Ahmet Yılmaz’ın Kaleminden “Dildar” Raflarda Yerini Aldı.

/ 27 Nisan 2023 / 224 views / yorumsuz
Ahmet Yılmaz’ın Kaleminden “Dildar” Raflarda Yerini Aldı.

Yılın en iyi şairi ödülünü kazanan Ahmet Yılmaz’ın ikinci şiir kitabı “Dildar” raflarda yerini aldı.

İlk kitabı “Endamımın Mezarı” Kümbet Yayıncılık tarafından yayınlanan şair Ahmet Yılmaz bu eserinde de şiirlerini okuyucuların beğenisine sunuyor. Aşk ve sevgi konularını işleyen Ahmet Yılmaz, duygusal yoğunluktaki şiirleriyle okuyucuda güzel izler bırakma niyetindedir.

 

Kitap ismi: Dildar
Türü: Şiir
Yazarı: Ahmet Yılmaz
Yayınevi: Odessa

Tanıtım Bülteninden:

Yaşanan sevdamıza
Tebessüm bedel.
O tebessüm yaşamaya değer.
Bir sevda vardı üzerine her daim güneş doğardı.

 

Kitaptan:

Sevdiğine taş verirsen…
Toprağı seni bulur.
Sevdiğine gül verirsen…
Topraktaki hayat seni bulur.
Sevdiğine canından bir parça verirsen hayat durur.
(Sayfa 21)

Ahmet Yılmaz Kimdir?

1997 Osmaniye Düziçi doğumlu.Düziçi Anadolu İmam Hatip lisesi mezunu. Üniversitenin ilk senesinde ilk şiir kitabı olan “Endamımın Mezarı” okuyucu ile buluştu. Adiyaman’da üviversite okurken part time 6 ay Mercan TV de muhabirlik yaptı. Şiirler seslendirdi.Şiir yarışmalarında başarılar elde etti. Diksiyon ve Hitabet dersi aldı.2022 Adıyaman Üniversitesi Arapça öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2023 ikinci şiir kitabı olan “Dildar”ı çıkardı. 2023 Mimozaglobalmedya tarafından “Yılın En iyi Şairi”ödülüne layık görüldü. Mahlası: Lahir Karin.

Ahmet Yılmaz’ın diğer eserleri:

Endamımın Mezarı

Benzer Konular
Şerif Temurtaş’ın Kaleminden “Edebiyatta İsyan” Raflarda Yerini Aldı
Şerif Temurtaş’ın edebiyat yazılarının yer aldığı “Edebiyatta İsyan” kitabı Somut Yayınları’ndan çıktı. 43 sayfalık kitapta Şerif Temurtaş’ın dergilerde yer alan şiir ve edebiyat üzerine yazıları yer alırken aynı zamanda derin..
Muzaffer Oruçoğlu’ndan Yeni Kitap “Zilli’nin Günlükleri”
“Tohum” ve “Grizu” gibi başyapıt kitaplarıyla tanıdığımız 68 Kuşağı önderlerinden yazar, şair, besteci ve ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun son kitabı “Zilli’nin Günlükleri” Sancı Yayınları’ndan çıktı. Şimdiye kadar toplam altı ülkede 40’tan..
Kitap: “Konut İçi Deprem Risklerini Azaltmaya Yönelik Tasarım Rehberi”
Doç.Dr. S. Banu Garip, Prof.Dr. Ervin Garip ve Dr. Öğr. Üyesi Orkan Güzelci’nin ortaklaşa kaleme aldığı “Konut İçi Deprem Risklerini Azaltmaya Yönelik Tasarım Rehberi”, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yayınevi’nden çıktı...
Hestiakitap Yayınevi’nden “Edebiyat Antolojisi” Projesi Başladı.
Hestiakitap Yayınevi şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırıp, “Edebiyat Antolojisi” projesi yaparak yazar ve şairlerin eserlerini tek kitapta toplama fırsatı sunuyor. Proje, şiir ve öykü olarak iki ayrı kategoride yayınlanacaktır. Hem..
Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı
Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından derlenen “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler” Edebiyat Antolojisi adlı kitap Gülnar Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı. Betül Fırat ve İnci Yılmaz..

Yorum yaz