12. Antalya Kitap Fuarı Başlıyor

/ 19 Ekim 2022 / 75 views / yorumsuz

Hayata Okuyarak Devam

12. Antalya Kitap Fuarı Başlıyor

21-30 Ekim tarihleri arasında 12. Antalya Kitap Fuarına, 215 yazar ve 220 ulusal ve uluslararası yayınevinin katılacağı açıklanırken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tüm Antalyalıları gerçekleşecek olan etkinliğe davet etti.

Muhittin Böcek, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelecek olan binlerce kitapseverlerle buluşup sözlerin, sözcüklerin, kitapların büyülü dünyasına yolculuk edeceğiz” dedi. Başkan Böcek, Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğunun ise Gülseren Budayıcıoğlu olduğunu açıkladı.

21 Ekim’de kapılarını açacak olan 12. Antalya Kitap Fuarının mottosunun ‘Hayata Okuyarak Devam’ olduğu belirtilirken, 30 Ekim’e kadar Cam Piramit Kongre Merkezinde, sabah saat 10:00 ile akşam saat 20:0 arasında ziyaretçilere hizmet sunulacak.

12. Antalya Kitap Fuarı’nın bu yıl ki onur konuğunun kitapları aylarca en çok okunanlar listesinde kalan, “Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız” gibi en çok izlenen dizilerle ekranlara taşınan Gülseren Budayıcıoğlu olduğunu açıklayan Başkan Böcek konuşmasında şöyle sürdürdü: “Türk ve dünya edebiyatının önde gelen isimlerinin şehrimizde buluşacağı fuarımızda; Rusya’nın en çok okunan yazarlarından Chingiz Abdullayev, Ayşe Kulin, Üstün Dökmen, Sevil Atasoy, Altan Aymen, Enver Aysever, Osman Pamukoğlu, Levent Gültekin, Serhan Asker, Sinan Akyüz, Talat Kırış, Dr. Mustafa Karataş, Naim Babüroğlu, Ahmet Şafak, Koray Yersüren, Ayfer Yavin gibi pek çok yazar imza günü ve söyleşi etkinlikleri yapacak.”