Altıyedi Edebiyat’ın Dosya Konusu: “Yalan”

/ 29 Ekim 2022 / 128 views / yorumsuz
Altıyedi Edebiyat’ın Dosya Konusu: “Yalan”

 

Altıyedi Sanat Edebiyat Dergisi’nin “Güz-2022” sayısı (13. sayı), “Yalan” başlıklı dosya konusuyla çıktı.

Kapak tasarımı Mine Yörük’e ait olup, Kürşat Coşgun yine çizerler arasında. Derginin başyazısında Kürşat Coşgun, kendilerine yazı ve şiirleriyle destek veren okurlara teşekkür etti. Özetle, “Yalan, her gün yaşamın daha da belirleyici bir parçası haline gelirken, biz Can Yücel ustanın ‘Sevgi Duvarı’ şiirinin son dizesine kulak kabartıyoruz. ‘Ne kadar yalansız yaşarsak o kadar iyi” ifadelerini kullandı.

Yalan” konulu dosyaya “Ahmet Özer, Mine Yörük, Hayri K. Yetik, Adnan Gerger, Hülya Deniz Ünal, Bora Ercan, Prof. Dr. Cemal Sakalllı, Esra Kâhya, Akın Bakioğlu ve Yunus Aykut Kırbıyık” katkı sağladı.

Yeni sayıya öykü ve yazılarıyla “Berrin Nazlı, Üzeyir Karahasanoğlu, Gönül Malat, Alaattin Kara, Fatih Selvi, Olcay Karay, Ezgi Balaban, Özcan Temel, Doğu Karaoğuz, Ahmet Zeki Yeşil, Kerem Yükseloğlu, Özkan Mert, Nilüfer Benal, Tunç Tayanç, Barış Akkurt, Osman Akyol, Serdar Sözeri ve Gül Parlak” katıldı.

Şiirleriyle Derya Çolpan, Emirhan Oğuz, Yusuf Ferhat, Fatoş Asya Akbay, Erman Öztürk, Cengiz Sinan Çelik, Mehmet Kuvvet, Özlem Sat, İdris Özyol, Rezan Çakar, İbrahim Karaca, Bahtiyar Kaymak, İrfan Temel, İbrahim Ekrem Keleşoğlu, Nihat Altun yer aldı.

Bu sayının soruşturmasına Ayşe Övür, Ekin Kadir Selçuk, Emre Ocaklı Gönül Malat, Hıdır Murat Doğan, Murat Tenetoğlu, Uğur Demircan katılırken; Ali Öz, Altay Öktem ve Cenk Kolçak söyleşilerde okuruyla buluştu.

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından yayımlanan dergiyi, “altıyedidergi@gmail.com” adresi ile seçkin kitabevlerinden veya shopier üzerinden temin etmek mümkün.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Benzer Konular
2023 Antoloji İçin Başvurular Başladı
Gülnar Yayınevi tarafından şair ve yazarların eserlerini kitaplaştırabilmeleri için bir fırsat oluşturuldu. “Edebiyat Antolojisi” projesi ile kolektif kitap çalışmasını hayata geçirerek yazar ve şairleri tek kitapta eserlerini toplarken, hem seçkin..
Kar ve Kış Ülkesi / Ertekin Oruçoğlu
  Kars Öyle güzel ölürüm artık Beyaz uykusuz uzakta Kars çocuklarında Kars’ı Ölüleri yağan karda Donmuş gözlerimin arası Sen küçüğüm sımsıcak Ne derler ona- bu kızakta Boyuna türküler yakıyorsun ya..
Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” Şiiri, Our Poetry Archive’de Ayın Şiiri Seçildi.
Uluslararası bir kuruluş olan Our Poetry Archive’de Şair Gülten Doğruyol İncesu’nun “Durmadan” adlı şiiri ayın şiiri seçildi. “Seslendim Uyuyordu Dünya” , “Ilgıt” , “Yürek Kuyusu”, “Merhaba Mavi” adlı şiir, “Mendil”..
“Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur” 10 Mart’ta Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda!
Bahtiyar Engin’in eşsiz performansıyla Hakikat Ateşi “Hallaç-ı Mansur” 10 Mart’ta CKM A salonunda. Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur Oyun Özeti Yer Abbasi Devleti’nin başkenti Bağdat. Saçı sakalı ağarmış, kıyafetleri parçalanmış, kan..
Ulusal Fotoğraf Yarışması “Memleketimden İnsan Manzaraları”
Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, evrensel şair Nazım Hikmet’in “Memleketimden İnsan Manzaraları” eserinden hareketle bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Doğumunun 121. yılında, büyük ustanın başyapıtı “Memleketimden İnsan Manzaraları”, edebî zenginliği,..

Yorum yaz