davet ederken şunları söyledi;

“Geleneksel hale getirdiğimiz Sanat Şöleni programlarımızın üçüncüsünü Kültür Bakanlığımızın Adnan Ötüken Kütüphanesinde gerçekleştireceğiz. Kıymetli Sanatçılar, Şairler, Ressamlar, Tiyatro ekibimiz ve Yazarlarımız bizlerle olacak. Bu çalışmada emeği geçen dernek yöneticilerimize, Kütüphanemizden proje ortağı ve destekçimiz, çalışmanın şekillenmesinde etkili olan Sibel Akkamış hanıma ve bütün duyarlı yüreklere teşekkür ediyoruz. Bu anlamlı günü kaçırmamanızı diliyorum.”

6 Mayıs 2023 Cumartesi günü Saat 14. İla 18. Arasında Kızılay Kumrular Caddesi no:3 te bulunan Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşecek olan 3. Kitap ve Sanat Şöleni programına bütün halkımız davetlidir ve programa katılım ücretsizdir.

Aksed Sanat
Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği
Mustafa Çelebi ÇETİNKAYA

Benzer Konular
Pamuk Eller Kitaplıklara!
Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu “PAMUK ELLER KİTAPLIKLARA” sloganıyla kütüphane kuruyor. “İnşa edilen bir kütüphane, yaratılan bir hayattır” der, Carlos Maria Dominguez. Şair ve yazar Gülten Doğruyol İncesu’nun büyük..
1. Çayyolu Kitap Şenliği Başlıyor.
10-11 Haziran 2023 tarihinde Çayyolu Mesa Plaza’da edebiyat, kültür, sanat adına bir okuryazar buluşması gerçekleştirilecektir. Bu edebiyat etkinliğine Ankara’dan ve Çayyolu’ndan çok sayıda yayınevi, dergi, dernek, sivil toplum örgütü katılacaktır...
İkinci Şiir Kitabını Çıkaran Cemil Yüksek’in İmza Gününe Davet
Tüm Emekliler Sendikası Gebze Şube Başkanı, eğitimci-yazar Cemil Yüksek’in 2. Şiir Kitabı için İmza ve söyleşi günü düzenleniyor. ‘’Sesimi Kendim Duymam” isimli 2. Şiir kitabını yayınlayan Tüm Emekliler Sendikası Gebze..
“Yaşamaya Dair” Fişekhane Ana Sahne’de
Nazım Hikmet’in ölümünün 60. Yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair” Fişekhane Ana Sahne’de sizlerle buluşuyor. Yaşamaya Dair 08 Haziran Perşembe, 20:30 Süre: Tek Perde, 90 dk. Yazan: Nazım Hikmet Ran..
Hestiakitap Yayınevi’nden “Edebiyat Antolojisi” Projesi Başladı.
Hestiakitap Yayınevi şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırıp, “Edebiyat Antolojisi” projesi yaparak yazar ve şairlerin eserlerini tek kitapta toplama fırsatı sunuyor. Proje, şiir ve öykü olarak iki ayrı kategoride yayınlanacaktır. Hem..

Yorum yaz